e36 328is (mali ///M) ;)


Recommended Posts

E pa ovako... Ja sam postao novi ponosni vlasnik "Zelenka" koji je kao sto svi znaju do skoro bio Transporterov. Sada kada je konacno u mojim rukama mogu da kazem sledece: Za oko dve nedelje koliko ga posedujem uvideo sam mnoge njegove kako dobre tako i lose strane... :preved: Prvo nije tako u savrsenom stanju kako deluje na slikama, ali je daleko od loseg stanja. Od mehanike sam morao da promenim prednje amortizere, jer je jedan dobio luft tako da je sada celo ogibljenje gasno marke "Bilstein" sa crvenim oprugama. Morao sam i da sredim nesto oko auspuha jer mi je jedna grana na sastavu cevi "duvala", ali je i to reseno. Prednje gume sam takodje zamenio novim. I sada sto se tice mehanike mogu slobodno reci da je savrsen. :) Ali sada mi ostaje jos doterivanje izgleda: ima tu nekih sitnica da se zaflekaju, da se malo nasteluje hauba i prozori, da se presvuce volan, da se malo zakrpi i prefarba vozacevo sediste, da se ponovo pretapaciraju nebo i stubovi, da se malo nasteluju plastike po kabini, da se sredi rucica menjaca, da se bord zameni dvorednim iz m-a, ubaci neko "bolesno" ozvucenje, popravi alarm, da se stave andjelke i obrvice, zamene 18ce sa nekim dobrim 17cama itd... Ali samo polako, ne zurim se i imam strpljenja da ga sredim da bude kao nov...

Sto se tice mehanike u njemu je kao nov 2.8 motor sa komplet originalnom izduvnom granom od M-a(osim zadnjeg lonca), sperovani diferencijal od M-a, originalne kocnice sa diskovima od M-a, originalni K&N filter, menjac sa nenormalno preciznim i kratkim hodovima, gasno "Bilstein" ogibljenje itd... Sve u svemu dovoljno da auto ide nadprosecno brzo(sto su svi i imali prilike da vide iz Transporterovih klipova). :)

Za potpun M izgled fale mu samo jos zadnji branik i instrument tabla. Branik za sada necu da menjam jer i sa ovim lepo izgleda, pa mi ostaje jos samo instrument tabla.

Ovo je slika kako je izgledao kada sam ga uzeo, a kako sta budem doradjivao postavljacu slike! B)

dsc0329t.jpg

Link to post
Share on other sites
  • Replies 140
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Čestitam na prinovi... :preved:

Sviđa mi se...Zanimljivu boju ima...Kažeš getriba sa kratkim hodovima, jeli to ubačena iz nečega ili origigi iz njega?

Link to post
Share on other sites

Sa 18" gumom i 3.15 diff-om neka izracuna neko koliko je to tacno i auto nije usao u blokadu a bilo je 4-oro u kolima :preved:

A ti si Misicu vozio M-a 300 ?

Dokazi i dobijes na poklon 4 felne BBS RC 18" sa gumama za cabria B)

Link to post
Share on other sites

Ja se ne zalim nego samo opsirno i objektivno opisujem auto. :preved: Da mi ne odgovara i da je los prodavao bi ga, a to sigurno nece da se desi! A zasto ima kratke hodove i kratke brzine "pojma nemam"... Zato ide 235 na krajnjoj brzini, ali ima mnogo bolje ubrzanje od 0-100km/h sto je meni mnogo bitnije za kidanje po gradu! B) U drugoj npr. ide max. 90km/h... Da se nisam razboleo video bi jos sada u nedelju koliko je sporiji od Milanovog M-a. Ali cim ozdravim trke ce biti! :)

Link to post
Share on other sites
Sa 18" gumom i 3.15 diff-om neka izracuna neko koliko je to tacno i auto nije usao u blokadu a bilo je 4-oro u kolima :preved:

A ti si Misicu vozio M-a 300 ?

Dokazi i dobijes na poklon 4 felne BBS RC 18" sa gumama za cabria B)

Nisam ja mog uspeo nikako.

Al svi ostali pričaju da jesu, pa ja verujem jebiga...

Link to post
Share on other sites
Zadnji lonac kao i kompletan auspuh jeste od M3 3.0, samo su nastavci Remus :) cas jeste dobro stanje, cas nije, kako to :preved:

Ide ide... kad si seo iz 1.4 u njega B)

btw, :)

12954_1233090942039_1072127675_30737607_1744962_n.jpg

jel ovo u chetvrtoj brzini? :)

Link to post
Share on other sites
kakav is to je 2.5 razbusen na 2.8 koliko sam shvatio...?

Jeste razbusen pa jos doradjen! Jedina razlika je sto taj 2.5 blok nije razbusio Nemac nego Srbin pa se zato vodi kao 2.5, a ne fabricki 2.8! :preved:

Link to post
Share on other sites
Jeste razbusen pa jos doradjen! Jedina razlika je sto taj 2.5 blok nije razbusio Nemac nego Srbin pa se zato vodi kao 2.5, a ne fabricki 2.8! :preved:

ma ko bi ako ne ludi srbin :) no auto je bombona boja mu je vise nego jebacka mami poglede,uz malo truda i zivaca bice to primerak bez mane a i sig sam da je u pravim rukama za to B)

Link to post
Share on other sites

M je M i svako uporedjivanje M-a i 325 I 328 I 328IS i ostale gluposti su totalno pricanje u prazno i jednostavno laganje sebe...ili vozis M-a ili vozis 328 ko zna shvatice...inace izvini za off auto je lep i lepo izgleda..ne treba ti to mali M.po meni glupo zvuci.

Link to post
Share on other sites
M je M i svako uporedjivanje M-a i 325 I 328 I 328IS i ostale gluposti su totalno pricanje u prazno i jednostavno laganje sebe...ili vozis M-a ili vozis 328 ko zna shvatice...inace izvini za off auto je lep i lepo izgleda..ne treba ti to mali M.po meni glupo zvuci.

:preved: B) :)

///M je ///M, a 2.8 je 2.8. Zato cemo Pedja, Sicko i ja da pustamo Coupe, sedan i touring. To je vec realnost.

P.S. I dodje "crna mamba" i sve nas iskida...

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.