Recommended Posts

upravo mi se desio sledeci problem i doslo mi je da olupam auto ili majstora ne znam

stao sam na semafor i kako sam krenuo puce nesto i ugasi se auto,i imao sam sta da vidim

ona cev kako se vec zove sto ide iz protokemra ispisla ajde nema veze vratim ja to zategnem lepo kad majstor ne zna nema veze

ali upalim auto obrtaji padnu ako ne dajem gas,ugasi se auto i nikako ne mogu da izvalim sta je poludeooooo sam <_< :angry:

treba mi hitan odg.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 7 months later...

izbacen protokomer i ubacen maf senzor

Како се долази до тог маф сензора и колико је тешко наместити.

Посто сам ја уништио са плином мој протокомер и једно 50 пута сам га отварао и исправљао ону клапну.

Али пре једно 3-4 месеца је прсла керамичка плочица која држи електронику. Нешто сам лемио, трћио али фактички немам протокомер.

А не што га немам него што нема нигде ни да се купи.

Тако да тај маф сензор, не би било лоше "метути" уместо овог фабричког протокомера

Link to post
Share on other sites

ne bas tako lako. ako ostavis motronic ecu onda te kosta 500-600 eura da se namesti a ako stavis neki drugi menadzment motora(koji te opet kosta 400-500 eura) onda mozes za malo para da modifikujes.

moj savet: nadji protokomer, izbaci taj plin, ubaci sekvent i sreci nece biti kraja.

Link to post
Share on other sites

Управо на томе и радим, делови за секвент плин су око 320е пре неки дан сам звао.

Само још да појурим да ли негде има протокомер пошто неће нико да угради секвент без протокомера да ваља.

Ма пре неких месец дана је детонирао и разбуцао и ону гуму усисне гране. Једва сам и њу нашао, а кад сам питао за протокомер.... :))

Имаш ли ти каквог искуства са секвентом пошто видим да ''хабаш'' исту машину као ја.

Каква је потрошња? Ценим да боље иде јер са овим вентури испаривачем је као да има карбуратор...

Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...
24 minutes ago, AcoNik said:

Za poznavaoce, jel bolje novi Topran ili polovan sa otpada?? I naravno koliko je polovan?

ljudima se redovno desava da kupe nov protokomer za male pare, i ajd bar da radi posao godinu dve, nego odmah nije dobar

najbolje original nov...........das vise para ali si miran

Link to post
Share on other sites