Recommended Posts

kako onda funkcionise, preko cega toplota stize do samog viska kad je jedina konekcija ta matica koja se srafi na vodenu pumpu?

moze malo pojasnjenje ?   nova lekcija mi nece skoditi

Link to post
Share on other sites
  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

preko onih rebara na njemu prima toplotu od hladnjaka koja se prenosi unutar viska na ulje koje prenosi pritisak na lamele koje ukljucuju visko.on i kada je skroz ukljucen nr vrtise istom brzinom.kao motor uvek po malo proklizava

Link to post
Share on other sites

Tako je, zato treba ponekad skinuti hladnjake i oprati, da bi visko radio svoj posao. Kad ti se nakupi prljavstine izmedju hladnjaka on nece raditi. Bukvalno treba cesto da se pali na ovim vrucinama, prvi put cim termostat otvori pa dalje zavisi koliko i kako vozis. Dok vrti oslobodjeno on navlaci vazduh iz saca hladnjaka i kad ga taj vazduh zagreje on uhvati. Kod mene je nov, i pri svakom hladnom startu drzi 30sek otprilike i popusti. Sledece paljenje je kad se motor zagreje po potrebi, ali uvek pri paljenju radi tih pola minuta i tako znam da radi

Link to post
Share on other sites
Just now, juan said:

ma ti su motori pri kraju zivota pa im nije chudo da kukaju za viskom...

A sta ce da ga ohladi na bubanj potoku u koloni od 3km na plus 50 ?? 

Link to post
Share on other sites

sta se desava ako se visko primakne hladnjaku. recimo meni je majstor napravio bio reducir od mesinga sa pumpe na visko i primakao ceo ventilator blize hladnjaku na e36 tds  dok sa vozio. predpostavljam da toplotu brze  navlaci na sebe(na visko)  samim tim brze ga i steze, sta kazu strucnjaci, voleo bi da cujem.

 

isto tako kad sam pitao u radnji za cenu viska ponudio mi je 2 modela standardno i sa  duzom osovinom na samom visku?

Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, StunterSM said:

Mislim da su dva modela za automatski i obican menjac. Kod viska su ti bitni cisti hladnjaci i usmerivac

jasno shunter, hvala.

nadjoh malopre na jutubu, kako ih covek proba, stavi u stegu i fenom za plastiku greje ona rebra koja si pominjao gore iznad

imam jedan visko od tds-a mi ostao pa cu bas da eksperimetnitsem malo u toku nedelje

Link to post
Share on other sites