Recommended Posts

  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Izvinjavam se,nisam bio prisutan na casu o "nauljavanju" na ovu temu....zelim samo da NEKO kaze nesto iz svog iskustva,a ne iz nekih tablica i parametara sa marketinskom porukom. Neka neko kaze sta mu se desilo (licno) od problema hladnog starta do pregrevanja,tj.kako radi Visko zimi/leti na svakom od auta.....one tegle sa "medom" necu da komentarisem,slike su stare preko 30god,kada smo znali za jednu/dve marke ulja :blink:

Link to post
Share on other sites

jutros -12 a temp na sredini.....ali teoreticari kazu da to nije moguce.....idem ja odvesti auto u servis da mi poprave to,mozda je riknuo dihtung glave....

Link to post
Share on other sites

u mene nije zavaren visko....onda je znaci OK....vec sam se prepao da nesto nije uredu sa autom,toliko brzo postize temp da mislim da ce se istopiti....

Link to post
Share on other sites

zelim samo da NEKO kaze nesto iz svog iskustva,a ne iz nekih tablica i parametara sa marketinskom porukom. Neka neko kaze sta mu se desilo (licno) od problema hladnog starta do pregrevanja,tj.kako radi Visko zimi/leti na svakom od auta.....one tegle sa "medom" necu da komentarisem,slike su stare preko 30god,kada smo znali za jednu/dve marke ulja :blink:

Te "tegle sa medom" ti i ne možeš da komentarišeš prijatelju čim si lupio (i ostao živ) da je "na niskim temperaturama ulje redje" :fool: pa te verovatno zbunjuje ta slika jer otkud sad na niskim temperaturama ulje postalo gusto kao "med". Inače, moram priznati da ti ovakve dečije komparacije i primeri iz osnovne škole dobro idu od ruke, ali pošto si otprilike sa tehničkim znanjem upravo negde na nivou osnovne škole onda vidim da ti nema smisla dalje objašnjavati i crtati...

Izvinjavam se,nisam bio prisutan na casu o "nauljavanju" na ovu temu....

Nisi ti bio prisutan na mnogim časovima... :closedeyes:

u mene nije zavaren visko....onda je znaci OK....vec sam se prepao da nesto nije uredu sa autom,toliko brzo postize temp da mislim da ce se istopiti....

Piši, crtaj, i opet džaba... :(

A ko ti je napisao da će sa zavarenim viskom motor prebrzo da diže temperaturu? Nas nekoliko ti je lepo napisalo šta su posledice zavarenog viska i kakve to štetne posledice ima po motor u smislu PRODUŽENOG procesa zagrevanja na radnu temperaturu, naročito u uslovima zimske vožnje i ovih minusa. Znači, zavareni visko - produženo vreme zagrevanja motora - duže vreme rada u pothladjenom stanju motora i ulja - duže vreme trajanja habanja elemenata motora bez optimalnog zagrevanja ulja. Šta vam tu nije jasno? Mogu da nacrtam i skeniram pa okačim, ako treba? :ph34r:

Na ovu temu samo ću još ovo dodati: Hermes je okačio link ka odličnoj temi gde je problem hladnog starta i procesa zagrevanja motornog ulja do optimalne temperature objasnio i dokumentovao jedan Inženjer hemijskih nauka, ja sam ostavio link ka sajtu Udruženja automobilskih inženjera (SAE) koji su u svojim ispitivanjima zaključili da je od 80 do 90 % habanja motora u njegovom životnom veku prouzrokovano upravo tokom hladnih startova pa se stoga samostalno nameće zaključak da je period postizanja optimalne radne temperature (ulja) potrebno maksimalno skratiti. A ako vi i dalje mislite da se to postiže preteranim hladjenjem motora, onda se plašim da vam ni crteži neće pomoći da shvatite.

Bez ljutnje, ali vi nemate pojma o čemu pišete. Papir stvarno trpi sve... facepalm.gif

Link to post
Share on other sites

pošto je tema visko interesuje me ukoliko je isti neispravan tj po seljački zaglavljen i stalno se vrti, utiče li on na vodenu pumpu, da se pre pohaba

Link to post
Share on other sites

@overspeed

ser suki(ser od sipova, prim. aut.) je bio sarkastican u svom postu kojim je odgovarano na moj post, a u vezi sa "zavarenim" visko ventilatorom. kod njega nije zaista zavaren ventilator, vec je ugurana gusca(ne guscija, mada nije iskljuceno) mas' u visko i pored toga njegov automobil postize za jako kratko vreme radnu temperaturu i iz toga razloga se ser suki pribojava da se nece nesto istopiti na njegovom automobilu. i sve to u sarkasticnom tonu.

Link to post
Share on other sites

Ako je sarkazam u pitanju onda dobro (po njega). A po njegov (ili bilo čiji) motor "zaglavljen", "zavaren", "potkočen" ili na drugačiji način "remontovan" visko ventilator na način da previše hladi motor svakako nije dobro rešenje. Ne sumnjam da diže brzo temperaturu, ali je poenta da je sa previše aktivnim viskom taj proces neminovno usporen, napolju su sada "minusi" i ventilator samo preterano navlači taj ledeni vazduh preko hladnjaka i motora i tako prolongira proces zagrevanja motora i motornog ulja na optimalnu radnu temperaturu, čime se prolongira početak optimalnog podmazivanja svih elemenata motora od strane tog istog ulja. Prosto, visko koji se obrće više nego što je to potrebno produžava vreme postizanja radne temperature ulja, samim tim i produžava vreme ubrzanog habanja elemenata motora. "Rezultati" ove prakse ne mogu biti vidljivi za dan-dva, ali habanje koje se dešava u motoru pod ovim okolnostima definitivno ostavlja jako štetne posledice po motor, tako da će posledice ovakve "prakse" svakako postati vidljive... ali prekasno...

Ovaj put stvarno,

over(speed) & out ;)

Link to post
Share on other sites

A taman sam hteo da pitam nesto :prankster2:

Sta sa npr. konverzijama e30 na m50 motor, skidanjem viska zbog nedostatka prostora i varijantom montaze elektricnog ventilatora?

Sa takvom opcijom u pitanju su dve brzine ventilatora, npr. sporija koja se vrti stalno i brza koja se pali sa davaca,

ili da obe idu sa odgovarajucih davaca (moze i sa jednog dvostepenog davaca)

Ima li nekih razlika koje se realno odrazavaju na motor, u odnosu na visko ventilator koji ima neku drugu raspodelu jacine duvanja?

Po meni, sve te neke razlike u nacinu hladjenja rashladne tecnosti u hladnjaku bi trebalo da bez bilo kakvog uticaja na motor "pegla" dobar-ispravan termostat, ali bi mi znacilo kad bi to neko potvrdio :prankster2:

Postoji i neka opcija gde se stavlja tanji hladnjak od ete i tanji visko (propeler) od dizela, ali licno smatram da je bolje da uz motor ide hladnjak koji fabricki i treba da ide pa makar i sa elektricnim ventilatorom, nego da se po cenu montaze viska montira manji hladnjak ;)

Link to post
Share on other sites

mene i dalje interesuje ako je zaglavljen visko i stalno se okrece utice li na vodenu pumpu...i ima li neki majstor koji ih reparira i sredjuje i naravno koje pare su u pitanju

Link to post
Share on other sites

HaHa.....dobri ste svi....malo sam se i nasmejao,ali u svakom slucaju i procitao dosta korisnih stvari...Za hladni start sam znao ali u nekom procentu habanja od oko 70%,moguce da je i veci...e sada....cinjenica je da podglavljeni visko otezava zagrevanje motora,ali isto tako je i cinjenica da 90% brzine zagrevanja motora kontrolise termostat,sto dovodi do toga da kada je motor totalno hladan,a termostat zatvoren,rashladna tecnost iz hladnjaka skoro da i ne dolazi u vezu sa tecnoscu iz motora....kasnije,kada termostat nije totalno zatvoren/otvoren,ima vise veze izmedju tecnosti u hladnjaku i motoru,i samim tim ispravan visko ima vecu ulogu u odrzavanju temperature u zavisnosti od rezima voznje i 'pegla' brzinu reakcije termostata,sto opet jeste bitno za pravilan rad motora,jer kako neko rece,visko i jeste zbog toga aktivni ucesnik u zavisnosti od rezima voznje....Ja nisam skolovan za sve ovo,ali posle gomile iskustava se po nesto i nauci...A cinjenica o gustini ulja u zavisnosti od temperature i gradacije,a samim tim i efikasnost podmazivanja,jeste za 'osnovnu skolu'... :e30:

Neko je pitao 'u praksi'.....'zavaren' visko nikako,ako neces rupe po haubi i slomljena peraja i uvodnike,razvaljene lezajeve vodene pumpe,mozda i probuseni hladnjak,a o ostalom da ne pricamo.... 'prazan' nikako ako ne zelis da se na prvoj muci nadjes ispod haube dok motor 'kuva' i 'bljuje' paru,a verovatno i vadi gomilu para iz dzepa ili trazi zamenu....Sve izmedju je prihvatljivo,pa cak i resenje sa reparacijom,a naravno,naj bolje je novi orginal... :e30:

Link to post
Share on other sites

nabavio sam visko sa 535 ne odgovara na 525 ima 3 srafa na koja se kace propeleri, a 525 m50 4 tako da...neznam sta da radim moj je nesto zavaren pa se vrti stalno..

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

interesuje me sledece> radna temperatura mi predje plavo podrucje nekih par milimetara i nece dalje,. to mi se pocelo desavati juce, do juce sve normalno temperatura na polovini bilo -10 ili 10 u plusu. Potrebna pomoc sto pre. Hvala svima

Link to post
Share on other sites

i meni se to desava...na otvorenom ima extra grejanje i dodje skoro do pola,a cim ga vozim po gradu,dodje do prve crte i to je to...zvao sam BMW prodavnicu u Sarajevskoj,cena je 2300din

Link to post
Share on other sites

i meni se to desava...na otvorenom ima extra grejanje i dodje skoro do pola,a cim ga vozim po gradu,dodje do prve crte i to je to...zvao sam BMW prodavnicu u Sarajevskoj,cena je 2300din

Valjda obrnuto???Jer ako je termostat otvoren kad ga vozis van grada i hladan vazduh ti ohladi hladnjak vise nego sto je potrebno,samim tim ti je tecnost u sistemu na manjoj temperaturi,a kad udjes u grad trebalo bi da temperatura dodje do pola,meni to lici na neispravnu vodenu pumpu koja pri manjim obrtajima ne stize da vrti vodu,a kad si na otvorenom konstantni obrtaji i pumpa nekako postigne da okrene vodu.

Mozda gresim, ali aj da sacekamo strucnjake.

Link to post
Share on other sites