Recommended Posts

Ne,bas je ovako kao sto sam napisao...i sam sumnjam na vodenu pumpu,zato jer kad pustim gas,odmah slabije krene da duva...a vodenu pumpu menjao sam pre 2-3god.a auto nije mnogo vozen(za te 3god oko 5000km)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Termostat!Kad rikne pumpa temperatura ide u crveno išao polako ili brzo svejedno,kad otkaže visko onda kad voziš polako temperatura ide u crveno dok na otvoreno ravnicom uglavnom je na pola jer se hladnjak hladi od vazduha,kad zavariš visko onda je temperatura uglavnom u plavo,kad ne valja hladnjak temperatura je u crveno ma kako vozio,kad je dihtung opet je temperatura u crveno.Uhh stvarno neznam zašto sam vam ovo ispričao ali nekom može da zatreba,ne škodi a kad ne škodi onda koristi :dance3:Zaključak ako ti visko nije zavaren a temperatura ti ne izlazi iz plavog onda je tremostat.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Procitao sam skoro sve o visku u ovoj temi....kako sam shvati po vasoj prici i savetima ja se bas igram sa motorom.....vozim kompakta(takog sam ga doduse kupio)....nema visko ventilator.....imam samo jedan ventilator ali elktronsiki....da li bi bilo pozeljno da nabavim VISKO???? :blink: :blink: :blink: :unsure: :unsure:

Link to post
Share on other sites

Naravno da ima visko,ali ga je neko pre tebe skinuo i stavio elektronca,u principu moze i on da zavrsi posao ali nije to to.POd obavezno stavi visko i peglaj.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Ljudi jedno pitanje: prije neki dan kad su bile one vrućine, vozio se po gradu( kreni stani standard) i primjetio sam da mi se temperatura digla iznad polovine. E sad kad sam izašao na otvorenu cestu i dao gasa prebacio u četvrtu lagano se vratila na polovinu u normalu :blink: .....naveče sam se vraćao kući kad je zahladilo i nije išlo preko sredine. Da li je to po PS-u ili ne, vode ima dovoljno a koliko sam skontao visko radi uredno.... :huh:

Link to post
Share on other sites

Provjereno danas:

- Vode je pun, i odzračen, a ima odzraku i na čepu već tako da ne vjerujem da je to...

- Vodena pumpa ne bih znao, al po riječima majstora grijao bi se redovno, ili bi propišala tečnost

- Visko kad je hladan motor zaustavim novinama savijenim u tubu bez problema (ipak volim sebe da bi ruku gurao :wub: B) )

- Hladnjak je relativno nov (tri godine star) pa ne vjerujem da se prije zaprljao

E sad nisam napomenuo: kazaljka temperature nekad pobrljavi, tako da mi je znao otići u crveno malo poslije paljenja, ja stanem a ono mlakast motor ponovo kad upalim sve po propisima ni do trećine, a kad upadnem u kakvu rupu na ulici :angry: zna da skoči kazaljka al se i vrati kad kvrcnem po tabli :yess: :wacko:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Da li bih neko mogao znati gde najcesce moj auto gubi vodu, milim gde prvo da pogledam, nema nigde barice verovatno zbog suspleha, pre par dana sam vozio sa klimom i kad sam dosao kci izbio mi vodu na plasticnom srafu iza cepa za sipanje i puknuo mi je sraf za filtriranje, temperatura mi je na sredini samo nekad kad je bas vruce i u gradu mi za malkice predje sredinu, i da najcesce gubi oko 1 dl vode na 100 km i to otvorenog puta.

Link to post
Share on other sites

Crkao visko! Danas utvrdio vožnjom uz brdo prva-druga prelazi kazaljka temperature polovinu :( E leti sutra iz auta i stavlja se novi...ne ladio ja auto svako 50 kilometara kad krenem na more, a idem preko dooobrog brda :angry:

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Sta znaci to zavaren visko? Mislim da je taj sad kod mene,jer temperatura ne prelazi plavo i vrti mnogo ventilator kad se da jaci gas. I da li treba da se stavi ispravan pre zime ako ovaj steti motor? Da li je mnogo 25e za polovan.motor m20b20.

Link to post
Share on other sites

Zavaren visko znaci da su ga blokirali u brzini tako da radi punom snagom non-stop. Nece ti se auto pregrejati ali ces zato imati lose grejanje zimi jer ce teze da postize radnu temperaturu.

Link to post
Share on other sites

kad je visko zavaren/zablokiran nemoguce ga je zavrtiti dok je masina ugasena......

ako jeste to treba odma skinuti jer moze doci do havarije vodene pumpe a i bogami do razletanja viska te unistavanja hladnjaka,crijeva i haube....

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 4 months later...

Imam ja jedno pitanje meni je visko zavaren ne mogu ga pomeriti kad je ugasen....kad otvorim haubu i dam gas ubija vetar od viska kad vozim dernja se ko zmaj msm moze da bude zanimljivo al meni nije..uzeo sam drugi visko samo ga trebam montirati isad je stvar dal cu kod majstora ili cu sam nzm videcu...al ono sto mene zanima dali zavaren visko smanjuje snagu motoru ?

Link to post
Share on other sites