bmw vs opel gsi


Recommended Posts

...evo gedao sam mnogo klipova na you tubu, ulicne trke, drag itd., nervira me kanta od opela gsi koji dobija svakog svakog m3, od kocke pa do e46, ( i druge marke automobila ) trazio sam snimke sa stock varijantama, znaci da nije turbo ili neka druga budzevina na gsi-u, ma dzaba ljudi. Znam da je to lagan auto i da ide jako dobro ali sam gledao specifikacije svih gsi-a i najbrzi fabricki model je opel suza gsi 2.0 16v 170ks sa ubrzanjem od 7.6 sec. do 100km dok je kod kocke m3 evo1 oko 7sec a za evo 3 oko 6.2 sec.

Ali i slabiji modeli gsi-a od onih prvih sa 8v i 130ks deru skoro sve redom. Po fabrickim podacima i 325 e36 bi trebalo da dere ovu najjacu verziju gsi-a ali sipak.....pa me zanima sta je u pitanju, da li je svaki gsi budzen ili je nesto drugo u pitanju...ako je neko vozio gsi-a nek me malo prosvetli jer mi ovo nije jasno.....

Link to post
Share on other sites
  • Replies 131
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Svaki je budzen !

..to sam i pretpostavljao, ali sto me bunilo i sto sam se pitao PA NIJE VALJDA BAS SVAKI NABUDZEN, jel fabricki podaci na strani bmw-a a na ulici obrnuto...

Link to post
Share on other sites

daleko od toga da je gsi spor auto ali nevjerovatno nestabilan

a inace derao sam se po stazi kadetima , calibrama i vectrama...

nemogu pera obiti na zdravom 325 , a o 325 24v u kockici smjesno i usporedjivati ;)

Link to post
Share on other sites

Svojevremeno vozio GSi 2.0 16V 150ks, champion varijanta. Auto je nenormalno lagan, ubrzava jako i nestabilan. Najveca mana mu je bila tako jak servo, da nikad nisi imao osjecaj u krivini dal je pocheo da klizi ili ne, uvijek je bio tako lagan... Inache, ta champion varijanta je sa fabrichkim recaro sjedishtima, full kozha.

Link to post
Share on other sites

...brz naravno ali koliko vidim samo na strogom pravcu, posle gubi bitku, znaci vadi ga samo tezina i motor naravno koji ako se malo dogradi koliko vidim kida, znaci KANTA!

Link to post
Share on other sites

pa jeste GSI brz..odnos tezine i snage je na njegovoj strani......nema sta da te tu nervira,prva krivina i sva njegova slava se zavrsava....

ja sa karavanom operem calibru 2,0 16v....kad napunim prvu bude cao.....druga je tu negdje,kad uhvatim trecu na 4000.....opet cao....ugl,uvjek je u srednjem retrovizoru ;)

nedoticu se mene mnogo ti kokosinjci od auta,GSI,GTI,CRX....to nije auto....pod prvo...

Link to post
Share on other sites

Evo da i ja koju rič napišem...Kao bivši vozač ćaćinog kadetta mogu potvrdit da je taj auto u krivinama katastrofa ukoliko nije zategnut podupiračima, dobrim ovjesom i gumama...Šta se tiče motora od GeSija, ima sam prilike vidit da iđe daleko od onoga šta sam si zamislija...Ja bi reka s obzirom na odnos snage i kilaže da su li-la GSi i 325i e30, samo nisam siguran ko od njih ima veći okretni moment, pretpostavljam kocka???

Link to post
Share on other sites

...@suki nedoticu se mene mnogo ti kokosinjci od auta,GSI,GTI,CRX....to nije auto....pod prvo...

...ni mene naravno, zato sam i postavio pitanje, ali lepo je cuti da je obrnuto, nego me smorilo brdo klipova sa gsi-em koji delje sve redo, hvala vam na odgovorima iz prve ruke!

Link to post
Share on other sites
imao sam astru gsi 16v i auto stvarno lepo ide, a to da dobija 525 24v mogu da garantujem, sa 3-ojkama se nisam jurio . . .

...pa dobro tu vec bas do izrazaja dolazi tezina auta 525i koji je i vise porodican auto, a astra ipak ima to gsi u nazivu sto samo po sebi govori da nije standardan motor.

Ali vidim iz vasih licnih iskustava da nase bembare standardih motora mogu da se nose sa ostalim automobilima koji nose oznake za sportske i jace motore poput gsi, gti, crx, trt, mrt, bla..bla....

Link to post
Share on other sites

golf 2 gti nula bodova

gti 3 nula bodova

calibra 16v -//-

kadet -//-

crx-*//-

a sa tim ostalim kraticama nisam se trkao :rolleyes:

Link to post
Share on other sites

golf 2 gti nula bodova

gti 3 nula bodova

calibra 16v -//-

kadet -//-

crx-*//-

a sa tim ostalim kraticama nisam se trkao :rolleyes:

sve ovo nabrojano ide lepo gti 16v,golf 3 16v,i gsi 16 v, o ovima sa 8v ne treba voditi pricu uopste..da se ne lazemo,za pravac do 400 m su izuzetna konkurencija laksi su sto je veliki plus,i 100kg pa je dovoljno.licno sam vozio 325,328,320 e 36 svi stock sa vr6 golfom sam se dobro jurio 320 mu ne moze nista, 325 se trudi ali na pravac vr6 ode malo, 328 takodje ali to je zanemarljiva distanca pola sekunde pola duzine auta maksimum, govorim za pravac za start, ne ulazim u pricu o stabilnosti u krivinama jer to nema veze ,golf je kao da se voze konjska kola svaki,,e pa onda 2004 godine ja kupim m3 e 36e 3,0 1993 godiste pa onda domaci zadatak sledecih 4 godine svim gsijevima gtijevima i vr6 ijevima xeda ne govorim o distanci nema price M je M,...onda M poceo da se kvari kvvarucka i pa onda ja lepo 2007 ili 2008 narucim jednog vr6 golfa stranca za 1200 e,da se uverim kako to ide

I i da vam kazem da ide..melje razbija kocke i e 36 325 i e 36 328 na startu stock modele nenabudzene..dusu sam joj izvadio trosila je 20 litra stavio sam joj kn filter skidao haubu da budim komsiluk isla je dok je nisam prodao...toliko..pravi auto za izivljavanje za zvuk sa kn-om mislim da ne moze nista da se poredi sa vr6.toliko sve u jednom dahu ako nema zareza negde ne zamerite.

Link to post
Share on other sites

na vr6 se poseremna cesti,i to na plinu.....to ide preko nosa u passatu a kamoli u onoj kanti od mk3.....

dobro,nisam neki rejser po pravcima,to nekad samo kad mi izvuku zivac,da bi te ja priznao kao auto moras da budes kompletan,i u krivini,na pravcu,po prostoru i svemu ostalom...a ne samo na pravcu u prvoj i drugoj brzini....i to samo na PAPIRU!!!!kad mi ides preko nosa ti za mene NISI AUTO TAMAN DA IDES 3 sec do 100....!!!

inace,taj vr6 je jedan od najvecih promasaja auto industrije,motor sa manje iskoristivosti od tatinog sina u kockarnici....

Link to post
Share on other sites
...da bi te ja priznao kao auto moras da budes kompletan,i u krivini,na pravcu,po prostoru i svemu ostalom...a ne samo na pravcu u prvoj i drugoj brzini....i to samo na PAPIRU!!!

Potpis na ovo... :D

...inace,taj vr6 je jedan od najvecih promasaja auto industrije,motor sa manje iskoristivosti od tatinog sina u kockarnici....

Ode bi još doda da je dosada najružnija linija golfa koju sam vidija... :rolleyes:

Link to post
Share on other sites
...pa dobro tu vec bas do izrazaja dolazi tezina auta 525i koji je i vise porodican auto, a astra ipak ima to gsi u nazivu sto samo po sebi govori da nije standardan motor.

Ali vidim iz vasih licnih iskustava da nase bembare standardih motora mogu da se nose sa ostalim automobilima koji nose oznake za sportske i jace motore poput gsi, gti, crx, trt, mrt, bla..bla....

za e34 525i nema mesta, njega na pravcu i medju ubrzanjima skoro pa posrami i jedan punto 1.9JTD a razlika u kilazi igra ogromnu ulogu...

Link to post
Share on other sites

Punto 1.9JTD da bude brzi od E34 525i 24v, od skoro 200 konja?

Ajde bas da razradimo konkretan primer :rolleyes:

Fiat Punto 1.9 JTD weight 1040 kg power 84.2 PS (83 bhp) 0-100 km/h 12.20 s

BMW 525i 24v weight 1480 kg power 191.6 PS (189 bhp) 0-100 km/h 8.60 s

Razlika u tezini 400kg a 2 i po puta vise snage?

S tim puntom stajem na crtu kad hoces, sa sve svojih 75kW :D

Link to post
Share on other sites

...ja sa gsi, gti itd nemam iskustva pa sam zato i postavio temu, ali recimo licno sam se trkao nekoliko puta sa drugarima koji voze pasat b6 1.9 tdi ( di crveno ) oko 136ks 2003g., i naravno derem ga do nekih 160km, i trkao sam se sa fiatom stilo 1.9 jtd takodje 2003g ( naravno ja sam sve vreme na plin ) kojeg takodje dobijam, e jedino sto je njima krajnja brzina veca i tu me dobiju kao sto rekoh posle nekih 160 170 km, ALI mi je najvece zadovoljstvo kad im kazem da ih deljem sa autom iz 85g sa starom tehnologijom i sa motorom koji moze deda da im bude.........u sto popizde pojma nemate, a i CASPER je u pravu za 525i barem po onome sto kaze fabrika, jedino sto je izgleda do prvih 100km/h presudna tezina auta, koliko se secam to je jednom i TRANSPORTER rekao verovatno iz licnog iskustva.........

Link to post
Share on other sites

donalberto sta fali i sirokom stopu 325 sa 3.91 difom :rolleyes: sa poprilicno zdravim motorom :D hahah

zalim samo sto su nocne trke pa nema snimaka ali ebes auto ako kardan nema :)

nijedan od tih auta neide ispod 15.4 sekunde stock a kocka svaka zdrava ide toliko sa malo cackanja i vise

328 e38 ide ispod 15 sekundi ako ista valja masina 325 24v je nisko 15 malo brzi od kocke

dakle nemamo sta dalje pricati :D

a sve ove podatke sta govorim mogu stati iza toga jer je sve na semaforu mjereno tako da...

Link to post
Share on other sites
Punto 1.9JTD da bude brzi od E34 525i 24v, od skoro 200 konja?

Ajde bas da razradimo konkretan primer :rolleyes:

Fiat Punto 1.9 JTD weight 1040 kg power 84.2 PS (83 bhp) 0-100 km/h 12.20 s

BMW 525i 24v weight 1480 kg power 191.6 PS (189 bhp) 0-100 km/h 8.60 s

Razlika u tezini 400kg a 2 i po puta vise snage?

S tim puntom stajem na crtu kad hoces, sa sve svojih 75kW :D

pa prvo e34 nema 1480kg mozda bez ikakve opreme, ali racunam da moj ima 1600-1700, otrpilike posle nekih 80-90km krecem da susteizem jtd-a, to sto za punta pise 0-100 12.20 ne znam zasto, auto je sigurno mogo brzi do 100km, nisam nikad proverio za koliko ubrzava moj bmw, ali ne verujem da tih 8.6 tacno i kad je auto bio nov.

Probali smo u drugoj da vozimo 20km/h i na znak da dadamo gas, tu jtd bukvalno vodi do nekih 110-120km/h. Ne moram pominjati koliko mi je bmw u krvi, i prvi sam se smorio zbog tog punta, ali sta cu kad je tako. :) E sad postoje jos neke stvari da je kod mene u kolima bilo dve osobe, a u puntu samo vozac, tako da mislim da sam bio sigurno tezi za nekih 600-700kg od punta, a to razlika od 110ks starrih 20god, ne moze da kompezuje....

Link to post
Share on other sites
ALI mi je najvece zadovoljstvo kad im kazem da ih deljem sa autom iz 85g sa starom tehnologijom i sa motorom koji moze deda da im bude...

Lepo je to što ih dereš sa autom iz '85, ali šta da ti (ne daj Bože) na krivini neka budala pređe u tvoju traku, ko će od vas dvoje da bude u boljoj poziciji, ti u 25 godina starom autu ili on u u Passatu B6 sa 5 zvezdica na EuroNCAP? Nije sve u brzini :rolleyes:.

Link to post
Share on other sites