bmw vs opel gsi


Recommended Posts

Lepo je to što ih dereš sa autom iz '85, ali šta da ti (ne daj Bože) na krivini neka budala pređe u tvoju traku, ko će od vas dvoje da bude u boljoj poziciji, ti u 25 godina starom autu ili on u u Passatu B6 sa 5 zvezdica na EuroNCAP? Nije sve u brzini :rolleyes:.

..ma naravno druze, imam 31g, nisam balavac, trka je bila kod nas kod kasarne gde nema naroda i dug je pravac , ja sam prvi velilki kriticar divljanja po gradu ili naselju, to prvo a drugo naravno da mu je bolji auto, zato sto je noviji i tehnoloski i po godinama ALI veruj mi da im nije bas pravo kad ih dobijes sa autom od 1500e a on vozi auto od 10.000e, NARAVNO da je brzina u drugom planu i da je Passat u svemu drugom bolji od moje rage ali ipak svi vole malo po gasu i kad sa svojim autom dobiju nekoga...da se ne lazemo

Link to post
Share on other sites
  • Replies 131
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Odlicno i ispravno razmisljanje.

Hvala, trudim se :rolleyes:.

Probali smo u drugoj da vozimo 20km/h i na znak da dadamo gas, tu jtd bukvalno vodi do nekih 110-120km/h. Ne moram pominjati koliko mi je bmw u krvi, i prvi sam se smorio zbog tog punta, ali sta cu kad je tako. :D E sad postoje jos neke stvari da je kod mene u kolima bilo dve osobe, a u puntu samo vozac, tako da mislim da sam bio sigurno tezi za nekih 600-700kg od punta, a to razlika od 110ks starrih 20god, ne moze da kompezuje....

Zaboravio si da je Puntu max obrtni momenat dostupan već na 1.700-1.800 obrtaja, dok je tebi tek na 4.200. Nisi smeo da dozvoliš da krenete trku iz tako niskih obrtaja. Da ste krenuli iz 4.000 rpm da vidiš dal' bi ti pobego Punto :D.

ALI veruj mi da im nije bas pravo kad ih dobijes sa autom od 1500e a on vozi auto od 10.000e

To svakako, kom bi bilo sve jedno :).

Link to post
Share on other sites

Idem sutra da vidim jel moze jos ono da dam kockicu i 5000e za punta :D

Da je bar neki auto, nego punto, eeeej :rolleyes:

Jednom sam malo brze prosao kroz Ostruznicu, i panduri krenuli da me jure puntom od onog motela na ulazu,

stigli me tek na Cukarici, i to sam stao jer sam slucajno u retrovizoru negde u daljini video rotaciju :)

Kakav crni punto bre :D

Link to post
Share on other sites
za e34 525i nema mesta, njega na pravcu i medju ubrzanjima skoro pa posrami i jedan punto 1.9JTD a razlika u kilazi igra ogromnu ulogu...

JEL TI UOPSTE VOZIS BMW TE TAKO PRICAS

Link to post
Share on other sites

nemoguce je da punto ide 12.2 do 100.u alfi imam isti motor i brze ide do 100 a alfa je i teza,ali da dobije 525 tesko za to mi je vec malo teze da poverujem.posebno zato sto je dobro ako se punto ne raspadne do 100

Link to post
Share on other sites
Hvala, trudim se :rolleyes:.

Zaboravio si da je Puntu max obrtni momenat dostupan već na 1.700-1.800 obrtaja, dok je tebi tek na 4.200. Nisi smeo da dozvoliš da krenete trku iz tako niskih obrtaja. Da ste krenuli iz 4.000 rpm da vidiš dal' bi ti pobego Punto :D.

To svakako, kom bi bilo sve jedno :).

obtni moment mi je dostupan tek na 4.700, a sta da probam na puntu na 4.000 rpm, kad mu je to max verovatno a on mislim da cak i ranije krece sa obtnim, ali nema ni veze

namerno smo probali tako, da cisto da vidimo razliku. :D

Link to post
Share on other sites
Idem sutra da vidim jel moze jos ono da dam kockicu i 5000e za punta :D

Da je bar neki auto, nego punto, eeeej :rolleyes:

Jednom sam malo brze prosao kroz Ostruznicu, i panduri krenuli da me jure puntom od onog motela na ulazu,

stigli me tek na Cukarici, i to sam stao jer sam slucajno u retrovizoru negde u daljini video rotaciju :)

Kakav crni punto bre :D

Ne znam sto tako pricas gluposti bzv, pa tvog m10 taj punto bi dobio i u rikverc, da i jeste sranje, auto je uzasan i sve, ali me je sjebo na semaforu, ocu da kazem, ocekivao sam da ga ne vidim uopste u retrovizoru, a zaprepastio sam se sta se desilo 3 puta za redom, sto se tice motora u odlicnom je stanju, ima ljudi ovde koji su vozili moj auto, ili videli kako ide, pa ce potvrdi.

Link to post
Share on other sites
JEL TI UOPSTE VOZIS BMW TE TAKO PRICAS

druze mene ne boli da priznam ako je neko brzi od mene, pa makar to bio i smrdljivi fiat od 0-80km/h ili 20-110km/h

Link to post
Share on other sites
obtni moment mi je dostupan tek na 4.700, a sta da probam na puntu na 4.000 rpm, kad mu je to max verovatno a on mislim da cak i ranije krece sa obtnim, ali nema ni veze

namerno smo probali tako, da cisto da vidimo razliku. :rolleyes:

Mi se nismo razumeli. Mislio sam da krenete iz prve na 30-40km/h ili iz druge na nekoj većoj brzini, ali da ti budeš u obrtajima. Kako možeš da porediš tvojih 4.700 i Puntovih 4.000 obrtaja, koliko već? Pa nisu isti motori, pogonsko gorivo, isti prenosni odnosi, da ne nabrajam dalje. Kad sam reko da počnete na znak iz viših obrtaja mislio sam da uskladite brzinu kretanja tako da si na startu u višim obrtajima.

Pa pošto ste namerno probali tako, da vidite razliku, šta se onda čudiš što te oflekao dizelaš kom je sav obrtni momenat dostupan skoro odmah iznad ler gasa? :D

Link to post
Share on other sites
Mi se nismo razumeli. Mislio sam da krenete iz prve na 30-40km/h ili iz druge na nekoj većoj brzini, ali da ti budeš u obrtajima. Kako možeš da porediš tvojih 4.700 i Puntovih 4.000 obrtaja, koliko već? Pa nisu isti motori, pogonsko gorivo, isti prenosni odnosi, da ne nabrajam dalje. Kad sam reko da počnete na znak iz viših obrtaja mislio sam da uskladite brzinu kretanja tako da si na startu u višim obrtajima.

Pa pošto ste namerno probali tako, da vidite razliku, šta se onda čudiš što te oflekao dizelaš kom je sav obrtni momenat dostupan skoro odmah iznad ler gasa? :rolleyes:

pa bilo mi je cudno, nisam to ocekivao jer punto ima 2.5 puta manje ks, a da samo probali ovako kako si napisao znam kakav bi bio ishod :D

Link to post
Share on other sites

da se ne bi prepucavali ovako u nedogled evo ja pozivam sva ovde pomenuta kola da stanemo na crtu pa da znamo o čemu pričamo.puno bi vremena trebalo da sad izvlačim podatke o svim ovim gore napomenutim kolima i da to upoređujemo,jer kao prvo puno znači vozač,starost automobila,uslovi na putu,itd. da sad ne nabrajam.samo mogu da kažem da sam puno kola u dosadašnjem životu promenuo i vozio i da su te igračke,da ih tako nazovem,tipa fiat punto,opel gsi,itd. stvarno poluproizvodi,kako je to već neko prokomentarisao,ne daj bože da sa tim kolima neko doživi sudar,znaj da nema preživelih,a dok je to u BMW-u sigurnije,to je 100% konstantacija,i to je još jedan od razloga zašto više nikad u životu neću kupiti italijanski automobil,a da ne govorim o stalnim kvarovima na njima,pa to je da poludiš od kvarova.parkiram ga danas i već sutra kad ga upalim nešto ne radi!a sve novo u njemu.što se tiče opela,izgleda da su se popravili što se tiče kvaliteta limarije,ali ono stari ,kao što su suza kadet gsi,itd.su stvarno kartonska kola.idu dobro al kad se zakucaju u neka druga kola ostaješ na mestu mrtav.ne želim nikog da blatim što vozi neka druga kola,jer ni ne može svako da vozi ono što želi,ali treba biti realan,i zato predlažem da svi zainteresovani dođu u dogovoru negde gde bi mogla da se održi trka ubrzanja pa da vidimo na delu svaki od pomenutih auta.moj je stock BMW E30 325i 1986.god.ima 3.91 dif.

Link to post
Share on other sites

opel kadet gsi 1.8 0 - 100 km/h 9,5 s max 191 km/H

OPEL KADET 2.0 GSI 0-100 km/h 7.8 s max 212 km/h

fiat punto 1.9 jtd 0-100 km/h 12.2s max 170 km/h

fiat punto 1.9 multijet 0-100 km/H 9.6 s max 185km/h

golf vr6 0-100 km/H 7.6s max 220 km/H

ovo su zvanični podaci

Link to post
Share on other sites

Samo na papiru.... :rolleyes:

Da malo razjasnimo pricu jel ste je doveli do baljezgarija!

Pre 6-7 godina, kada je pocela street scena u Srbiji, Ja sam odlazio da gledam a ubrzo i da se trkam, cim sam kupio Alfu 33 1.7 i.e , auto je bio u besprekornom stanju i isao je po fabrickim podacima, naravno gubio sam od GSI-a 2.0 16v ali sam bio za nijansu bolji od 1.8 8v, trkao sam se i sa par e30 320i i njih sam bukvalno preskakao na startu.....

Cim sam shvatio da je to i suvise malo snage, prodao sam 33-ku i kupio alfu 75 3.0 v6, sa svojih 190ks-a 250nm obrtnog momenta, u pocetku je isla lose, do te mere da me je kalibra 2.016 koja je prilicno teza od Kadeta dobijala za pola duzine....., i svi su me zezali pa ispade da je ta 75-tice slaba..., medjutim zbog nekog sitnog kliktanja iz motora, podignem glave, provalim da je dizna isprala cilindar i potrosila klip, zamenim te dve stvari, jel to su plivajuce hilzne, izvadis stavis drugu i teraj, malo smo uslajfovali ventile zamenili dihtunge i sklapaj, cescenje dizni malo stelovanja i nazad na stazu, ta ista kalibra od koje sam gubio za pola duzine sad je ostajala citave dve-tri duzine iza mene, Astra GSI koja je bila malo "doradjena" je takodje ostajala iza mene, jedino sto mi je taj lagani i maksimalno spremni kadet uvek bezao za pola duzine-duzinu... Ali tako je, lagan na 15-ticama, kad dohvati trecu stvarno dere jarca!!!

U to vreme su dolazile i neke kocke 2.5 onako u nekom stanju koje su gubile od tih GSI-jeva kao nista, ja ZNAM da su bile neispravne, ma koliko oni mislili da su ispravne, ovo znam jel kada sam ja kupio moju bivsu sivu 325i, tek onda sam shvatio kako treba da ide spremna i ispravna kocka, posto sam u medju vremenu malo prerastao te ulicne zajebancije, nisam probao sa GSI-jem, ali sam probao sa mojom bivsom Alfom 75 i osramotio sam je!!!!

Da zavrsim sa najbitnijim detaljom...., kada se na tim ulicnim trkama u Pancevu pojavio Tosha-Peceni ( kako vec ga zovu ) sa e30 320is -om, onda su sve te igracke od tih GSI-jeva, GTI-jeva, i ostalih polu proizvoda ( kako ih VI zovete ) morali da idu kucama i da malo ridaju u jastuk!

Jel dosta... :D

Link to post
Share on other sites

Mene je iznervirao onaj sa puntom :)

Doduse, kad sam pogledao malo snimke, kako cipovan punto 1.9 jtd puni skalu nije mi bilo bas svejedno :D

Ako je snimak tacan...

Ali da ce 320is da ih otrese sve to jeste.... :rolleyes:

Link to post
Share on other sites

zato sam i rekao ''samo na papiru''...zbog stanja guma,motora,spremnosti vozaca i svega drugog.....kocku nije tesko startati,VR6 bogami jeste....

Link to post
Share on other sites
Mene je iznervirao onaj sa puntom :)

Doduse, kad sam pogledao malo snimke, kako cipovan punto 1.9 jtd puni skalu nije mi bilo bas svejedno :D

Ako je snimak tacan...

Ali da ce 320is da ih otrese sve to jeste.... :rolleyes:

veruj mi da sam se i ja iznervirao u toku desavanja, a ovde sam samo preneo kako je bilo :D

Link to post
Share on other sites

ja sa jos 3 putnika+stvari sam vozio e36 m50tub25 za novim puntom po autocestama Slovenije i mogu vam reci da je mali zajeban igrac.....ali....opet,s druge strane...to je kokosinjac....

Link to post
Share on other sites