Recommended Posts

  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

39 minutes ago, dredger said:

Jeste auto sa foruma, koliko se secam dosta je dobar. Zapamtio sam ga bas po tim felnama.

I meni isto tako nesto poznato, da je sve oridjidji minen direks

Link to post
Share on other sites
17 hours ago, Stefan L. said:

 

ima po neka bembarica, nisam znao gde da postavim jbg :)

Svi ovi sa citulja su 90-ih bili u osnovnim skolama,neki mozda i u pelenama tako da ne razumem uopste.

Link to post
Share on other sites

Ajd jedno pitanje,posto svi verovatno pratite oglase redovno kao i ja.

Moj e39 530d 2000god restyling,automatik.

Na satu je oko 255.000km,a stvarna kilometraza je za 30.000km veca. Neko je nekad skinuo to,nemam pojma.

Auto je za neki moj pojam jako dobar i nema nikakvo ulaganje. Svi servisi uradjeni,kaisevi,roleri,spaneri,ulje u motoru pre 5.000km zamenjeno i svi filteri(ulje,vazduh,gorivo,separator,oba filtera klime),diskovi originalni,Ate plocice...

Sve na autu potpuno ispravno i funkcionalno.

Set letnjih 17ca sa sve cetiri nove gume i set zimskih 17ca sa sve cetiri nove gume.

Na trapu sve tip-top. Poslednje je menjan lezaj u tocku i stabilizatori.

Estetski perfektan. Fabricki po VIN-u je M sport ogibljenje i dosta je nizi od ostalih.

Na dijagnostici prijavljuje gresku(neki grejac neradi),ali pali najnormalnije na ovim minusima. Dizne na live parametrima imaju skoro pa perfektne vrednosti oko 0. Turbina isto pokazuje odlicne vrednosti. To sve moze lako da se iscita,to je najmanji problem.

Na autu jedino neradi webasto i nece ni raditi dok nenadjem nekog krstenog da ga isproverava.

 

Pitanje glasi,koliko bih ja mogao realno da trazim i da ocekujem za njega u ovakvom stanju kako sam opisao?

 

Link to post
Share on other sites

Док не спусте регистрацију мрка капа,има да ти виси по огласима годину данаа...можда 3500 мах :D

Link to post
Share on other sites
7 hours ago, miksa said:

Ajd jedno pitanje,posto svi verovatno pratite oglase redovno kao i ja.

Moj e39 530d 2000god restyling,automatik.

Na satu je oko 255.000km,a stvarna kilometraza je za 30.000km veca. Neko je nekad skinuo to,nemam pojma.

Auto je za neki moj pojam jako dobar i nema nikakvo ulaganje. Svi servisi uradjeni,kaisevi,roleri,spaneri,ulje u motoru pre 5.000km zamenjeno i svi filteri(ulje,vazduh,gorivo,separator,oba filtera klime),diskovi originalni,Ate plocice...

Sve na autu potpuno ispravno i funkcionalno.

Set letnjih 17ca sa sve cetiri nove gume i set zimskih 17ca sa sve cetiri nove gume.

Na trapu sve tip-top. Poslednje je menjan lezaj u tocku i stabilizatori.

Estetski perfektan. Fabricki po VIN-u je M sport ogibljenje i dosta je nizi od ostalih.

Na dijagnostici prijavljuje gresku(neki grejac neradi),ali pali najnormalnije na ovim minusima. Dizne na live parametrima imaju skoro pa perfektne vrednosti oko 0. Turbina isto pokazuje odlicne vrednosti. To sve moze lako da se iscita,to je najmanji problem.

Na autu jedino neradi webasto i nece ni raditi dok nenadjem nekog krstenog da ga isproverava.

 

Pitanje glasi,koliko bih ja mogao realno da trazim i da ocekujem za njega u ovakvom stanju kako sam opisao?

 

stavi 4000 i ako te niko ne pozove znas koliko je sati :) i nemoj staviti fiksno. 

Link to post
Share on other sites
12 hours ago, Glisa said:

Док не спусте регистрацију мрка капа,има да ти виси по огласима годину данаа...можда 3500 мах :D

Slazem se, a auto sigurno vredi vise. Mada nema pravila, pre 2 godine kada sam prodavao tadasnju trojku 330d, nisam imao poziv mesec dana i nakon toga dolazi covek i kupuje auto bez probanja. I kada smo papire zavrsili pita lik, e jel registrovan on i do kad, a ja ga registrovao mesec dana pre toga. Ali takvi ljudi su retki, liku se svideo auto i to je to

Link to post
Share on other sites

Za one koji imaju para je mator, ovi drugi sto bas i nemaju para nece ga kupiti zbog registracije. Vecina e39 koji su preko 2000 kubika su u oglasima vise od godinu dana, oni koji se prodaju za kes su prodati ispod 2000 eur.  Treba imati mnogo srece pa prodati takav auto pogotovo preko 3000 eur. Jedina varijanta gde mogu da se izvuku pare je da bude sveze registrovan pa zamena. Ne kazem da mozda ne vredi te pare, kazem da nema kupaca

Link to post
Share on other sites

ja u principu i neplaniram da prodajem auto na oglasima

plan je da menjam za neki X5 3.0d i da doplatim,pa zato pitam koliko bi realno mogao da trazim za auto u zameni

iskreno ove neke cifre gore koje se pominju su smesne,ispod 2000e,ma daj bre,pa e36 su prodavali za vece pare. 8 felni 17' i 8 novih guma su 1000e

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, miksa said:

ja u principu i neplaniram da prodajem auto na oglasima

plan je da menjam za neki X5 3.0d i da doplatim,pa zato pitam koliko bi realno mogao da trazim za auto u zameni

iskreno ove neke cifre gore koje se pominju su smesne,ispod 2000e,ma daj bre,pa e36 su prodavali za vece pare. 8 felni 17' i 8 novih guma su 1000e

e u tome i jeste caka, kazes e36 se prodavao za te pare, pazi termin prodavao moze da traje i do 3 godine buraz, neki automobili se vrte po 3 godine na polovnjacima, ja i kad kupim auto i dalje pratim auta.. a i kad ga prodaju nece da ti kazu pravu cenu za koju je otisao, nego ti opici neku nerealnu kako bi ispalo da je njegov auto dobar bez mane a ustvari tezak les.. a i e36 je daleko jeftiniji auto za odrzavanje od e39 verovatno te ga zbog  toga i kupuju. realno je to da sve preko 2000 kubika se teze prodaje u danasnje vreme, a oni koji su spremni za auto i 2000 godine dobrog stanja preko 2000 kubika, ti ili su zastekali za sledecu reg ili imaju seme za invalide manje registracije itd.. gledaj da se ne nerviras jer svaka roba ima svog kupca... a ako krenes prebrzo da obaras cenu mislice danesto nije uredu sa masinom.

Link to post
Share on other sites

Eto Miksa burazeru, a ti stavi 4 soma, ispada da treba da se sutas nogom u dupe ako dobijes 3500 za njega, a e39 svemirski brod za e46. Ali to je nase trziste. Ne razumem ni foru oko karavana, kad kupujes nov skuplji je od limuzine. Kad kupujes polovan jeftiniji je. Ko je lud, ja nemam pojma. 

Link to post
Share on other sites

upravo sam zato pitao koliko vredi e46 jel znam da svi pominju cifre od 4-5K eura,za solidne-dobre,a za e39 2.000eura i to ako budem imao srece

to su price za malu decu,e39 restyling nema stranac za delove ispod 2000e

kod nas ja koliko pratim oglase su 3500e oglabare,sa minimum 1500e ulaganja,pa sve  do 6000e za neke primerke sto je vec previse.

moje misljenje je da je neka realna vrednost oko 4500e,ali ocigledno nam se misljenja jako razlikuju

 

a e39 realno je mnogo mocniji auto od e46,u svakom pogledu,klasu iznad,pogotovo sa 3.0d motorom koji mislim da Bmw nece napraviti nikad nista bolje od toga,al o tome nek pricaju majstori.

evo par slika cisto da vidite o cemu se radi

LETNJI

56662057208260450335.jpg

45649909855833379691.jpg

ZIMSKI

32719874909536819014.jpg

16471949475403921548.jpg

 

Link to post
Share on other sites
13 hours ago, miksa said:

 

upravo sam zato pitao koliko vredi e46 jel znam da svi pominju cifre od 4-5K eura,za solidne-dobre,a za e39 2.000eura i to ako budem imao srece

to su price za malu decu,e39 restyling nema stranac za delove ispod 2000e

kod nas ja koliko pratim oglase su 3500e oglabare,sa minimum 1500e ulaganja,pa sve  do 6000e za neke primerke sto je vec previse.

moje misljenje je da je neka realna vrednost oko 4500e,ali ocigledno nam se misljenja jako razlikuju

 

Ne shvatas, e39 jeste mnogo bolji auto od e46 i taj motor je izuzetan ali mu je registracija tri puta veca od modela sa motorom do 2000 kubika a veca je i potrosnja i odrzavanje. To ce u srbiji retko ko da plati za auto star 17 godina. Koga zanima posto se kola prodaju i koja kola se prodaju moze svaki dan na polovnim automobilima da pogleda sta je prodato u zadnja 24 sata i po kojim cenama, to je realna slika srbije

Link to post
Share on other sites

Ja ne bih poredio 3.0d i 2.0d 136ks, ni sto se tice potrosnje ni odrzavanja ni bilo cega, jer je 3.0 rentabilniji 3 puta, 150ks je nesto bolji od 136 ali i on ima mane. A sto se tice poredjenja e46 i e39 to su dve klase i nisu konkurencija jedan drugome, kao sto je sedmica bolja klasa od petice tako je i 5 od trojke , ali to ne diktira cenu jer na kraju ta trojka bude cesto skuplja od sedmice. Meni licno vise lezi e46, imao sam i e39 i e34 i najvise mi lezi e46 sa 3.0d motorom ali ukusi su razliciti. 

Link to post
Share on other sites

Dokle god je trzisna vrednost manja od upotrebne vrednosti auto ne vredi prodavati...

Bolje ga ti sahrani nego da ga poklanjas nekom.

Para nema svi gledaju samo cenu, nadaju se pametni su da kupe nesto 2x jeftinije a za prodavcevu pamet ne pitaju jer jelte samo su oni namazani a drugi je lud pa poklanja...

Na kraju trziste je samoregulisuci sistem - ponuda i potraznja diktira sve tako da malo tu moze da se ucini, sta vredi kupcima to ide po dobrim cenama brzo sta im je manje zanimljivo stoji dok im ne postane zanimljivo ili dok ne dodje kupac kojem bas to treba i spreman je da plati vise za pravu stvar (1% kupaca u Srbiji :) )

Ja bi prvi vozio 2.5 ili 3.0, jebes i potrosnju i odrzavanje za to vredi dati ali da im placam duplu ili troduplu registraciju da se vlastela bahanalise na moj racun to nece docekati.

Link to post
Share on other sites

Prosecnom srpskom umu je pored "to trosi" najglavnija registracija.

Za 520d je registracija u proseku 28500, dok je za 530d 93000. Ljudi koji imaju te pare za registraciju i bas hoce e39 3.0d nema puno.

To nam je sto nam je nazalost.

Link to post
Share on other sites