Recommended Posts

Pozdrav svima!!

Nisam dugo bio na forumu iz razno raznih razloga(povremeno bo zvirnuo na neke teme),ali ovo sam morao podeliti sa vama.I dalje vozim istu kocku 1.8 i pre sest meseci sam menjao hard gumu kupljenu u Bmw centru,u Sarajevskoj,nosac kardana sa lezajem(Bmw Lule),nosac menjaca i ulje u menjacu i diffu(Castrol manuel EF 80-90).I sve je bilo o.k. do pre skoro mesec dana kada se opet pojavilo podrhtavanje i vibracija prilikom polaska,prva druga,pomalo treca i nakon toga se u voznji vec manje primeti(ali se primeti).Popevsi auto na dizalicu,imao sam sta i da vidim.....hard guma se skoro raspala i plus,jer se rastegla dodirivala rubove tunela,sto se i na kraju krajeva culo u kabini.Ovi drugi delovi koje sam menjao,za sada su o.k. E sad,ne znam da li je ovo samo cista slucajnost sto se tice (ne)kvaliteta delova u Bmw centru ili je to postala praksa.Napominjem da nisam napravio neku kilometrazu(6k) i da je to bila sasvim normalna voznja bez raznih egzibicija poput potpisivanja i sl.Ovom prilikom(ako nesto ne zeznem jer dugo nisam postavljao fotke),postavit cu (trebalo bi da je)original nakon 22.5 godina upotrebe i "originalni Bmw deo" iz jedne od poznatijih radnji nakon 6 meseci normalne upotrebe.

Pozdrav svima na forumu i jos mnogo nam km u nasim masinama!!!

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Cela poenta je u ceni i proizvodjacu. U poslednjih par godina nije bilo kupca koji je hteo da plati hard gumu iz originala. Tako da su ostale opcije lemforder, topran, meyle.. Cvrstina gume od tih proizvodjaca nije ni blizo cvrstini gume i materijala od kog se pravi guma koja se nalazi u originalu( mislim da je BOGE)..Tako da ste silom prilika prinudjeni kupovati jeftiniji deo( koji takodjer za nase prilike nije bas jeftin. Mislim da sam ti delimicno odgovorila na pitanje. Takodjer, imas novi zakon o zastiti potrosaca( garancija mora da bude minimalno godina dana), tako racun u ruke i vratis deo :)..

Nadam se da sam ti pomogla

Link to post
Share on other sites

bas tako,kada sam trazio hard gumu za mene kod radulovica je bila blizu 9000 ,a kupio sam je u alone za 2i nesto hiljade,i posle 6-7000km jos uvek izgleda kao da je tek namontirana.. ali cinjenica je da ima dosta nekvalitetnih delova....

Link to post
Share on other sites

ja sam imao isti slucaj, kupio u sarajevskoj gumu, platio 2500 valjda, samo je moja krace trajala, mislim da nije ni 3000km :D

kupio original polovnu, staru verovatno 20+ godina, za 500 din, i nikad nece praviti problem :)

Link to post
Share on other sites

ja sam imao isti slucaj, kupio u sarajevskoj gumu, platio 2500 valjda, samo je moja krace trajala, mislim da nije ni 3000km :D

kupio original polovnu, staru verovatno 20+ godina, za 500 din, i nikad nece praviti problem :)

To vam i kazem..Kad kupujete hard gumu, ako je mozete u ruci saviti- ne kupujte!!

Link to post
Share on other sites