poliranje


Recommended Posts

posto mi auto ovih dana stoji u garazi,iskoristio sam da ga ispoliram.

uzeo sam kornjaca vosak-crveni za grubo poliranje u okrugloj kutiji sa poklopcem i imao sam sonax vosak za fino poliranje

Radio sam rucno,polako,bez zurbe i mogu vam reci da je ispalo odlicno.

Auto je i ranije imao dobar sjaj,ali se itekako vidi razlika.

cak i ogrebotine( od kljuca,dugmeta...) koje su bile novije su se skinule,neverovatno, a bio sam skeptik kada sam procitao da moze da se uklone polir pastom.

Jos da napomenem da sam u BMW delti video odlicna sredstva za poliranje,original BMW, a nisu nio skupa ,cak je ista cena kao i u metrou za kornjacu.

Ako imate strpljenja i vremena,navalite.

Link to post
Share on other sites

ja to radim polir masino,ima tu 3 vrste paste itd, i isto ispadne extra ,skinu se sitni risevi itd,

moze i rucno ako nije mnogo pohabana boja ili lak,i ako nema nekih vecih ogrebotina :pleasantry:

Link to post
Share on other sites

pa zezao sam se dva dana po 3-4 sata, sa detaljnim pranjem ,kao prvo,pa onda ostalo...

sa masinom je sigurno bolje,ali ne treba preterivsti, jednom godisnje je dovoljno,mislim...

imao sam nekoliko cistih pamucnih krpa i paste...

za felne sam letos koristio, neku grcku tecnost u bocici sa pumpicom ,iz gang landa, ali sam posle probao sa obicnim ,zutim, sargaso ili kako se vec zove i efekat je isti...

Link to post
Share on other sites

evo sad dosao sa voznje posle poliranja....

jeste da se auto sija ko psece mudo,ali tek kada sam ga isterao iz garaze,vidim brljotine sto sam preskocio,pastu na spojevima,izmedju stopaljki i lima....

jos sat-dva zezancije...

mnogo tezak posao,sledeci put u servis,ha,ha

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

G 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10 to ti je granulacija paste G1 je najgrublja a G10 je mleko za visok sjaj.

3M paste koriste u delti a ni farecla nije losa pasta svakako je bolja od kornjace.

Poliranje masinom ima svoje prednosti ali svakako ima i mane.

Masina izvlaci jace riseve ali ostavlja kruzne tragove na farbi.

Nije dzabe u svabiji skuplje rucno poliranje.Sto se tice ostataka paste to se najbolje vidi kada se istera auto na sunce.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

hvala ti zverko,ali ovde ima hiljdu sitnica i kutijica,a ja nisam bas naj upuceniji u sve te postupke ,kad sta i kako.... Treba mi prosto,ta i ta pasta,uradi tako i tako,i kraj....a i nemam bas puno vremena da sve ove kutijice upotrebim :) :dance3:

Link to post
Share on other sites

Umoran sam vise od slanja mail-ova i slika,veruj mi,i na sve cekam odgovore po par dana....i tako u krug....za svaku stvar koju treba zavrsiti,pisi mail...cekaj answer....pun mi je vise. :unsure: :blink: ....Hocu da udjem u radnju,kupim,izadjem i odradim!!!

Link to post
Share on other sites

Umoran sam vise od slanja mail-ova i slika,veruj mi,i na sve cekam odgovore po par dana....i tako u krug....za svaku stvar koju treba zavrsiti,pisi mail...cekaj answer....pun mi je vise. :unsure: :blink: ....Hocu da udjem u radnju,kupim,izadjem i odradim!!!

u potpunosti te razumem :) :) :)

Link to post
Share on other sites

Umoran sam vise od slanja mail-ova i slika,veruj mi,i na sve cekam odgovore po par dana....i tako u krug....za svaku stvar koju treba zavrsiti,pisi mail...cekaj answer....pun mi je vise. :unsure: :blink: ....Hocu da udjem u radnju,kupim,izadjem i odradim!!!

ne znam sta bi ti reko, meni su odgovorili odma sutradan... kako god, tvoja stvar...

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

siguran sam da bi kupovina te masine bilo bacanje para,prvo sto bi posle par sati rada shvatio je da sam trebao nekome da platim da to odradi...sad mi je potrebno poliranje jedne e34 i ko zna kad opet..

Link to post
Share on other sites

koliko si para spreman da platis?

? ne razumem? sigurno ne mnogo nekome ko je dosao kao perac automobila a usput mu je gazda perionice rekao da ispolira (umusavi)moj auto...

sve ima svoju cenu,zavisno od toga ko i sa cime radi...da se razumemo,krpu i polir pastu imam i ja ali trazim nesto bolje...

Link to post
Share on other sites