E46 ramena na kojima moze da se menja kugla


Recommended Posts

Ljudi,

Jel' imao ko iskustva (bar na prednjem trapu) sa meyle ramenima i selenima na E46-ici. Rekose mi u jednoj prodavnici da za moj auto samo Meyle ima varijantu ramena (viljuske) na kome se moze menjati kugla ili guma kugle, je*em ga sad ne mogu da se setim kako su mi tacno rekli (ostali ukljucujuci original nemaju tu opciju).

Btw. citao sam diskusiju u temi "Meyle vs fabrika", medjutim dosta su podeljena misljenja, na kraju sam odlucio da otvorim novi topic o tome.

Link to post
Share on other sites

meyle je kod nas uglavnom fals a za to menjanje neznam zasto bi kod njega maglo a kod orginala ne.

Ne moze kod originala (osim ako ne repariras), kod nekih drugih modela moze kugla posebno da se kupi, uostalom to bi mi bilo ekstra s' obzirom da je viljuska takva da se ne moze "istrositi" i sl. jedino sileni stradaju. Eo slika originala i sta ide uz njega (br.5):

57980172.png

Uploaded with ImageShack.us

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Proverio sam za Meyle, mogu se menjati obe kugle i jedna je oko 1200 druga oko 2000 din. Ima u gazeli u Zemunu, daju dve godine garancije. Tako da ce najverovatnije da padne Meyle (kontam neka menjam svake dve godine kugle, ali uvek trap utegnut). Jedino jos lupam glavu oko ovih silen blokova (br. 6 na gornjoj slici). Guglao sam po netu, pa naleteo na poliuretanske (kazu da traju 5-6 puta duze od gumenih).

Jel' imao neko iskustvo sa ovim, evo kako izgleda:

Link to post
Share on other sites

Ja sam vise za ovu varijantu.

Nema potrebe menjati ceo silen blok, isto kao sto je slucaj sa viljuskom.

Vidjam po netu da svi prelaze na te tvrdje varijante, mada ne znam koliko je to pametno. Udarac mora negde da se apsorbuje, a jeftinije je da slaba tacka budu silen blokovi nego kugle. Pogotovu ako idu zajedno sa viljuskom. Sta ti vredi sto si produzio vek silen bloku ako ga skratis kuglama... Moje misljenje je da je to pametno stavljati samo ako ide u kompletu sa nekom jacom viljuskom. Ne znam kolika je razlika u ceni izmedju obicne i M-ove viljuske? Posto su one masivnije i jace.

Kolika je cena te Meyle viljuske? Posto kugle uopste nisu skupe, a i mene to ceka u skorije vreme... :angry:

Link to post
Share on other sites

To je otprilike to, s' tim da je ovaj lik na mom klipu nabavio cele blokove (sa vec utisnutom poliuretanskom gumom). Vrsljao sam i ja po netu da nadjem te poliuretanske "uloske".

Medjutim nemamo srece, od dve varijante u Srbiji, obe su neizvodljive:

1. Tuning Centar Indjija - imali su takve silene, ja zvao danas, kazu: Sad smo u nekim drugim ozbiljnim poslovima, moze biti da cemo nabavljati tako nesto na leto (http://www.tuningcentar.com/cms/tuning-i-performanse/silen-blokovi.html)

2. Izopol doo Zrenjanin, firma koja se bavi pored ostalih stvari izradom proizvoda od poliuretanskih elastomera - E TO NAM TREBA, ali dzaba kad ne rade silen blokove za auta, kazu: "Nemamo ozbiljniju potraznju od neke kompanije za takvim stvarima" (razumem ih posto im verovatno treba ulaganja dok ne urade alat za livenje ovakvih blokova, kad to urade jedinica proizvoda sigurno kosta smesno).

Interesantna stvar koja se tice osobina ovakvih silen blokova, a sto utice na udobnost u voznji i prenos vibracije i kineticke energije na kugle na viljusci je - citiram: "Često je moguće menjati jednu karakteristiku, a da pri tome ostale karakteristike ostaju manje ili vie nepromenjene. Na primer, moguće je formulisati elastomer velike tvrdoće i istovremeno velike elastičnosti, ali isto tako i elastomer male tvrdoće i male elastičnosti kao i obrnuto" - sto po meni znaci da se moze izraditi silen od poliuretana sa istim osobinama kao sto je guma (radijus kretanja viljuske u njoj, tvrdoca, elasticnost itd.) - a da traje 5-6 puta duze.

Ako nekog interesuje, detaljnije informacije ima na: http://www.izopol.rs/sr/page/proizvodi-od-poliuretanskih-elastomera

Jos ako bi neko uleteo u posao da mu ovi Zrenjaninci prave poliuretansku komponentu za silene, mislim da bi okrenuo prilicno dobre pare.

Inace Meyle HD (Heavy Duty) Viljuske su u Gazela Komerc-u u Zemunu 13000 po komadu, a sileni (dva u paketu) oko 6.300. Gazela je koliko sam cuo distributer za Meyle i daje 2 godine garancije u Srbiji.

Link to post
Share on other sites

Jel to cena viljuske u kompletu sa kuglama? A zar ovi sileni ne mogu da se naruce od preko, koliko sam skapirao ovo jednom montiras na auto i trajno si resio problem.

Link to post
Share on other sites

Jel to cena viljuske u kompletu sa kuglama? A zar ovi sileni ne mogu da se naruce od preko, koliko sam skapirao ovo jednom montiras na auto i trajno si resio problem.

Jeste, uz viljusku idu dve kugle, koje se posle mogu menjati kad riknu.

Sto se silena tice ja sam vrsljao i iskopao da su dobri neki "Powerflex" s' tim da ih je teze naci u paru samo za viljusku, nego ih prodaju kao neki kit za prednji trap (2 za viljusku i jos 2 za koje se ne secam gde idu).

Eo ga link kako izgleda Meyle HD viljuska:

E sad dal' je 100% dobra dal' nije, to cemo morati da proverimo na svom autu s' obzirom da Meyle kod nekih ima losu reputaciju i da je u proslosti imao skrnave delove (a mozda ni nisu bili original Meyle, a bili u prometu u Srbiji, djavo ce ga znati). Na stranim forumima ne pljuju HD seriju i stavljaju je u rang sa Lemforder-om koji kako kazu radi za prvu ugradnju. S' tim da na originalnoj viljusci ne pise "Lemforder", a ljudi su poredjenjem zakljucili da je originalna apsolutno identicna Lemforder-u i po izradi, odlivak je identican, gramaza, oblik, itd. Cak stavise, ko od stranaca razje*e Lemforder, raspituje se i razmislja da uzme Meyle HD, posto njima daju 4 godine garancije.

Bilo - kako bilo, moja racunica je: Svake dve godine nek' zamenim kugle i miran sam, trap utegnut i ne moras da cekas da ti se skroz razdrndaju kugle da bi menjao viljusku, nego kako koja olabavi turis novu i miran. Ili jos jednostavnije: Jeftinija je jedna nova kugla nego remont postojece, pa i da je skuplja - novo je novo.

Link to post
Share on other sites

Pogrešna računica gde kažeš da je bolje svake druge godine stavljati nove kugle.Prvo ko ti daje garanciju da će ti toliko trajati kugle.Drugo svaki put kad odeš kod majstora platićeš za rad normalno,a gde je čekanje,maltretiranje,cimanje,zakazivanje,gorivo idi dođi i na kraju saberi pa vidi gde si.Upamtite da je najskuplje dva puta raditi i plaćati jedan te isti posao.Usput Lemforder nema svoj natpis na delovima "Lemforder"već im je natpis žig sove prepoznativ kao Trougao.

Link to post
Share on other sites

U svakom slucaju cena od 13000 je zaista korektna, ako uporedimo sa ostalima. Bilo koju viljusku da izabere niko ne moze da garantuje da ce na nasim putevima izdrzati 2 odine. Ako uzmemo u obzir da je za E46 koliko sam se ja raspitao najjeftinija DELPHI viljuska od 11000 din koja nema mogucnost menjanja kugli onda je ovo stvarno isplativo. Mada sam ja na proslom autu sa DELPHI viljuskom presao 85000km i idalje se drzi kod drugog vlasnika. Tako da jednostavno nema pravila, nego koliko si sam obazriv i izbegavas rupe toliko ce i trajati. Jer i ta Lemforder viljuska ako je zveknes par puta dobro moze da ode za jako kratko vreme.

A ko uopste radi te remonte kugli? I koliko to kosta? Cuo sam za to, ali jos nikog ne znam da je uradio to, pa da kaze utiske.

Inace nasao sam na netu ono sto sam spomenuo u proslom postu da ljudi umesto obicnih stavljaju M-ove viljuske. Evo koja je razlika...

http://forum.e46fanatics.com/showthread.php?t=522195&page=34

Link to post
Share on other sites

Meni su ovde http://www.serviskugla.com/usluge.html rekli da je remont kugle 50 EUR (ali stvarno sam razumeo remont kugle a ne kugli sto je skupo van svake pameti). E sad po forumu sam procitao da u KG-u rade remont komplet viljuski (kugle i sileni) obe za 80 EUR, sto nije strasno ali nisam nikad remontovao pa da znam da li traje ili se brzo razje*e. Mene bi npr put do KG i nazad zajedno sa remontom oko 120 EUR (pod uslovom da remont podrazumeva da ti oni u KG-u skinu viljuske, remontuju sve i namontiraju) opet nije skupo, ali je remontovano i ako ti rikne za par meseci ili jednu godinu, 'ajde Jovo nanovo.

Ajde drustvo ko je bio u KG-u da remontuje viljuske, da cujemo utiske, koliko km potraje na kakvim felnama i po kakvim putevima? :clapping:

Sto se tice M-ovih viljuski ne znam da li pasuje zbog klirensa (M je nizi od putnicke verzije), a i ako pasuje verovatno je tvrdje i brine me da li moze da se zezne nesto drugo. Kada sam citao po stranim forumima retko su pominjali ugradnju M viljuski na putnicki.

Kontam da uzmem nove Meyle HD viljuske i iskopam nekog ko bi mi uzeo silene u Nemackoj, nasao sam povoljno poliuretanske na http://www.pubuchsen.de/3frame_index.htm i kad rikne na njima kugla - turis novu ili reklamiras ako se desilo u garantnom roku i vozi dalje, a poliuretanski silen nek' izdrzi dve - tri garniture kugli i mirna Backa :dance3:

Link to post
Share on other sites

Pogrešna računica gde kažeš da je bolje svake druge godine stavljati nove kugle.Prvo ko ti daje garanciju da će ti toliko trajati kugle.Drugo svaki put kad odeš kod majstora platićeš za rad normalno,a gde je čekanje,maltretiranje,cimanje,zakazivanje,gorivo idi dođi i na kraju saberi pa vidi gde si.Upamtite da je najskuplje dva puta raditi i plaćati jedan te isti posao.Usput Lemforder nema svoj natpis na delovima "Lemforder"već im je natpis žig sove prepoznativ kao Trougao.

U Gazeli kazu da daju garanciju dve godine na sve proizvode HD serije, dobro si mi pomenuo, bas cu ih zvati da pitam da li daju i garanciju na kugle koje se naknadno posebno kupe ili je to dve godine garancija samo na one kugle koje dobijes sa viljuskom prilikom prve kupovine.

Moja je racunica da je povoljnije da na dve godine menjam kugle nego celu viljusku na 4 (a niko mi ne moze garantovati da ce bilo koja pa i OEM viljuska izdrzati 4 god.).

Ti si iskusniji sto se tice delova, sta je tvoja preporuka? Lemforder? Febi?

Daj nam neku ponudu, ako ne zelis javno na toppic-u, pusti na pm.

Link to post
Share on other sites

ja sam radio na e 36 kod tejovica na e36 i presao sam oko 5000 sa 17" i oko 2000km sa 15" i za sada je ok

zet je letos radio viljuske na e 46 kupio je u nekoj radnji u br za 14-15ooo par,i otisao da registruje auto posle 3 nedelje i desna unutrasnja kugla vec dobila lufta,u medjuvremenu smo stara ramena remontovali kod tejovica za 80 e pa cekamo da malo se vreme prolepsa pa da namontiramo njih pa cemo videti

Link to post
Share on other sites

ja sam radio na e 36 kod tejovica na e36 i presao sam oko 5000 sa 17" i oko 2000km sa 15" i za sada je ok

zet je letos radio viljuske na e 46 kupio je u nekoj radnji u br za 14-15ooo par,i otisao da registruje auto posle 3 nedelje i desna unutrasnja kugla vec dobila lufta,u medjuvremenu smo stara ramena remontovali kod tejovica za 80 e pa cekamo da malo se vreme prolepsa pa da namontiramo njih pa cemo videti

To je otprilike kilometraza za jednu godinu ili koji mesec duze, nije lose ako je jos uvek utegnut.

Ako budes u prilici, pitaj zeta koje marke je uzeo viljuske (mada mogu misliti kakav je kvalitet ako je par 15000), da zaobilazimo tog proizvodjaca.

Link to post
Share on other sites

za sada je utegnut :)

pitacu zeta ako slucajno zna koji je proizvodjac,posto su mu to nabavili u servisu u kom je odrzavao auto

inace mislim da Bata posluje sa tejovicem i da je zadovoljan

Link to post
Share on other sites

za sada je utegnut :)

pitacu zeta ako slucajno zna koji je proizvodjac,posto su mu to nabavili u servisu u kom je odrzavao auto

inace mislim da Bata posluje sa tejovicem i da je zadovoljan

Po meni je kulturica sve sto je remontovano ako izdrzi 2 godine, a od mnogih sam cuo da Tejovic dobro radi.

E, sad ces reci da smaram, ali zaboravio sam u prethodnom postu da te pitam. Jel ti u cenu remonta kod Tejovica ulazi demontaza postojecih i montaza remontovanih, ili mu moras doneti vec skinute viljuske?

Link to post
Share on other sites

ovako

posto sam stavljao kockine viljuske,njih sam nabavio i poslao u ponedeljak ujutru aksom i platio postarinu 300 dinara

u utorak ujutru me je tojovic zvao da jevi da je stigao paket

remontovao je obe kugle na svakom ramenu,ispeskario ih i ofarbao,i zamenio selen blokove i poslao ih nazad posle podne.

i kod mene su bile u sredu jutru

i paket mi je stigao po ceni 5600 dinara i nisam platio postarinu.

to je bilo 13 aprila prosle godine,dali je se nesto menjalo od tada ne znam

ali evo ti broj pa proveri

034371103

p.s . tek sada videh da tebe intresuje za e46

ali postupak je isti stim da mislim da je sa postarinom izaslo izmedju 8500-9000din

Link to post
Share on other sites

E, danas smo turili nove viljuske i silene, ipak sam se odlucio da bude novo i da bude Meyle HD (jbg. bilo je jace od mene, morao sam probati tu famoznu HD seriju bez obzira na jake preporuke Lemforder-a, pa nek ide sve dodjavola). :drive2:

Nino, nemoj zameriti sto te nisam poslusao, medjutim odlucio sam se za ovu varijantu zbog mogucnosti zamene samo kugli i zbog toga sto ih stranci dosta hvale (imaju dve godine garancije pride). Inace postujem tvoje misljenje i znam da ima dosta ozbiljnih ljudi ovde od kojih imas odlicne preporuke. :good:

Eto, ako nekog bude interesovalo kako se drze posle par meseci ili duze neka pise ili pusti pm.

Link to post
Share on other sites

Ok,nije problem ja sam nekoliko puta govorio o tom famoznom Meyle proizvodu,uzimao sam Meyle 2002-2005 god.u D&S Comerce u Beogradu i imao brdo reklamacija na njihov trap,dakle sve je bilo loše katastrofa za par dana bi otkazale jabučice,sileni.Lageri su im bili dobri ali ovo pomenuto haos i od tada ga više ne uzimam.Poznato nam je kakvi su nam putevi te stoga i onaj originalni proizvod fabrički pa rikne a kako će izdržati neki after market.Ja sam imao negativno iskustvo sa Meyle tada,možda su se u međuvremenu popravili,možda je to tada bio neki plagijat uglavnom u moju radnju Meyle više neće ući jer koga ujede zmija i guštera se boji.Ne govorim ovo napamet radnju imam od 2002 god.a još od 1999 sam počeo raditi sa polovnim delovima,tako da odlično znam šta valja a šta ne,u svakom slučaju tu sam da pomognem,dam mišljenje a najvažnije je da ste upoznati da vam ne uvaljuju nešto i prodaju vam m.da za bubrege jer danas niko nema para za bacanje.Jedno što ponavlajam svakome a to je da ako auto držite za sebe uzmite kvalitetne stvari jer je to najeftinija varijanta u suprotnome će te posećivati majstore često za iste stvari,a sada ko auto prodaje pa mu je bitno samo da ga zakrpi onda se može uzeti i neki jeftiniji proizvod.Posebno treba voditi računa o delovima koji vas mogu ostaviti na putu i sa takvim stvarima nema zajebancije kao i delovi koji su zaduženi za bezbednost.Za bezbednost su najvažniji 1.Sistem za upravljanje vozilom(spone,glava upravljača)2.Gume.3.Sistem za zaustavljanje vozila(kočnice i sve prateće stvari u vezi kočenja)Na putu vas mogu ostaviti sledeće stvari Kaiš,pumpa za vodu,pumpa za gorivo,remenica,brisači(kad je kiša)kuplung..

Link to post
Share on other sites

Ne govorim ovo napamet radnju imam od 2002 god.a još od 1999 sam počeo raditi sa polovnim delovima,tako da odlično znam šta valja a šta ne,u svakom slučaju tu sam da pomognem,dam mišljenje a najvažnije je da ste upoznati da vam ne uvaljuju nešto i prodaju vam m.da za bubrege jer danas niko nema para za bacanje.

To se ceni, pohvalno je to sto ne zelis da dovlacis svasta u svoju radnju zato sto samim tim stitis svoje kupce od kojekakvih losih delova.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Meni su ovde http://www.serviskugla.com/usluge.html rekli da je remont kugle 50 EUR (ali stvarno sam razumeo remont kugle a ne kugli sto je skupo van svake pameti). E sad po forumu sam procitao da u KG-u rade remont komplet viljuski (kugle i sileni) obe za 80 EUR, sto nije strasno ali nisam nikad remontovao pa da znam da li traje ili se brzo razje*e. Mene bi npr put do KG i nazad zajedno sa remontom oko 120 EUR (pod uslovom da remont podrazumeva da ti oni u KG-u skinu viljuske, remontuju sve i namontiraju) opet nije skupo, ali je remontovano i ako ti rikne za par meseci ili jednu godinu, 'ajde Jovo nanovo.

Ajde drustvo ko je bio u KG-u da remontuje viljuske, da cujemo utiske, koliko km potraje na kakvim felnama i po kakvim putevima? :clapping:

Sto se tice M-ovih viljuski ne znam da li pasuje zbog klirensa (M je nizi od putnicke verzije), a i ako pasuje verovatno je tvrdje i brine me da li moze da se zezne nesto drugo. Kada sam citao po stranim forumima retko su pominjali ugradnju M viljuski na putnicki.

Kontam da uzmem nove Meyle HD viljuske i iskopam nekog ko bi mi uzeo silene u Nemackoj, nasao sam povoljno poliuretanske na http://www.pubuchsen.de/3frame_index.htm i kad rikne na njima kugla - turis novu ili reklamiras ako se desilo u garantnom roku i vozi dalje, a poliuretanski silen nek' izdrzi dve - tri garniture kugli i mirna Backa :dance3:

Sve pohvale za lika u kg-u...ako mislimo na isto.za mnogo manje para dobijes otprilike meyle kvalitet,radio mi na par auta.

Link to post
Share on other sites

I kako guraju za sad Meyle viljuske? Koja cena je bila za obe, i jesi li ih uzeo sa selenblokovima?

Sljakaju za sada bez problema, uzeo sam i silene nove, auto deluje utegnutije i nema vise da lupi kada prelazis preko pukotine na putu (to mi je strasno islo na ganglije). Inace za Meyle sam se opredelio iz razloga sto su kugle promenljive, a ja osetim na trapu cim nesto ima lufta i strasno me nervira, tako da po mojoj racunici mi se isplati i svake dve godine da menjam kugle ako osetim da imaju i malo lufta (obe su oko 3500 RSD) i uvek trap utegnut. E sad, videcemo kad prodje zima na iduce prolece, posto cu voziti i zimu na 17 coli.

Inace, na autu je radjena jedna viljuska 2 meseca pre nego sto cu ga kupiti, radio je neki lik u BG-u (ne znam ko), eto izdrzalo je 5-6 meseci. Ne kazem da ce svaka remontovana samo toliko da izdrzi (verovatno ima razlike kako ko radi), ali po mom iskustvu se ne isplati s' obzirom da na Meyle imam 2 godine garancije na selene i viljuske.

Link to post
Share on other sites