Razlicite prednje i zadnje gume X5


Recommended Posts

Na mom X5 od kada sam ga kupio u bmw serwisu bile su razlicite dimenzije guma. ZADNJE 285/45/19 i PREDNjE 255/50/19 pa se pitam dali je to uopste normalno za taj auto jer sam cuo da steti diferencijalsper-u. ?????? posto sam zadnje zamenio i stavio kakve su bile sada nemogu da nadjem prednje od iste marke i proizvodjaca pa su me neki opet bacili na muke kao nevalja da stavljas recimo prednje Uniroyal ako su ti zadnje Goodyear i slicno kao mora da budu iste marke i proizvodjaca?? ja jednostavno vise nemogu da nadjem tu marku??? Takodje ovo oko razlicitih prednjih i zadnjih guma... Sta mislite o ovom mom problemu???

Link to post
Share on other sites

Nije to nikakav problem auto je tako isporucivan fabricki, sa razlicitim dimenzijama gume... E sad samo da nadjes sve cetiri od istog proizvodjaca.

Link to post
Share on other sites

Nije to nikakav problem auto je tako isporucivan fabricki, sa razlicitim dimenzijama gume... E sad samo da nadjes sve cetiri od istog proizvodjaca.

Pozadi imam goodyear wrahgler Wrl2 prosle godine kupljene,nema sanse da ih nadjem vise ili ih ima ali su preko 250€ guma a nasao sam Uniroyal sport slicna sara dosta jeftinije 2 komada su negde oko 380€.. Mislis da ima veze sto su razlicite dve i dve???

Link to post
Share on other sites
  • 5 years later...

Za 19tice je tako fabricki propisano. I 20tice se razlikuju, a 18tice i 17tice su iste prednje i zadnje koliko mi se cini.
Tako je i kod mene.

Btw, imam polovne zadnje zimske Pirelli Scorpion 19tice (DOT 2013 cini mi se), vozene jednu sezonu i prednje isto 19tice Michellin (neznam napamet dali je Diamaris 4x4 ili Diamaris Latitude, isto neznam za DOT napamet), posto mi stoje kod vulkanizera. Ako si zainteresovan, javi na PM

Link to post
Share on other sites

Poenta je u tome da precnik tockova (razlika izmedju dve osovine) bude u okviru propisane tolerancije - za xDrive do 1%.

Te gume su savrseno kompatibilne i to je fabricka dimenzija. Razlika izmedju prednjih i zadnjih je samo 0.3%.

Link to post
Share on other sites