Recommended Posts

Izvinjavam se odmah svima ako je ista tema vec bila!

Imam problem jer mi temperatura prelazi polovinu za jednu crtu,sumnjam da je ostalo vazduha u sistemu ali neznam gde se nalazi sraf za ozracivanje na bloku motora!

Ako neko ima sliku na kojoj se vidi pomenuti sraf molio bih da mi objasni!

Motor je 316 m10

Veliko hvala svima

Link to post
Share on other sites

Problemi na autu pocinju u dve ture, ili kad dodje zima, ili kad dodje leto :prankster2:

Imas li plin na autu? Cesto isparivac stave lose, pa on bude najvisa tacka u sistemu, a onda ces ga tesko ozraciti

Ako ti se auto greje treba proveriti da li gubi vodu i kakav je visko

Mozes i skinuti i oprati hladnjak, da isperes blato i ostalo smece koje se nakupi u njemu

Mozda je i zapusen, ko zna, kreni redom :)

A posebnog srafa nema, hladnjak se puni do cepa i to je to

Link to post
Share on other sites

a proveri i termostat za svaki slucaj. mada sam ja imao slican problem,ali je problem bio u ampulici za merenje temperaturu, moras redom da krenes...

Sta je AMPULICA za merenje temperature???

Link to post
Share on other sites

Problemi na autu pocinju u dve ture, ili kad dodje zima, ili kad dodje leto :prankster2:

Imas li plin na autu? Cesto isparivac stave lose, pa on bude najvisa tacka u sistemu, a onda ces ga tesko ozraciti

Ako ti se auto greje treba proveriti da li gubi vodu i kakav je visko

Mozes i skinuti i oprati hladnjak, da isperes blato i ostalo smece koje se nakupi u njemu

Mozda je i zapusen, ko zna, kreni redom :)

A posebnog srafa nema, hladnjak se puni do cepa i to je to

E ovako: Imao sam vremena da na poslu napravim racvu u obliku termostata od cevi,znaci voda kruzi non-stop

Visko-ventilator sam blokirao ali opet temp. prelazi polovinu.

Iparivac mi nije u najvisljoj tacki i oba creva su vruca ali nemam grejanja u kabini.

Vodu ne gubi(bar za sad) ali problem jos stoji tu :blink:

Hvala svima na odgovorima

Link to post
Share on other sites

Kakva su ti creva, da li naduva kad se ugreje to preko radne? Idi nek ti neko proveri temperaturu sa sondom, moguce da ti sat laze ili termodavac. A to sto nemas grejanje ne mora biti povezano sa time...ili jeste? Ti sam znas od kada nemas grejanje....to sto nema termostat a visko vrti konstantno, u tim uslovima do grejanja ces jako tesko doci.

Link to post
Share on other sites

Kakva su ti creva, da li naduva kad se ugreje to preko radne? Idi nek ti neko proveri temperaturu sa sondom, moguce da ti sat laze ili termodavac. A to sto nemas grejanje ne mora biti povezano sa time...ili jeste? Ti sam znas od kada nemas grejanje....to sto nema termostat a visko vrti konstantno, u tim uslovima do grejanja ces jako tesko doci.

Creva nisu naduvana,za vikend skidam hladnjak i perem i spolja i unutra!

Probacu izmeriti sa sondom temperaturu i javljam sta sam uradio!

Hvala svima

Link to post
Share on other sites

Creva nisu naduvana,za vikend skidam hladnjak i perem i spolja i unutra!

Probacu izmeriti sa sondom temperaturu i javljam sta sam uradio!

Hvala svima

Opran hladnjak i spolja i unutra

Danas izmerena temperatura i iznosi oko 58c u hladnjaku a skala pokazuje jos koji milimetar do crvenog

otvorim cep kad nema nekog pritiska a voda vruca ali nista strasno jer sam prstom proveravao i nije me opekla

dali laze skala ili je nesto drugo ko ce ga znati,buni me sto creva nisu naduvena i sto nema pritiska u hladnjaku sa parom ili da izbacuje vodu pa da sumnjam na dihtung glave.

Poludeo sam skroz

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

i ja imam taj problem...kupio nov termostat,zamenio antifriz i krenuo da se vozim...temperatura otisla u crveno...onda sam sacekao da se ohladi pa sam ga upalio da radi na leru do radne temperature...nabio pola i tu ostao...kad ga sad vozim,opet dize pod manjim gasom,ali kad ga cepam petom,temp. se vrati na pola...pre ovog novog termostata,dodje skala na prvu crtu izmedju pola i plavog i tu ostaje...grejanje nikakvo....popizdeo sam...razmisljam da menjam auto:(:(:(

Link to post
Share on other sites

I mene jebavalo isto na m40 motoru promenio termostat vodenu pumpu i posle hladnjak, auto radi ko sat ne dize temp, sve na svom mestu.

Prvo sam promenio termostat i vodenu pumpu i ozracio sistem, i vise nije zezao, kasnije mi curkao po malo hladnjak i njega sam zamenio stavio nov, ako imas plin sad zimi teraj na benzinu dok se ne zagreje tje dok ne izadje iz plave pa tek onda na plin prebaci da ne zaledi isparivac to oce da zajebava i onda dize teparaturu to je bio kod mene takodje problem.

Link to post
Share on other sites

i ja imam taj problem...kupio nov termostat,zamenio antifriz i krenuo da se vozim...temperatura otisla u crveno...onda sam sacekao da se ohladi pa sam ga upalio da radi na leru do radne temperature...nabio pola i tu ostao...kad ga sad vozim,opet dize pod manjim gasom,ali kad ga cepam petom,temp. se vrati na pola...pre ovog novog termostata,dodje skala na prvu crtu izmedju pola i plavog i tu ostaje...grejanje nikakvo....popizdeo sam...razmisljam da menjam auto:(:(:(

Kakav je visko, da li blokira kada se motor ugreje???

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...