E39 modeli


Recommended Posts

  • Replies 148
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hvala na odg. Na satu sad piše oko 280.000km sta sve treba da proverim? Sem sto cu da uradim servis motora i da zamjenim rashladnu tecnost. Primjetio sam da je malo mrtav u prvu brzinu. Očekivao sam da kad mu patosiram gas izgubi trenje ali nista od toga tek posle 3000 brze pocne da povećava obrtaje.

Link to post
Share on other sites

To sto ti bolje ubrzava posle 3000 je normalno, ali bas u prvoj tako da se ponasa i ne bas. Sta znam,moj nije automatik, naravno da ima veze i to, ali u prvoj bi trebao da ujeda. U prvoj brzini lezi sva draz bmw-a :D

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Pozdrav svima! Razmišljam o kupovini 525tds u skorije vreme ako da Bog, pa me interesuju vaša iskustva sa ovim modelom? Ponuda je takva kakva je, svaki prešao preko 250.000km a radije bih kupio jeftinije pa sam sređivao šta treba nego da uzmem skuplji primerak jer je Pera, Mika ili Đoka uradio ko zna šta na kolima bez ijednog dokaza.. Interesuje me potrošnja, cene redovnih servisa i generalno delova potrošnih za njega.. Naravno, i na šta obratiti pažnju prilikom kupovina... Hvala svima!

Link to post
Share on other sites

Koji motor bi bio bolji? Dizele tražim a 2.5 je neka granica izdržljivosti za registraciju..

Što se tiče jeftinije-skuplje, ne mora da znači nužno da je loš.. uvek sam kupovao kola ispod cene za sebe i svaki do jednog mi je bio više nego dobar, izgleda sam imao sreće :) Sa druge strane, drugar kupi auto najskuplji na oglasu - računajući da će biti dobar kad ono... :) Ljudima trebaju pare, cena više ne igra toliku ulogu u kvalitetu vozila (kod većine barem).. :)

Link to post
Share on other sites

Limuzinu tražim po mogućstvu, a našao sam jedan primerak 525tds za sumu koja mi odgovara.. Nisam je još uzeo al ulazi u izbor svakako.. Neki kažu da je tds dobar, neki loš, e sad, na šta da se obrati pažnja prilikom kupovine? Ovaj što bih pogledao je automatik..

Link to post
Share on other sites

Drugar je kupio auto, na oglasima je bio mislim 1650e, on ga je platio 1600e. Odlican auto za te pare, trap nema ni malo lufta, pali kad hoces, vruc, hladan... Dima nema nista, jedino sto trosi oko 7 na otvorenom 9 po lokalu. Mislim da je potrosnja za 1L veca, ali ne dimi i ide odlicno.. Farbana je hauba i krilo, lose je to ispalo pa se vidi magla malo, i koza mu je losa. Ali za te pare, crni e39 koji radi, pali, ide bez ikakvih problema je pun pogodak. Nasao je kozu, posle zime ce to ofarbati.. E da, i jez mu je riknuo. Tako da moze da se nadje ok auto za smesne pare

Link to post
Share on other sites

Proveri bosch pumpu! Ona je srce tds-a, takodje i uradi dijagnostiku i izmeri kompresiju (ako si u mogucnosti).

Dijagnostika ce pokazati ako je losa elektronika bosch pumpe (elektronika je 500).

Glava motora ume da bude problem na njemu. tds moze biti jako dobar ili jako los - sredina ne postoji :)

Srecna kupovina, i nemoj da ga przis i zabijas u crveno! On nije trkalica. Cuvaj ga i trajace ti

Link to post
Share on other sites

Igrom slučaja sam naleteo na 520i sa plinom, 110kw... uzeo sam to.. :) ima kožu u ok stanju, limarijski nije truo ali ima par mesta koja su čuknuta pa to treba srediti (hauba i zadnja vrata sa vozačeve strane).. Motor mi se čini kao jako dobar, lepo vuče, zvuk od kog mi dlake stoje u erekciji :D

Kad ga operem i uslikam, predstaviću ga na forumu kako dolikuje.. ;) Ima jedino ručicu menjača od novije petice automatika, a to bih menjao što pre jer niiiiiikako ne stoji na manuelnom menjaču.. Ima svakako malo ulaganja, ništa hitno, pa ću polako krenuti da rešavam jedno po jedno :)

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
Sta mu generalno fali? Jedan od boljih bmw motora

Nzm drugov mi 320i e46 kupe koji je placen 5000e sa 160k km pravih ne vadi se od majstora dok moj 523i koji je placen 600e sa 250k km da kucnem u drvo samo gorivo imam od troskova i plus je sporiji od mn uz donekle slicnu potrosnju

Послато са SM-G850F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

To sto je uzeo lesa, i ima nekog specijalca od majstora to je njegov problem.. Ja sam se nagledao bas tih 523 kako dime plavo i trose po litru ulja na 500km pa ne kazem da su losi.. Sve je to do coveka koji ga vozi i odrzava, tj ne odrzava

Link to post
Share on other sites

Odlican motor,manjka snage u e39 ali ume da se zaleti,zavisi ko sta trazi od auta,ima ga drugar u karavanu e39 i prezadovoljan je.To ti je zamena za nekadasnji m50 u e34,najpribliznije receno,odnos snaga potrosnja,Hoce da progutaju malo ulja ali dolijes i vozis.

Link to post
Share on other sites