Recommended Posts

  • Replies 150
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sava je ok to svi kazu, mada je skuplja od ovih pa kad moras sve 4 mijenjati...ima razlike.

Protekt ne bi nikad stavio, radije bi polovnu, mozda grijesim...

Link to post
Share on other sites

Imao sam priliku nekoliko puta da na putu vidim kako sa protektirane gume (doduse na kamionu) se odlijepi cijeli naljevani pojas, to je haos, i to mi je dovoljno da imam gadjenje na protekt.

Link to post
Share on other sites
Imao sam priliku nekoliko puta da na putu vidim kako sa protektirane gume (doduse na kamionu) se odlijepi cijeli naljevani pojas, to je haos, i to mi je dovoljno da imam gadjenje na protekt.

Jel ti vozis kamion sa prikolicom ili auto cus odlijepila se :preved: Ja samo znam dje ne mozes sanjom nemoj se truditi stavljati lance...

Link to post
Share on other sites

Vidim da ste zapeli oko guma i ja imam nesto da kazem sto se save tice!! Ja ih imam na autu napred i mogu da vam kazem da samo saberem nesto para i skidam to s...e sa mog auta. Ne vata ni po suvom ni po mokrom a kamo li po snegu!!! To je moje iskustvo pa ko voli nek izvoli. A sve koje znam da imaju vinteru kazu da su prezadovoljni za te pare tako da ....!!

Link to post
Share on other sites
Jel ti vozis kamion sa prikolicom ili auto cus odlijepila se :preved: Ja samo znam dje ne mozes sanjom nemoj se truditi stavljati lance...

Protekt auto gume mozes da stavis samo ako neces da vozis vise od 60km/h i neces dugo da ih drzis na kolima. Takve gume razvaljuju trap jer je ne moguce da se novi sloj nabaci ravnomerno na osnovu. Mogu one da se izbalansiraju, jer balansiranje je da felna i guma ne bacaju levo-desno,ali problem je sto takve gume nisu okrugle vec "elipsaste".

Ovo je ukratko da ne objasnjavam mnogo,slucajno znam ceo postupak protektiranja.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Drugar je kupio za pezoa, sad prema njegovoj prici nije svemoguce, kada je rastresit sneg i bljuzga kaze da mu je bolje sa zimskom gumom dobrom. Ali je prezadovoljan sto se tice udobnosti, kaze uopste ne trese kao lanci. Sve u svemu nije lose bar po njegovim utiscima.

Link to post
Share on other sites

Ja sam probao, u odnosu na nove zimske gume nema neke razlike kad je neka bas zahtevna situacija (tipa kretanje na velikoj uzbrdici sa snegom), a kada se vozi po snegu gde je manje-vise ravno, mnogo je bolje upravljanje i stabilniji auto nego sa novom zimskom gumom.

Najveca prednost je sto se neverovatno lako montiraju i jos lakse skidaju. Nisam ih uporedjivao s lancima.

Da su malo jeftinije, svakom bi preporucio bas zbog lakog postavljanja.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 1 year later...

kako bih uskoro trebao da kupim zimske gume, zanima me vase iskusto.

trenutno na autu (320xd kupe e92) imam 18-ice (napred 225/40 R18 i pozadi 255/35 R18). da li je bolje da na te felne stavim 18-ice zimeske ili da kupim felne za 17-ice? ne bih kupovao polovne gume, tako da me zanima neka pristojnija varijanta (na zalost ni tigar ni sava nemaju 18-ice, a tigar ni 17 ice)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...