Recommended Posts

  • Replies 150
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Proizvodjaci garantuju da guma 6 godina u proseku zadrzava fabricka svojstva, sve preko toga je tu i tamo tvrdo...

Znaci kod polovnih od 2007-me pa na gore!

Link to post
Share on other sites

Proizvodjaci garantuju da guma 6 godina u proseku zadrzava fabricka svojstva, sve preko toga je tu i tamo tvrdo...

Znaci kod polovnih od 2007-me pa na gore!

Nijedan proizvođač ne garantuje to, to pričaju prodavci... Ako znaš da neki proizvođač to garantuje, molim te daj link. Uostalom, da li bi ti prihvatio novu gumu (po ceni nove), a da je recimo iz 2007-me, pošto bez brige, "proivođač garantuje"?

Guma nikako ne može biti ista kada je nova i 6 godina stara, jednostavno guma se polako "plastificira" kako stari, i to od prvog dana nadalje. A obaška pitanje kako je lagerovana, što kada kupuješ bajatu ne možeš da znaš.

Što se polovnih tiče, ko zna i kako je vožena, i da je zaista dobra ne bi se prodavala nego bi još bila na autu sa koga je skinuta.

Polovne mogu da se voze, kotrljaju se, ali sasvim sigurno, bilo kakva nova guma će biti bolja od polovne, vožene i skinute stare 5-6 godina... Naravno, u parama oskudevamo, pa se dosta kupuju polovne gume, ali ne zavaravajmo sami sebe da smo dobili nešto što nismo, i da su performanse i bezbednost identični kao da smo kupili nove!

Link to post
Share on other sites

Sta mislite o ovoj continental gumi,kakva je za zimu ?

CONTINENTAL 205/55 R16 TS 830 91T

ts830-04.gif

Juce smo pisali o toj gumi na predhodnoj strani ali ti je ocigledno bilo tesko da procitas. ;)

Ja sam prezadovoljan sa Continentalom TS830.

To je po mom mišljenju a i po ADAC-ovom testu najbolja zimska guma ali i poprilično skupa ;)

Link to post
Share on other sites

Juce smo pisali o toj gumi na predhodnoj strani ali ti je ocigledno bilo tesko da procitas. ;)

Ma mrzi me da listam stranice :) Sry :) Narucio sam ove 4 gume za moj e90,valjda ce biti dobre :)

Link to post
Share on other sites

Nijedan proizvođač ne garantuje to, to pričaju prodavci... Ako znaš da neki proizvođač to garantuje, molim te daj link. Uostalom, da li bi ti prihvatio novu gumu (po ceni nove), a da je recimo iz 2007-me, pošto bez brige, "proivođač garantuje"?

Tu informaciju nisam saznao od Mileta vulkanizera, vec sam procitao na nekom sajtu od jednog od poznatijih proizvodjaca, na zalost ne mogu da se setim kog, jer sam to citao pre godinu-dve, ako nadjem, prosledicu ti...

Ne bih prihvatio da kupim novu gumu iz 2007-me godine posto mi nije cilj da je vozim godinu dana vec bar nekoliko godina a to onda prelazi normu, uostalom, mogao si i sam da procitas, kada je bio apel za kupovinu zimskih guma, da uz pravilno koriscenje mozete ih voziti 5-6 godina, da toliku staru gumu racunaju tvrdom, ne bih tako pisali..

Polovnu gumu iz 2008 sa 6mm sare bih kupio bez trunke razmisljanja, pogotovo ako je bolji proizvodjac, vozio zimu-dve i bacio...

Guma nikako ne može biti ista kada je nova i 6 godina stara, jednostavno guma se polako "plastificira" kako stari, i to od prvog dana nadalje. A obaška pitanje kako je lagerovana, što kada kupuješ bajatu ne možeš da znaš.

Naravno da guma stari, ali ne brzinom kojom ti mislis...

Što se polovnih tiče, ko zna i kako je vožena, i da je zaista dobra ne bi se prodavala nego bi još bila na autu sa koga je skinuta.

Ovo je klasicno seljacko razmisljanje sa teorijom zavere, ko zna zasto je on prodaje, bla, bla..., ja sam hiljadu puta prodavao gume, u vecini slucajeva ne zato sto su krs, vec su mi ostajale iz brdo kombinacija, tako da to nema nikakve veze...

Polovne mogu da se voze, kotrljaju se, ali sasvim sigurno, bilo kakva nova guma će biti bolja od polovne, vožene i skinute stare 5-6 godina... Naravno, u parama oskudevamo, pa se dosta kupuju polovne gume, ali ne zavaravajmo sami sebe da smo dobili nešto što nismo, i da su performanse i bezbednost identični kao da smo kupili nove!

Ovo je deo koji obozavam, bilo kakva nova guma, pogotovo kod nas, na nasem trzistu, ne mora da ima bilo kakve veze sa kvalitetom, primera radi, ja sam kod Adam-a kupio dve nove Hankook Ventus i dve Barum Bravuris pred prosle godine, dva puta sam ih vracao jer mi je auto tresao, pokusali su da me ubede da je do felni ( sto naravno nije ) tako nove sam ih skinuo i prodao na oglas, nasao cetri Continentala iz 2007-8 koje su bile odlicne, vise nista nije treslo, a drzale su savrseno...

Trenutno na Yarisu imam dve Michelin Alpin-e napred iz 2005-te i dve nove Tigar Wintere nazad, i dalje Michelin ( i tako mator ) bolje radi posao od Wintere...

Iz mog licnog iskustva..., uvek cu pre kupiti koju godinu stare super ocuvane brend name gume iz prve klase iz uvoza, nego bilo koju novu gumu nekog losijeg proizvodjaca, namenjenu istocnom trzistu..

;)

Link to post
Share on other sites

E ljudi,treba da uzmem celicne felge za one moje Continental T830 (205/55/16) gume sto sam par postova pre pitao za njih,e sad,naleteo sam na ove

slika-44933-2011-11-1322374196-velika.jpg

slika-44933-2011-11-1322378430-velika.jpg

dimenzije su sledece:

DIMENZIJA 7J X 16

VELICINA 16

ET 34

PCD 120

RUPA 5

Trebalo bi da se se uklopi i da odgovara na e90? pozz

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...