M3 E30 vs M3 E 36


Recommended Posts

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

M3 e 30 je "vredna" samo kolekcionarima i pravim zaljubljenicima . M3 e 36 je auto koji je tehnicki za par koraka ispred , a sto se cene tice ni "preko" se ne moze naci ispod 12 000E , i da vredi za sve pare !. Vodjen logikom komercijale i ikone , ispada da M3 e 46 csl , koji je po meni naj naj naj svih vremena , dodje "burzoazija" . Ipak moram naglasitim da bih rado voleo u garazi i jednu "kockicu" ali na danasnje vreme cuvati je u garazi nabiti cenu i cekati kupca........ pogresan auto !!!

Link to post
Share on other sites

Meni je Mkocka no.1 pa makar imala i 1.0 trocilindrični motor, jednostavno sam zaljubljen u nju, nisu mi bitna tehnička rešenja uopšte... Jednostavno mi nabaci osmeh na lice kad god vidim neku sliku ili snimak, dok u e36 m3 vidim mašinčinu koju bih rado voleo da imam, ali nije to to... Svakako je e36 brutalniji, ali jedna je kocka :e30:

Eto, ja nisam vlasnik kocke (za sada) pa ne mogu da hvalim Mkocku zato što imam običnu :D

:e30:

Link to post
Share on other sites

Ovo je suludo polemisanje.. Upoređivati E36 i E30 kada su u pitanju vozne karakteristike i sam osećaj u vozilu je totalno van pameti... Ako pričamo o ikoni onda je to definitivno kocka ali je već sa E36 itekako nadmašena a E46 ne bih ni pominjao....

P.S. Vrlo rado bih posedovao E30 M3 kao kolekcionarski auto ali kada je u pitanju vožnja, e tu nema dileme...

To je kao ona šuplja priča kako su se 80-ih pravili kvalitetni automobili a sve posle je k...

Slažem se da ste u pravu, tj opravdavam takvo mišljenje ako ste sa spremljenim parama za E36 kupili E46... Onda je stvarno taj E46 KANTA... ;)

Link to post
Share on other sites

vec rekoh da nisam vozio ni jedan kao i vecina vas. Mozda je realniji naziv ove teme koji se VAMA VISE SVIDJA a ne koji je bolji jer verovatno dosta toga ide u prilog e36. Sve sto su ispustili na e30 verovatno su poboljsali na e36. Samo nije sve u "novinama" mozda je e30 bas zato nekome bolji jer je vise spartanski, treba malo vise spretnosti nego kod e36, otkud znam jednostavnost je mozda u pitanju. Ja inace volim stariji, kockasti tip karoserije. Ovaj snimak govori dovoljno, porse je i brzi, lepsi, udobniji, upravljiviji, smekerskiji bla bla ali verovatno se coveku svidja losija izolacija u kabini, klasicno saltanje gde treba malo i zapeti, bez ikakve elektronike, voznja na misice......al opet stvar ukusa........e36 je verovatno bolji ali dusa pripada e30.......

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

ni jedan e36 pa ni m3 nikada nece biti nista posebno u auto industriji,ni za sto godina,a sto crveni kaze kocku pregazilo vreme pa onda kola iz 50-70 su kanturine koje nisu vredne pomena a u stvari to je ono sto je vredno i vazno u auto industriji. na primer da hocu e36 m3 mogu da biram i u srbiji a kamoli u svetu, a kocku zarko zelim i ne mogu da je kupim.

Link to post
Share on other sites
Guest nerro7

Daj jos neku sliku tog auta, ako ima...

polaaaako bre...u red prvo ! :P

Čekajte čekajte, biće slika za sve... :lol:

Ovih dana zujim po gradu stalno. Ako bubnem gde na njega biće dosta slika. Možda ga i stopiram...

Link to post
Share on other sites

Ne blamiraj se, pa pisljivi 320is, sa 100ks i 1000ccm manje pravi 8:26, o cemu pricamo..

Poredite babe i zabe bar kada je snaga u pitanju...

Sto se tice voznih osobina!

e30m3 je karting, manji, laksi, nize teziste, i na nekim coskarama, brdu i slicno ima da usere 36-ticu...

e36m3 je veci, tezi, malo drugacije koncipran, vise za neke, brze staze sa dugackim i brzima krivinama!

U glavnom svaki je odlican na svoj nacin, po meni e30 m3 je napravljen bez greske, dok kod e36 nisam stekao taj utisak, zadnji trap, po gotovo nosenje difa je vrlo nezno, sto na takvom jednom autu ne sme da bude!

Link to post
Share on other sites

ja ne "navijam" ni za jedan od ova dva automobila (cak sta vise - bas bih voleo da imam kocku u M verziji) ... ovaj video se odnosio na vreme kruga ...nista vise !!! inace sekunda u auto moto sportu = vecnost !!!

Link to post
Share on other sites
Guest nerro7

Ni ja ne navijam. Ali kocka je 100% BILA kvalitetnije odrađena. Jer su se Nemci samo 2x zajebali u životu. VW kad je napravio neuništivu g2 i BMW neuništivu e30. Tad se koristio čelik, čista gvožđurija... A kasnije počela plastikarija i aluminijum,mesing... zato su te neke razlike. Prednost e36 je što je mlađi "pouzdaniji"...

Link to post
Share on other sites

Velika prednost E30 modela, je vrlo jednostavno održavanje i da nije sklon truležu gdje bi mu bio kraj :preved: Kod šugavog Fiata Bravo da skineš balon vode za brisače trebaju ti dva kovača i tri pomagača i kanta za šarafe ( i kako god okreneš na kraju višak dijelova :wacko: ) dok kod kockice za jedno popodne zamijenim visko i remen alternatora uz pivce tri ključa opušteno :beach:

Link to post
Share on other sites

pokusajte da pronadjete uporedni test novinara koji su vozili sve m-ove modele ponaosob i kasnije ocenjivali....to ce resiti ovu polemiku....

mislim da je nekada davno to bilo postavljeno na forumu

Link to post
Share on other sites