Recommended Posts

vidim da je tema stara, ali posto od pre dva meseca vozim 120 d e 87, voleo bih da iznesem neke komentare.

Pre njega sam vozio A3 2.0 tdi s tronic 170 ks...

U poredjenju sa A3, auto bolje ide, ravnomernije, nema trzaja, motor je elasticniji, verovatno jer je common rail dok je tamo bio pd motor.

Iako je audi bio napucaniji opremom, s line vesanje, 17" tockovi, skoro podjednako drze krivinu, na bmw je prisutnije loseije bocno drzanje, ali to pripisujem 16" tockovima i visem profilu guma. Motor je u unutrasnjosti znatno tisi, na brzinama 140-150 manji je sum vetra. Potrosnja je na istim rezimima voznje znatno manja. Bmw mi na autoputevima, na brzinama 130-140 trosi 5.3 dok je audi trosio 6.3.

Ja sam visok 175 i iza mene sedne odrasna osoba, ali pozadi ne moze da sedne troje, cak ni dece (mozda po gradu moze da se vozi, ali van grada ne). Posto je nas u kuci troje meni to ne smeta. U A3 pozadi kad sednem, udaram glavom u krov, ovde toga nema. Mislim da je osnovni problem serie 1 mala zadnja vrata i pomerena zadnja klupa unapred tako da je otezan ulazak i izlazak iz kola sto daje osnovnu notu da je tesan.

Sto se tice vozackog mesta, ono je meni odlicno, osecam se kao u bunkeru, kao da je ceo auto obavijen oko mene, verovatno zbog mallih prozora i visokog metalnog dela vrata.BMW ima znatno tvrdji i direktniji volan iako su oba sportska i meni licno to vise odgovara, dok je zeni audi bio bolji :lol:

Link to post
Share on other sites

imao sam u familiji jedan a3, sve je bas tako kako si napisao. E sad sto se tice drzanja i toga, mozes i seriju 1 da uzmes sa M vesanjem. Sve u svemu pravi pogodak sto si presao na bmw.

Link to post
Share on other sites

naravno da mozes da je uzmes sa m vesanjem i sportskim ili m sedistima...ubio sam se trazeci takvu ali su jako retke i kad ih nadjes toliko skupe da odlicna serie 3 moze da se kupi, a to sutra u zemlji Srbiji niko ne gleda. Jednostavno, ljude ne zanima oprema. Ima klimu? Onda je full!!!! :prankster2:

Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...
  • 1 month later...
On 6/20/2013 at 12:37 PM, Goran RS said:

Pa ja sam 180cm visok i bitno mi je da meni bude udobno, kupujem auto za sebe a ostali na zadnjoj klupi nek se stisnu ;)

A da mi neko nesto kaze o iDrive-u, navigaciji, xenonima?

Ako je taj iDrive ok sistem onda da uzmem sa tim a xenone, prstenove, da naknadno ubacim, ako nisu skupi?

Evo ja vozim 116, neces se nesto ofajditi sto se tice komfora,mogu komotno da kazem da je za duge relacije neudoban, ja sam visok 1,87 i moram poprilicno da povucem sediste pozadi,tako da iza mene prostora nema,eventualno da stavis nesto od stvari na sediste, mada ako planiras da u toku voznje odmaras negde ili odspavas, onda zaboravi na zadnje sediste skroz. Na oko 300km ja bar desno koleno ne osecam vise,tako da cesce moram da stajem i ispravim noge. Sa drugim automobilima nisam imao tih problema. Sve u svemu ako vec mozes da biras,ne preporucujem ti ovaj auto.

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Mjovic03 said:

Evo ja vozim 116, neces se nesto ofajditi sto se tice komfora,mogu komotno da kazem da je za duge relacije neudoban, ja sam visok 1,87 i moram poprilicno da povucem sediste pozadi,tako da iza mene prostora nema,eventualno da stavis nesto od stvari na sediste, mada ako planiras da u toku voznje odmaras negde ili odspavas, onda zaboravi na zadnje sediste skroz. Na oko 300km ja bar desno koleno ne osecam vise,tako da cesce moram da stajem i ispravim noge. Sa drugim automobilima nisam imao tih problema. Sve u svemu ako vec mozes da biras,ne preporucujem ti ovaj auto.

Nije da prigovaram, ali odgovorio si coveku na pitanje od pe 5 godina :D Kontam da ako nije kupio do sada, ne mora ni sada da ga kupi :D 

Link to post
Share on other sites