automatska klima umjesto manuelne


Recommended Posts

stigla konzola , svi džekovi odgovaraju , klima pali radi , grejanje hladjenje , automatski pojacava ventilator u zavisnosti od temperature koju zadam, jedino sta neradi bas kakao treba je kad ukljucim usmerivac vazduha na noge on duva na šoferku i obrnuto kad ukljucim na šoferku on duva na noge , no to nije neresivo ili da se zamenu dugmici ili neki dobar elektronicar da zameni zice na džekovima , mada cu i sam to da pokusam podesiti

imag0191xe.jpg

imag0193n.jpg

Link to post
Share on other sites

prosto udžekao vec postojece džekove i ugurao konzolu u tablu, inace konzole se jako lako vade ,vazno je samo da pazis da ne ostetis nista ako to radis srafcigerom,

da si u novom sadu sutra bi ti ja to prikacio kod tebe da ti pokazem

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Pozdrav svima, naleteo sam na ovu temu trazeci odgovor na moju dilemu. Naime, bio sam pre neki dan kod majstora izmedju ostalog i zato sto digitalna klima (ni obicna ventilacija) vise nije htela da duva istovremeno na soferku i po sredini, u putnike. Majstor je pogledao i rekao da je auto fabricki dosao sa manuelnom klimom, da je digitalna dodata kasnije i da zato nije moguce da to radi sve kako treba jer digitalna klima podrazumeva 4 motora za otvaranje klapni, a kod automobila sa manuelnom klimom postoji samo jedan motor koji sve to regulise. E sad, ono sto mene buni je sto bi se mogao zakleti da je do trenutka kada je majstor uradio kompletan "update" automobila, sve radilo kako treba. U stvari, tada nisam mogao da namestim da klima duva po nogama sta god da sam radio, ali je sve ostalo radilo kako treba. Sada klima duva po nogama (cini mi se stalno, sta god da pritisnem), ali zato ostalo brljavi. Kada pritisnem da duva direktno u putnike, tako i bude, ali ako pritisnem da duva i u putnike i u soferku, duva samo u soferku (potpuno zatvori izduv ka putnicima, nije da samo slabije duva, sto bi bilo logicno). Kada pritisnem da duva samo u soferku, i to radi kako treba. To mi pomalo predstavlja problem, jer kada se automobil zamagli, ne mogu da istovremeno da odmaglim i soferku i prozore. Kada sam bio kod majstora, on je nakacio manuelnu klimu i pokazao mi kako sa njom sve radi (i jeste tako), ali me nije bas slusao kada sam objasnjavao da je to radilo ranije, rekao je da nisam obratio paznju, sto nije istina.

Izvinjavam se se na malo duzem postu, nadam se da ce mi neko reci ukoliko je imao slicnih problema.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Evo i ja zamenih manuelnu sa automatskom na 320d 46 restajling. Sve radi odlicno sem duvanja u soferku, to nece nikako. Ostalo sve po jusu. Nezgodno je sto magli soferka, a ne duva u nju, ali jbg, zadovoljan sam obzirom da mi je auto fabricki bio sa manuelnom.

115236A1-4C70-2441-BE0C-9ABED8C0CAD9_thumb.jpg

4A885CCF-E8AB-CB42-ABDB-1B22DFC035F0_thumb.jpg

E97DAE62-1890-704A-A4DE-DDEB1FC02C70_thumb.jpg

Sad imam duplu klimu :lol: :lol: :dance3:

6E04924B-82A5-E541-9130-1337099E22E6_thumb.jpg

Link to post
Share on other sites

Probacu, ali mislim da sam vec probao, kad upalim u noge duva u noge, kad upalim u telo duva u telo, nema nikakve zamene kao kod drugih gde su kontra noge - sofersajbna. Kod mene sve radi, samo nece soferka, pali zeleno dugme normalno, ali ne duva. Ne duva u soferku ni na auto kad stavim, jbg. Mozda se odobrovolji do sutra, provbacu pa javljam...

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Pozdrav, da malo dignem temu bmw x5 e53 2004 imama manuelne kontrole klime dali se moze ubaciti digitalna, dali je samo otkopcaj -prikopcaj ili se sta mora prepravljati, hvala na pomoci

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

na mom x5 je manuelna klima mislio sam da mogu ubaciti samo digitalnu kad sam izvadio konzolu vidio sam da ima dvije sajle (crvenu i plavu) zato nista od automatske konzole :( 

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Ja koliko sam upoznat, ne radi ni na e46. TJ kada zameniš module, drnda štelovanje klapni (tipa ne radi duvanje na šoferku i slično). Moj drugar je probao sa dva različita modula ...

Link to post
Share on other sites