Recommended Posts

BMW E30 Coupe '83 VFL

u orginalu je bio M20B23, nakon nekog vremena ubačen M50B25 non vanos iz E34

Auto je rađen skoro 8 mjeseci i prije 3 mjeseca je napokon završen i registriran...

mali popis radova:

izvađen M20B23, ubačen M50B25

zamajac od M20B23

diff M20B23 3.46 (malo kratak)

kardan od 324td

mjenjač M50B25 e36

rađena limarija

nanovo obojan (bronzit beige metallic)

gewinde

alpina oz king 7x15 felge

kompletan ispuh novi

kompletna unutrašnjost nova do zadnje sitnice

(sjedala, oplate vrata, podni tepih, plastike itd.)

prednji + zadnji strut bar

short shifter

orginal brončana stakla

stavljen servo

i još dosta sitnica...

2draudh.jpg

scx8wm.jpg

14ndbmg.jpg

116pctl.jpg

wk65o4.jpg

vy1pxv.jpg

Link to post
Share on other sites

Hvala svima, ima još sitnica za rješit, a ovaj kazetofon mi je fora, old school je... a ove čukice više nisu unutra, inače su VDO pritisak ulja i sat, to je bilo dok je m20 bio unutri, inače su čukice od golfa keca gtia iz 77.g...

Link to post
Share on other sites

Bio za vikend na Osijek Street Race Show br7, prvi put sa kockom, i najbolje vrjeme auta bez reakcije 14.3s - 402m

Dobro vrjeme ako se uzme u obzir da sam:

puštao gas

kočio

namjerno vrjeme reakcije 1.3/1.4s

ništa vađeno iz auta

obične gume ljetne 15 cola

bez špere i short shiftera koje nisam još namontiro

i prekratkim diffom (izlazio u 5oj brzini)

Puštanje gasa i kočenje je bilo namjerno jer jednostavno auto nemože krenit 1-2-3, samo vrti na mjestu, tako da su auti odlazili po par dužina auta na startu al kad bi uhvatio grip samo bi ih prošo...

Na kraju izgubio od Yuga 2.0 turbo 250ks cca, čovjek vozio 16.1, ja 16.2 svaka mu čast, sve trke je tako odvozio i zasluženo uzeo prvo mjesto u klasi!

A mene ko hebe što puštam gas, tako mi i treba :D

35hjv5i.jpg

Link to post
Share on other sites

Je li ovo slika sa starta ili negde u sredini draga? Vidi se da si vodio?

Ovo je slika negdje oko pola piste, vodio sam cjelim putem ( osim starta :D )i onda smo obojica puštali gas, samo sam ja još malo prikočio pred ciljem (mislio sam da ču probit klasu) i čovjek me skine za desetinku... inače zajeban yugo, navodno ide 12 sec.

Link to post
Share on other sites

Tockovi lepse izgledaju bez poklopaca, inace veoma dobar primer kako treba da izgleda kocka sa uskim stopom!

Link to post
Share on other sites

@ Dejan - Lako moguće, auto se najviše može vidit po OMW-ovima u Osijeku :D

@ TOKYO - Hvala! Vozio sam jedno vrjeme dok nisam "napravio" poklopce, meni osobno puuuno ljepše izgledaju sa poklopcima..

Vozio sam jedno vrjeme dok nisam "napravio" poklopce, meni osobno puuuno ljepše izgledaju sa poklopcima, ovako mi izgledaju prazno...

2vmdapv.jpg

2zhfebl.jpg

Evo i slika bivšeg M20B23 koji je mogo popit ko rjetko koji pijanac u gradu :)

qy8oiv.jpg

Imam slika hrpu još, kaki je grob od auta bio kad sam ga dotero, kako se radio pa sve do dana danjašnjeg... :)

Link to post
Share on other sites

ibdgf6.jpg

ip5vyc.jpg

iqlz81.jpg

2lwap7c.jpg

15egt46.jpg

Malo svega :) uskoro nadam se neke sitne preinake :) stavit 316/318 znak, bregaste, duple opruge ventla, remap :)

E sad nadam se do zime sve i ostvarit, ako ne onda će morat pričekat ljepše vrjeme...

Link to post
Share on other sites

@Domba

Imao sam dva takva set-a tockova, sa jednim setom sam cak imao dve od 8J sa istim et-om, njih sam furao nazad, fantasticno je izgledalo, pogotovo sa brezonima koji vire!

Koje gewinde imas???

Link to post
Share on other sites

@ TOKYO - kontam da su 8J izgledale odlično iza, gewinde su JOM, kod nas 2200kn nove sa garancijom, plug and play na stupove amortizera 51mm...

@ Dejan - slobodno, uvjek ima vremena za kavu!

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ima moj prijatelj u NS-u takve ili slicne takve felne 15-ke prednje 7j a zadnje 8j et 13 , u crno su ofarbane , nisu alpinine vec neka druga firma i prodaje ih .

slika/para?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Pozdrav,kocka je extra.svaka cast! Jedno pitanje,nadam se da nije problem. :rolleyes: koji nosaci motora su stavljeni i da li su prepravljani? Posto za nekih nedelju-dve ubacujem isti motor pa da se necimam bzvz.Sorry na off-u :)

Link to post
Share on other sites

Pozdrav,kocka je extra.svaka cast! Jedno pitanje,nadam se da nije problem. :rolleyes: koji nosaci motora su stavljeni i da li su prepravljani? Posto za nekih nedelju-dve ubacujem isti motor pa da se necimam bzvz.Sorry na off-u :)

Ovako:

Jedan nosač motora od e34

Jedan nosač motora od e36

ako je motor iz e36 onda ti treba karter od e34

kardan od 324td kocke (tvornički je kraći)

i ostalo je plug N play

Link to post
Share on other sites