Informacije za BMw 8


Recommended Posts

E ovako drugari moji plavo beli,zainteresovan sam kupiti bmw serije 8 i napokon se skrasiti,dajte neki info da li neko ima na prodaju,ali najvise me zanima ima li neko informaciju za onu plavu u kragujevcu sto je na oglasima za 4900e sa 3.5 motorom.

Zainteresovan sam pa da li neko ima neki info o njoj za pomoc.

Unapred zahvalan na savetima i odgovorima.

Link to post
Share on other sites

Ta plava je bila u Leskovcu neko vreme i znam da je kapela, motor je m30 3.5 i radi kao dizel, sumnjam i da ide dobro, vozili su ga neki mangupi koji kuci ne idu dok ne nasviraju najmanje 2.5 promila alkohola, onda mozes da zamislis kako je tretiran. Toliko znam ali bi ga zaobiso siroookoooooooo...

Link to post
Share on other sites

Hvala za info proci do kg-a cisto da je vidim a znam i ja to za leskovac bitnije mi je limarijski kakva je motor ionako ne bih zadrzao.

A sto se tice ostalih dobre su ali su cene prenapucali ipak je ovo srbija dosta ljubitelja a malo para.

Link to post
Share on other sites

Pa znas kako ubacio bih 2.5 24v manuelac,nisam fanatik brzina a ni glomaznih praistorijskih v12 motora koji ne sluze nicemu osim da njuse pumpe,a ne bih stavljao starije tipa 3.5 jer su ipak stari a i ruzni kad otvoris haubu,imao sam par v8 tako da sam totalno razocaran u njih.

Link to post
Share on other sites

dobro razmisli.....

jednom kad kupis 8-cu, tesko ces ikad prodati

a tek te prreprovke i ubacivanja drugih motora, to je vec neka prica za sebe ako to nisi nikad radio ne znas sta ti pricam, uzmi za primer da na sadasnjoj e39 moras da zamenis samo karter ili nesto tome slicno, pa je vec to problem i odmah krecu problemi a to je sitnica naspram ovoga

imas auto normalan e39 i vidim da bi menjao za neku 8, i onda tu 8 neces voziti narednih 6 meseci minimun dok sve ne uradis i pitanje kako ces to uraditi

Link to post
Share on other sites

Razocaran u V8............. :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

NO COMMENT :mellow:

pa normalno da je razocaran ako je vozio neki v8 sa zivis 6-cil. i + milion sitnica koje drkaju, i non stop kod majstora, pa jos trokirao, pa trosio ko mutav, a automatik menjac zbog problema uvek u servisnom modu

ume da bude kurva :)

Link to post
Share on other sites

ma jok druze sve extra samo nisam takav tip ne volim taj motor a imao sam 740i 97 v8 i extra je samo nisam fan v motora,a vozio sam i v12 drugarovi 850i iz nisa neko vreme pa nisam zadovoljan pogotovu sto ja ne jurim vise performanse malo su mi se smucile a i vozim motore pa mi posle njih i v12 ide nekako tunjavo ako me razumes.

Link to post
Share on other sites

Plan je da je sredjujem godinu dana,ubacivao sam vec puno motora i upucen sam u to tako da mi to nije frka a i zelim da budem poslednji vlasnik nekoj osmici i vrlo rado bih dao moju 39ku za neku samo da jod ima normalnih ljudi koji bi se menjali a ne trazili mi 5000e doplatu za neregostrovane osmice tipa prvi vlasnik neudarana servisirana redovno u ovlascenom servisu i onda pitas a jel imate racune i servisne knjige a ono pa jao nemamo,ja bre cuvam svaki stari dao koji zamenim na mojim bmw-ima pa nek ljudi vide lepo.

Link to post
Share on other sites

kazu da se 2,4 td dobro pokazao u osmici a posto ne juris performanse i smucile su ti se, idealan je jer ih nema.

jos jedan ubica osmica koji misli da ce kad iscupa motor napolje svesti troskove na nivo golfa dvojke a pri tome voziti vrhunski picolovac.

Link to post
Share on other sites

Pa sta da ti kazem druze ja se pruzim onoliko koliko mogu a to "ubica osmica" prepisi onim drugim dundjerima koji voze na v12 ali je isteruju jednom mesecno i onda kad je isteruju to je kao ima se moze se a skupljali pare mesec dana za gorivo,pa kad im stigne servis onda voze kod majstora tipa jel mozes da mi prikrpis nesto.

A kad bi se znali video bi da nije meni finansijski problem u pitanju,jer registracija je posto osmice prelaze 20 godina starosti samo 250e skuplja nego za 2.5i(ista koliko ja sada placam za moj e39),potrosnja je vec nesto drugo ali i to je resivo nekim kvalitetnim sekvent uredjajem.Problem je prvi sto ne volim automatike a manuelni za v12 cu malo teze da iskopam.

Link to post
Share on other sites

sacekaj jos malo, neko ce se menjati sigurno, jer ce mu to biti jedini nacin da je se resi, a ti cekaj i polako - naletece, blizi se kraj godine bice ih 2x vise

i onda sretno ;)

Sacekacu vredi cekati za tako nesto ja stojim iza toga da osmice vrede puno para ali nazalost ova kriza u je u svetu velika a kamoli u srbiji i nemaju ljudi te pare koje traze vlasnici sadasnjih kao sto ti kazes to niko ne kupuje,bicu strpljiv pa ce doci i jedna za mene.

Hvala na lepim zeljama.

Link to post
Share on other sites

izvinite...nevezano za temu , a koja je to prica za automobile starije od 20 godina-jeftinija registracija , zanima me jer sam planirao da ga bacim na ITA table , jer je verujte postalo jeftinije , ali ako je ovo istina ? , molim neko objasnjenje ?!

Link to post
Share on other sites

Putnicki automobili koji su stariji od 20 godina a imaju preko 2000 kubika ne podlezu onom porezu na luksuz i samim tim im je reg skoro upola manja . NPR imam 124-ku 230 i reg pre nove godine joj je bila oko 450 eura a posle nove god kada je napunila 20 god je pala na nekih 280-90 eura .

Link to post
Share on other sites

izvinite...nevezano za temu , a koja je to prica za automobile starije od 20 godina-jeftinija registracija , zanima me jer sam planirao da ga bacim na ITA table , jer je verujte postalo jeftinije , ali ako je ovo istina ? , molim neko objasnjenje ?!

porez.jpg

Link to post
Share on other sites

Hvala za info proci do kg-a cisto da je vidim a znam i ja to za leskovac bitnije mi je limarijski kakva je motor ionako ne bih zadrzao.

A sto se tice ostalih dobre su ali su cene prenapucali ipak je ovo srbija dosta ljubitelja a malo para.

bolje sa tim parama sto ces da bacis do Kg odes lepo u Jelasnicu kod Brke!

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...