6 Series Gran Coupe


Recommended Posts

Auto je savrsen ali... Sestica je uvek bila nesto posebno IKONA BMW-a a sad sa cetvoro vrata . Sta je sledece sedmica kabriolet ? Mislim da su poceli da se glupiraju sa modelima totalno bespotrebno , petica GT smejurija a sad usrali i sesticu . Da su ga nazvali samo GC ok ali sestica sa cetvoro vrata je po meni glupost .

Link to post
Share on other sites

Dejane, kakva ikona? Od kada je to sestice ikona? Ne zamlacuj se. Stara sestica opet nije bila auto koji je proslavio BMW kao brend, to su radili drugi modeli. Predhodna i sadasnja sestica su luskuzni coupei koji rade ono tacno sto treba da rade. 6-tica grand coupe je odlican proizvod tacno ono sto je BMW-u nedostajalo u tom trzisnom segmentu jer ako krenete da gledate sta postoji od tih modela uvidjate sledece: Mercedes CLS (odlican auto relativno pristupacan a opet luksuzan sa jakim imidzom koji bere svu slavu), imate Audi A5 sportback i A7 (nortona glupost od audija dva relativno ista modela u istom trzisnom segmentu ali oba su konfekcija, kao i sve iz VW grupe), VW Passat CC koji je isto sto i Audi samo jevitiniji, e onda dolaze teskasi Porsche Panamera sa svim svojim verzijama (diesel, GTS, S, obicna, 4S, 4, Turbo itd) koja je vec u zoni dream car, pa Aston Martin Rapide i Maserati Quatroporte (tacno stariji model, uskoro smena, rodonacelink ove klase) ova tri modela su klasa za sebe. Jedino od BMW tu ni traga ni glasa......Onaj pokusaj od 5-tice GT ne racunam. Dakle odlicno pozicioniran model koji treba da se bori sa CLS i Audi A7. Sa CLS-om bice kao i izmedju tradicionalih rivala E class i 5-ice. Audi nema tu sta da trazi. MIslim da ce veoma brzo postici dobre prodajne rezultate. Mnogo ljudi zeli luskusan sportski auto a opet da je praktican. 5-ica to nije, vise je company/family/senior citizen car isto kao i E-class. Zato je cupe/limuzina koncept pouplaran kod dobrostojecih mladjih prodicnih ljudi.

Link to post
Share on other sites

Druze negledamo na BMW istim ocima . Mercedes je poslednjih godina napravio gomilu glupih modela , pocevsi od

CLS-a koji se nikako neprodaje po evropi pa C sport kupe , vaneo , R klasa izgleda kao vojnicka cizma iz koje je ispao krompir(prst) ... Zar mislis da su ih i u tim segmentima trebali pratiti pa da su napravili dostavno vozilo kao sto je vaneo i da se zove M1 sport van. Moje je misljenje da su se uputili u pogresnom pravcu a dali sam u pravu pokazace vreme. Samo da taj model nisu nazvali 6 GT bilo bi drugacije.

Link to post
Share on other sites

O kako silno gresis. CLS se prodaje i to sasvim dobro.

Ova klasa i nije nigh volume u prespektivi. Problem je u tome sto ti gledas NASE trziste a tu mesta za takva vozila skoro da nema. Nama je B segment "luksuz" (golf klasa) C segment padanje na nos (serija 3, C class, audi a4) a tek o D segmentu ne razmisljamo (E, BMW 5) sta onda da trazimo u ovom luksuznijem? Ne racunam polovna vozila jer to je sasvim nesto 10-to i "masa" ljudi nema krov nad glavom a kupuje e60 i da bi lecio komplekse.

Pravac nije pogresan i gledajuci kod nekoliko managera iz kompanije vec su poceli da cesljaju propagancni materijal i kako da prestave sefovima da kupe 6-ticu kao flotna vozila za top managere umesto e60 a oni koji su potrcali pa trazili f10 i dobili sada vidim da se kaju kao tih sto ne sacekasmo par meseci.....tako da nema potrebe da se brinemo za prodaju ovog modela. Ime ne znaci nista. Kod BMW ionako su sve brojke tako da moze i da se zove 930D ili 435i isti mu djavo. Par dana i gotovo, svi ce vec znati o cemu se radi.

Link to post
Share on other sites

Druze negledamo na BMW istim ocima . Mercedes je poslednjih godina napravio gomilu glupih modela , pocevsi od

CLS-a koji se nikako neprodaje po evropi pa C sport kupe , vaneo , R klasa izgleda kao vojnicka cizma iz koje je ispao krompir(prst) ... Zar mislis da su ih i u tim segmentima trebali pratiti pa da su napravili dostavno vozilo kao sto je vaneo i da se zove M1 sport van. Moje je misljenje da su se uputili u pogresnom pravcu a dali sam u pravu pokazace vreme. Samo da taj model nisu nazvali 6 GT bilo bi drugacije.

CLS se slabo prodaje !!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
Guest nerro7

Bavari su se pogubili. Sad prave samo limuzine, nema zverskih oguljenih auta. Sad je sve to ušuškano, napumpano, debeli plastični branici, podignuti štopovi i farovi... dizajn nikakav. Rade kola da se pri sudaru ne polupaju farovi a tad auto, pa čak i kupe liči na neki miniVan.

Ovo meni liči na audi a8 http://www.autowp.ru/pictures/bmw/6_series/autowp.ru_bmw_640i_gran_coupe_16.jpg guzato,zaobljeno...

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Kick,cuo sam da si nekima na adi pricao da je auto sranje,i da je katastrofa,sramota za BMW,sta im je to trebalo,posalji dopis ovima u minhen da zaustave proizvodnju na vreme dok nisu propali,molim te :)

Link to post
Share on other sites