POTROSNJA BMW VOZILA


Recommended Posts

  • Replies 390
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

530D e39 manuelni menjac, 5.5-6.5 otvoreno, 7.5-9.5 grad zavisno od guzvi. Ovo nije po bordu nego cep cep vise puta mereno, bord ume da slaze.

330D e46 manuelni menjac identicna potrosnja kao e39 iako je nesto malo laksi nikad mi nije trosio ni manje ni vise, mozda sam njega malo ostrije vozio.

Link to post
Share on other sites

730d E38 predjenih 300k (tek se zagrejao :prankster2: ), steptronik naravno. Otvoreno ~ 140kmh 7-7.1l, grad zavisi koliki teg ponesem od kuce pre nego sto sednem u auto. Ako sam normalan posao 9-10l, ako sam nesto tesko vezao za nogu trosi koliko sipas :bb: sto je uglavnom oko 15-17l. Merenje naravno od jednog pazi curi napolje do drugog B)

Link to post
Share on other sites

E36 318i m43, manuelni menjač. Grad (Beograd) 10-12l plin (sekvent), otvoreno 7-8l. Sve normalna vožnja. Nije baš ni neka precizna metoda merenja, ali manje više tu je u tim granicama.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

E30 316i M40, do pre mesec dana mi je po gradu trošio 11L benzina i oko 14L plina (nije skevent) sada 15L benzina a plina bar 18L. Na otvorenom pošto vozim lagano benzina 7-8L a plina do 10L, sad benzina 10L a plina više. Šta može da bude uzrok skoka potrošnje?

Link to post
Share on other sites

Da nije to malo visoka potrosnja cak i po toplom vremenu?

Otkud znam, meni je 11/14L vrlo prihvatljivo, to po gradu je samo grad bez dužih pravaca. Prošle zime nije bilo tako, da li ima smisla zameniti svećice i filter vazduha.

Dolazi majmune jebala te potrosnja!

?

Link to post
Share on other sites

E30 316i M40, do pre mesec dana mi je po gradu trošio 11L benzina i oko 14L plina (nije skevent) sada 15L benzina a plina bar 18L.

Druze puno je to. Meni m40 1.8 trosi 12 do 12.5 plina po gradu (takodje NIJE sekvent), mozda je sad povecao za litar po hladnijem vremenu, ali 18 je velika cifra. Nije tu nesto dobro.

Sent from my LG G2 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Dolazi majmune jebala te potrosnja!

?

To je upuceno meni, Marudzin izliv neznosti :D

Vozio sam kocku s tim motorom godinama, i vrtela se potronja kao i Goran032. Pa sadasnji 2,5 mi ne trosi 18l normalne voznje :D vidi ti da ti to neki plinadzija malo pogleda i presteluje

Link to post
Share on other sites

Mene više brine ovih 15L na čorbi. Ja vozim kombinovano, recimo 30% vremena na benzin. Atest mi je istekao u decembru prošle godine par dana posle registracije, sad mi ističe registracija a za reatest da mi srede ovu moju instalaciju traže 230-260€ sekvent 400€. Kad skupim lovu za sekvent onda će da registrujem, pošto vidim da skidanje plina će da me košta bar 150€ sa novim atestom.

Link to post
Share on other sites

koliko trosi e39 525d 120kw ?

i jel ovo san ili java :D

crni82, on 30 Dec 2013 - 5:50 PM, said:

MOJA ISKUSTVA:


ZAa 10000km predjenih od letosdo danas grad - otvoreno bord pokazuje 6,2 prosek
inace u gradu ide od 8,5 do 10l, zavisi dal je vecina gradske voznje guzva ili je normalna i nesmetan prolaz
otvoreno letos prema moru kad sam isao 5,1
dok sam na ibarskoj uspeo da spustim na 3,9
autoput 110km na sat 4,6 na tempomatu

u pitanju je 525d 120kw karavan ristajling

Link to post
Share on other sites

Eh kako je zahladnilo potrosnja na mom e46 318d po Beogradu na kracim relacijama (dete u vrtić) se popela na 10.4l. Na otvorenom trosi 4-5l izmedju 1500 i 2000rpm. Na 2500rpm trosi 6l.

Danko drugarov 525d iz 2006te trosi 13l po gradu a na otvorenom 7-8. Zali se da vise trosi of 530d :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...