Recommended Posts

Od kako se pojavio lozak na pumpama razmisljam o tome da ga sipam u moju e34 tds. Bilo bi mi jako korisno da cujem neko vase misljenje o tome.Kakve su eventualne posledice po motor i tome slicno? Unapred zahvalan.

Link to post
Share on other sites

lozak je iz uvoza, skoro kao i euro dizel samo bez aditiva, a d2 je domaci proizvod, plus je prljav do jaja. Svi koji su u skorije vreme ubacili lozak, tu su nove cisterne i aparati, plus je iz uvoza. Mi vozimo audi a3 1996godiste TDI 90ks na lozak vec dugo, nit dimi nit slabije ide, na d2 oce da vrisne, slabo pali ujutru( 2puta zavergla dok na lozak odma kresne)..

Link to post
Share on other sites

lozak je iz uvoza, skoro kao i euro dizel samo bez aditiva, a d2 je domaci proizvod, plus je prljav do jaja. Svi koji su u skorije vreme ubacili lozak, tu su nove cisterne i aparati, plus je iz uvoza. Mi vozimo audi a3 1996godiste TDI 90ks na lozak vec dugo, nit dimi nit slabije ide, na d2 oce da vrisne, slabo pali ujutru( 2puta zavergla dok na lozak odma kresne)..

potpisujem,ja vozim corolu 2.0d na lozak,znaci nema razlike.

Link to post
Share on other sites

Primetio sam da ima dve vrste loz ulja, crveno na NIS pumpama i ono providno na nekim privatnim, ima li tu razlike?

Jos da dodam da sam jednom prilikom za gorionik uzeo crveno al na jednoj seljackoj privatnoj pumpi i da mi je zakovala pumpa na gorioniku, namestio drugu ganc novu pumpu i ona zakove posle 4h rada, dosao serviser i kaze da ima cesto taj problem jer na nekim bas takvim seljackim pumpama mesalju lozak sa uljanom repicom i ona je jako lepljiva i pravi problem. Zatim sam uzeo ovo belo loz ulje i vise nisam imao problem.

Link to post
Share on other sites

Kazu da moze da budu stetna boja kojom se boji loz ulje, procunjaj malo po internetu :)

Napravi kod kuce neki sistem sa buretom i filterom za gorivo, da ga isfiltriras lepo pre nego sto ga sipas u auto,

tako su neki radili

I valjda je sklonije izdvajanju parafina, nemoj sad na niskim temperaturama da se zezas bez aditiva :)

Link to post
Share on other sites

Lozika je provereno bolja od d2 milion %.

Isto vuce,manje trosi,manje dimi.

Sto se boje tice,nema veze sa uljanom repicom,lozika se boji da bi se razlikovala od D2.

Onaj ko mesa sa uljanom repicom mesa i to se primetiti na oko nemoze.

Inace nesmeta nista ni u common rail da se sipa.provereno

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Samo SIPAJ I VOZI. Radim na pumpi desetak godina i kad vidim u kakva auta sipaju lozak i samo dolaze po jos.... Bolji je od domaceg d2,a Grcki i Slovenacki lozak nisu crvene boje.

Svakako bolje od D-2...negde ga farbaju u zeleno (CRO i SLO) taj "blede" boje je iz uvoza (Grcka) i to je kao evro loz ulje,garantovano trosi vise,kod nas je crvene boje i postoje dve vrste kvaliteta,letnji i zimski...e sada,da ne bi "ledio" pojacava se parafin u zimu,i onda moze da napravi malo zezanja (ciscenje koje cega)ali zato leti bez problema,mnooogo bolje resenje od D-2..e,ako se krene u akciju vadjenja goriva iz rezervoara (komunalne ili policijske kontrole),kao u susednim drzavama,zeznuto...kazne su ogromne...

Link to post
Share on other sites