zmajbk

Molim mišljenje - treskanje pri gašenju

17 posts in this topic

Naime imam BMW 320d 03.g.p. prešao 205k i imao sam problem sa trzanjem u drugoj brzini, zatim papuča kvačila se nekako čudno ponašala kada je pritisnuta do kraja, auto se zatrese pri gašenju i paljenju (pogotovo pri gašenju). Drugar mi u Njemačkoj kupi LUK-ov zamajac i lamelu (470Eur) i to mehaničar zamijeni ali i dalje mi ostalo to "treskanje" pri gašenju. Čovjek me ubjeđuje da je to OK e sad meni vaše mišljenje budući da sam odskora prešao na BMW tako da ne znam da li je ovo "normalno". Hvala i pozz svima

znači i oni mogu da budu uzrok tih simptoma ??? ja odmah na zamajac ponovo :( ?

Kako da se to ispita jel to velika zahebancija?

pa i nosace motora i menjaca,najlakse iz kanala ,,prvo vizuelno pogledas da se nisu gume raspale,a onda malo napnes pajserom pa vidis da li previse klati

Znači nije odmah zamajac kako mi neki odmah pune glavu? ja sam uzeo od drugara taj bmw prije par mjeseci i onmi pred novu godinu donese zamajac lamelu (LUk-ovu 470 EUR plaćena u DE) i sad mi crv proradio da li je mehaničar sta mogao zaje... pri montaži toga a čova samo radi audi, bmw i VW? Hvala vam na savjetima

Nosace motora motora proveri,

a usput vidi i da nije slucajno neki nosac auspuha , pa prenosi tresenje, vibracije... rolleyes.gif

meni je malo teze upadao u 3 brzinu :blink: pri voznji i tresao se pri gasenju (kontam i paljenju mada nisam siguran) uzrok nosac motora popusio to kad sam zamenio milina Bozija :beach:

meni je malo teze upadao u 3 brzinu :blink: pri voznji i tresao se pri gasenju (kontam i paljenju mada nisam siguran) uzrok nosac motora popusio to kad sam zamenio milina Bozija :beach:

hahaha tebi je bio odvaljen nosac! strasno :blink:

Druze imas ti jos jedan zamajac na tom autu,samo sa druge strane,zato ti se trese.

Koji drugi zamajac?

Remenicu radilice....

hahaha tebi je bio odvaljen nosac! strasno :blink:

ocigledno nisam jedini B)

bitno da je resio problem

Jesi li imao osjećaj nakon zamjene da motor ima onako "jači" zvuk i saltanje mi se čini mnogo bolje!

iskren da budem meni je svanulo samo sa tim sto je saltanje islo da kazem kako treba a za zvuk motora nisam primetio promene

Na mom 318d saltanje malo zapne po nekad i to kao teze ubaci i prilikom gasenja i paljenja malo na kratko zatrese.Zamenio sam nosace motora i isto.Ostalo je ok ide vuce ne trese....Jel zna neko sta je problem????