Recommended Posts

Ljudi pomagajte sta bi moglo da bude i dali jedan grejac moze ovo da izazove, Autu sam radio pumpu i majstor mi je reko da je pumpa full da ima kolicinu i ekstra pritisak i da bolju pumpu nije skoro vido, samo sam je predihtovao, nove su dizne magneti mareli nisu presle ni 500km a kad sam skidao pumpe i diznu zamenio sam sve grejace e sad, ne vozim auto posto je ne registrovan i krenem sinoc da ga upalim da poradi malo kad mi se ne upali zelena sijalica na tabli za grejace i nakon toga verglaj verglaj verglaj....... izduvam akumulator ali nece da upali. Grejao sam ga tako sto cekam da cujem relej kad iskljuci grejace. Pitanje: dali mi je crko neki grejac pa se zato sijalica na tabli ne pali i dali je moguce da zbog jednog grejaca auto nije teo da upali? :blink: hvala unapred :huh:

Link to post
Share on other sites

i malo pre sam ga upalio posle duzeg verglanja na kablovima, dali zbog tog jednog ili dva grejaca nije teo da upali neznam ali kad je upalio imao je malo nestabilan rad prvih desetak sekundi onda je sve bilo normalno. Dali zbog tog grejaca nije teo da upali????

Link to post
Share on other sites

evo jutros isto uz dosta muke upalih moj les i odma sam primetio da mi dovodno crevo prazno i da nema nafte u njemu. Kad sam ga upalio auto dok radi ima nafte u crevu ali cim ga ugasim nafta se vrati u filter, o cemu se radi zasto se vraca zar nebi trebalo da pumpa drzi za toliko. Sipao sam mu jos 5 litra za svaki slucaj ali isto se desava :blink: sta je u pitanju ..bem li ga :huh: a auto mi stoji u garazi i nije tolko hladno da bi smrzla nafta

Link to post
Share on other sites

evo jutros isto uz dosta muke upalih moj les i odma sam primetio da mi dovodno crevo prazno i da nema nafte u njemu. Kad sam ga upalio auto dok radi ima nafte u crevu ali cim ga ugasim nafta se vrati u filter, o cemu se radi zasto se vraca zar nebi trebalo da pumpa drzi za toliko. Sipao sam mu jos 5 litra za svaki slucaj ali isto se desava :blink: sta je u pitanju ..bem li ga :huh: a auto mi stoji u garazi i nije tolko hladno da bi smrzla nafta

znaci kad je auto ugasen iz nekog razloga se vrati gorivo nazad,idi kod bosiste da vidis sta je problem

Link to post
Share on other sites

Ja imam E36 TDS i sličan problem tvojem i čačkao sam i tu pumpu (koja stoji ispod sedišta u rezervoaru) i ona me maltretirala.Izvadim je,stavim na 12V,ona radi lepo,vratim nazad u rezervoar ona neradi,proverim kablove sve ok.Ispostavilo se da ima neki mehanički kvar,ali ponekad.Dakle nekad radi,nekad ne u svakom slučaju kupim novu za 6000 dinara kod "Janke" u Novom Sadu.ALI problem NE rešim.Odnesem kod majstora,on mi stavi nepovratni ventil,auto radi još gore ili isto.Odnesem

kod drugog,on mi izmenja dizne i alternator (koji je ex nihilo umro),no auto me i dalje muči.Kupim novi akumulator i na kraju dođem empitijski do sledećeg:

uključim kontakt i čekam ne da se ugasi sijalica (žuta) nego čekam dok čujem da je relej isključio pumpu.Nekad se malo nagnem ka zadnjem sedištu jer je tu pumpa

i slušam kad prestane da "zuji".Onda taj postupak ponovim 4 (ČETIRI) puta i peti put kad se grejači ugase kresnem auto.Tada uglavnom kresne kao mina.To važi za prvo paljenje.Svako sledeće u toku dana samo sačekam da pumpa odradi svoje (dakle NE grejači odnosno žuta sijalica na tabli,nego slušam pumpu kad se isključi i onda ga kresnem).

Nisam zadovoljan rešenjem,ali radi.

Dakle jedan majstor stavio nepovratni,drugi izvadio,jedan izmenjao neka creva,drugi ih bajpasovao,jedan me odro i kod njega neću nikad više ići,drugi je ok ali mi nije rešio problem.Auto je prešao 400.000 kilometara.

Naravno kao i drugim vlasnicima dizel e 36tice (na stranim forumima) kad imam ispod 15 litara u rezervoaru oće da se ugasi,odnosno pumpa koja bi trebala da prebaci gorivo sa jedne strane rezervoara u drugu to ne radi.ALI to i nije pumpa nego sifon koji radi na principu vakuma,potpritiska ili ko zna već čega,sve u svemu nije im to baš najsrećnije rešenje.

Kad i ako otkloniš problem obavezno piši

Poštovanje

Martin Gajta

Link to post
Share on other sites

DRuze sve je to lepo sto si ti napisao, ali 324td nema pumpu u rezervoaru.Ima klasicnu bosch pumpu.

Probaj da navuces naftu pre paljenja,ako upali odmah onda stavi ventil i peglaj.Jedino ako neces ponovo kod bosiste da ti pretresa pumpu,a sto je vise diras to manje traje.

Link to post
Share on other sites

sad sam provalio jos jednu stvar, kad mi auto radi neki minut duze pocnu da izlaze neki mehurici iz filtera ka pumpi (to vidim jer mi je crevo od pumpe do filtera providno) i onda motor kao zatrokira pa se cak ponekad i ugasi pa moram da ga opet verglam dugo da bi upalio. Odakle vazduh u sistemu za dovod gorivom o cemu se sad radi? :( sto bi rekli ovi smog kraja "cu se ubijem majku da nemam"

Link to post
Share on other sites

sad sam provalio jos jednu stvar, kad mi auto radi neki minut duze pocnu da izlaze neki mehurici iz filtera ka pumpi (to vidim jer mi je crevo od pumpe do filtera providno) i onda motor kao zatrokira pa se cak ponekad i ugasi pa moram da ga opet verglam dugo da bi upalio. Odakle vazduh u sistemu za dovod gorivom o cemu se sad radi? :( sto bi rekli ovi smog kraja "cu se ubijem majku da nemam"

Da ti nije crevo probuseno??i sipaj mu jos malo nafte mozda vuce sa dna rezervoara.

Link to post
Share on other sites

Proveri filter kako si zavio, ja sam imao 2.4td sa mehanickom bosch pumpom M21 i imao je pumpu u rezervoaru, izbacivanjem te pumpe iz funkcije nije mogao da radi a da nema skoro pola rezervoara nafte. Sto rece (3x7).boban stavi nepovratni ventil na crevo kao prvu pomoc. Pumpa bi trebala da drzi taj vakum, da ne da, da se gorivo vrati nazad ako je instalacija OK.

Link to post
Share on other sites

znaci pretresena instalacija za dovod goriva i ustanovio sam da mi je crevo od oduska (na ulazu u rezervoar) ne potopljeno i kad nije ima gde da vuce vazduh pa da se vrati u filter i to moze da se izbegne samo ako se u rezervoaru nalazi vise od dvadesetak litara nafte ili da se stavi nepovratni ventil, sto sam i uradio i nafta stoji kao zakovana kad ugasim auto a sto rece max power imam elektricnu instalaciju za potapajucu pumpu u rezervoaru koja nije u funkciji , izbacena je i stavljen je obican poklopac rezervoara kao kod drugih dizela normalno sa plovkom, sve u svemu bio je crko i jedan grejac pa sam ga zamenio i sad pali bolje nego ikad. Ljudi hvala na savetima da ste mi zivi i zdravi :dance3:

Link to post
Share on other sites

i ustanovio sam da mi je crevo od oduska (na ulazu u rezervoar) ne potopljeno i kad nije ima gde da vuce vazduh pa da se vrati u filter i to moze da se izbegne samo ako se u rezervoaru nalazi vise od dvadesetak litara nafte, sve u svemu bio je crko i jedan grejac pa sam ga zamenio i sad pali bolje nego ikad. Ljudi hvala na savetima da ste mi zivi i zdravi :dance3:

Meni je "majstor" stavio nepovratni ventil na "ulazu u motor" i nije rešio ništa,a onda sam ja stavio na izlazu iz rezervoara i opet nisam rešio ništa za prvo paljenje,ali sam rešio da u toku dana bar nemoram da "verglam" beskonačno,sad ako sam tebe razumeo ispravno,nepovratni ventil treba da se stavi na ulazu u rezervoar a ne na izlazu,jel tako?

Link to post
Share on other sites

ja sam moj stavio izmedju filtera i pumpe a problem sto ti se vazduh javlja u sistemu za dovod moze da bude i od prelivnih creva za dizne jer i tu mi je malo vuko vazduh pa mi je punio pumpu sa vazduhom i dok ona to sve protera kroz motor treba da se vergla bas dugo pa proveri i prelivna creva mozda i tu vuce pomalo dovoljno da kad odstoji celu noc napuni crevo i pumpu vazduhom. Pozdrav

Link to post
Share on other sites