Kupovina X5 E53


Recommended Posts

Ja se przim na x-a opasno,ali nesmem da skupim muda da kupim jednog,jer sam se podrobno raspitivao vezano za servise i popravke.

Motor 3.0d,oko toga nema krize

Ali karoserijski delovi,automatski menjac i delovi trapa i vazdusnog ogibljenja,blagi uzas.

Ako sam dobro upamtio cena 2 poluosovine oko 170.000din

Da ga kupim i da bidzim i prebudzujem necu i nemogu,a isto tako ga nemogu ispostovati ni sa popravkama kako treba,tako da cu jos da apstiniram od X-a.

Problem najveci je,sto realno,moze da se kupi za 7,8k eura,i sto masa ljudi neupucena u cene popravki i servisa kupi takav auto,onda krece krpljenje i budzenje i prodaja,pa onda kad neko kupi posle takvog odrzavanja,moze da spremi samo kanap da se besi ili dzak para da ispravlja krive drine.

Link to post
Share on other sites

Ja se przim na x-a opasno,ali nesmem da skupim muda da kupim jednog,jer sam se podrobno raspitivao vezano za servise i popravke.

Motor 3.0d,oko toga nema krize

Ali karoserijski delovi,automatski menjac i delovi trapa i vazdusnog ogibljenja,blagi uzas.

Ako sam dobro upamtio cena 2 poluosovine oko 170.000din

Da ga kupim i da bidzim i prebudzujem necu i nemogu,a isto tako ga nemogu ispostovati ni sa popravkama kako treba,tako da cu jos da apstiniram od X-a.

Problem najveci je,sto realno,moze da se kupi za 7,8k eura,i sto masa ljudi neupucena u cene popravki i servisa kupi takav auto,onda krece krpljenje i budzenje i prodaja,pa onda kad neko kupi posle takvog odrzavanja,moze da spremi samo kanap da se besi ili dzak para da ispravlja krive drine.

Sve su to i moje brige isto...

Link to post
Share on other sites

Ja sam prije godinu uzeo redizajn 2005 FL 3.0d 160kw motor M57N , rucni mijenjac 6 tepeni presao 280000km, odma sam promijenio jer bi se malo culo na zadnjem trapu kopletet gornje, doljne lafete i neke cahure na obje strane, kazu da im je to mana slai samo pozada?, malo poslje sam promijenio i remenicu radilice isto mana posto je srednji dio od neke gume i to je to . Auto ide ko mina nisam zaljubljenik brze voznje ali sam se izneneadio jedne prilike na auto putu poslej lagane voznje slucano pogledam na brojcanik ono 220 , ja jos malo po gasu on onde na 230 a nisma vjerovao ne osjetis brzinu, potrosnja po gradu 9,5 do 9,7 EXTRA. Auto komotno konforno stvarno odlicno gdje god da se pojavis neces se pokajati :) sto se tice odrzavanja dijelovi i nisu skupi imao sam prije Alfu 156 vjerujte da su naspram nje dijelovi i jeftinij evo na primjer tadnji kompletan trap TRW sam platio sa rukama 250eura , remenicu radilice sa rukama i novim remenovima oko 200eura. Smatram da je na njemu naj skuplja limarija to koliko sam vidio po otpadima kolje. Ako koga sta zanima slobodno pitajte (ovo je prizvodnja regija ECE Njemacka) . LP

059.jpg

015.jpg

003.jpg

001.jpg

Link to post
Share on other sites