Crkla turbina!!!!!!!!!!!!!!!!


Recommended Posts

ima li neka posebna procedura u odrzavanju turbine? ili jednostavno radi dok radi?

Ima... Na vreme zamena ulja ( malo i pre vremena ako je auto puno prešao), obavezno najbolje ulje i na vreme zamena separatora uljnih para...

Link to post
Share on other sites

Ima... Na vreme zamena ulja ( malo i pre vremena ako je auto puno prešao), obavezno najbolje ulje i na vreme zamena separatora uljnih para...

ako mislis na motorno onda okej, smao ne znam sta su separatori uljnih para i gde se nalaze , na koliko se to menje i kako

Link to post
Share on other sites

Ima... Na vreme zamena ulja ( malo i pre vremena ako je auto puno prešao), obavezno najbolje ulje i na vreme zamena separatora uljnih para...

A pre svega neka motor radi koji minut na leru posle neke ostrije voznje, nemoj odmah da ga gasis.

Link to post
Share on other sites

Uzice radi dobro, bar je radilo... ja sam sa moje Skode slao tamo pre jedno 6 meseci. Uradjeno tad i za sada 10k presla i sve je ok... mada sam jako bio skeptican (i jos uvek sam), jer sam cuo da dobro rade, ali da su zadnjih godinu dana poceli jako da fuserisu... Napravili ime pa sad samo da odrade...! Sto se tice turbine ovako, sve sto je receno gore: znaci ulje i kvalitetno gorivo su bitni (u nasoj drzavi nema ni jednog ni drugog), ne gasiti auto posle gazenja vec po mogucnosti odvozati ga malo laganica ili na kraju krajeva malo pustiti u leru da turbina izvrti i ohladi... ono sto je jos bitno to je da auto sa turbinom nikako ne treba stedeti - ja moj tako i zaklao... nikad preko 2.200rpm (osim kad se povremeno ide otvorenim putem sto i nije tako cesto) i nagomilalo mi se cadji na krilcima turbine, osovina popila lufta i eto belaja, prodje ulje, ode u turzu! Znaci turbinu ne treba sad bas silovati, al ne treba voziti kao GOLF 1.6D! :)

Link to post
Share on other sites

Za Nissan Navaru sam radio u Uzicu servis turbine, zavrsili su sve za 5 sati. U zavisnosti sta sve treba da se radi cena je od 200 do 500 evra. Daju 1 godinu garancije.

Link to post
Share on other sites

Dakle ovako stvari stoje... servis krajnje profesionalan, ljudi su me ljubazno primili objasnili sta treba da se zameni, uzrok crkavanja i koliko kosta, pa ako ti se svidja svidja :) :) Konkretno u mom slucaju kostalo me 350e i dobio sam godinu dana garincije !!! Otisao sam u 8h i sve je bilo gotovo do 12h !!!

Evo par slika na brzaka slikano da vidite kako izgleda posle remonta (steta sto je nisam slikao pre) !!!

IMG_0017.jpg

IMG_0016.jpg

IMG_0015.jpg

Link to post
Share on other sites

Za Nissan Navaru sam radio u Uzicu servis turbine, zavrsili su sve za 5 sati. U zavisnosti sta sve treba da se radi cena je od 200 do 500 evra. Daju 1 godinu garancije.

I mene za skodu 350 evra izaslo... a garancija 1 godina ili 100.000km ako se ne varam (zato ja iz svoje sad ne izlazim)!

Link to post
Share on other sites

Pa kako su mi rekli uvukla je nesto iz usisne grane jbm li ga sta, a nisam imao nikakve simptome jednostavno preksinoc ja stao da kupim nesto u prodavnici i opet da krenem ma lelj ko mrcina, ja ga ugasim upalim par puta kad ono isto i pozovem jednog druga u servis i on kaze ili neki vakum ne otvara ili je turbina i jbg !!!

Link to post
Share on other sites

ako mislis na motorno onda okej, smao ne znam sta su separatori uljnih para i gde se nalaze , na koliko se to menje i kako

Naravno na motorno jer ono podmazuje turbinu. A separator je crna plastična kutija koja sadrži u sebi filter koji ne sme da se zapuši.. Ako se zapuši, strada turbo... Sve u svemu menja se koliko se sećam na 50.000 km i košta tipa 70-ak evra ako se ne varam. Takođe je bitno ujutru kada je hladan auto, ostaviti ga na leru da se ugreje ulje pre nego što turbo digne obrtaje a u slučaju da morate odmah da krenete, voziti na niskim obrtajima bez naglog dodavanja gasa dok se malo ne ugreje...

Link to post
Share on other sites

Naravno na motorno jer ono podmazuje turbinu. A separator je crna plastična kutija koja sadrži u sebi filter koji ne sme da se zapuši.. Ako se zapuši, strada turbo... Sve u svemu menja se koliko se sećam na 50.000 km i košta tipa 70-ak evra ako se ne varam. Takođe je bitno ujutru kada je hladan auto, ostaviti ga na leru da se ugreje ulje pre nego što turbo digne obrtaje a u slučaju da morate odmah da krenete, voziti na niskim obrtajima bez naglog dodavanja gasa dok se malo ne ugreje...

do sad sa turbinom nisam imao ali bi voleo da znam i zamenim prevntivno taj kao filter za turbinu. ovo je moja turbina i sta je sad tu to ?325tds turbina

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...