Prebacivanje sa plina na benzin i obrnuto


Recommended Posts

Kada sam kupio auto ubrzo je prestao da radi na benzin pa nisam dovoljno savladao tehniku prebacivanja sa benzina na plin i obrnuto a danas sam utvrdio da dolazi struja na benzinsku pumpu pa cu da je promijenim uskoro izgleda je ona crkla.

Evo sta mene interesuje..

Koje su to funkcije na onim tasterima inace tomasseto je plinska instalacija.. imam tri polozaja na tasteru a sad kad palim auto normalno ga upalim kad mi je na srednjem polozaju, jel to normalno ??

Kako da koristim prvi , srednji i drugi polozaj!? Kada to koristim nista mi nije jasno..

Kad je na srednjom polozaju bukvalno se upali crvena lampica i cim zaverglam kad palim auto prebaci na zelenu vjerovatno jer je crkla benzinska pumpa nesjecam se kako je to bilo u pocetku, cak mislim da mi nije ni radilo auto na benzin od pocetka , ja sam mislio da je to crklo drugi ili treci dan ali posto je prvo auto na plin sad mislim da mi nije ni radio benzin od samog pocetka.. moze malo detalja oko tih tastera za plin kako to radi ??

Ugradjen je obican tomasseto plin..

Auto mi se bas dopao i kupih ga bez mnogo razmisljanja tako da sad neke sitnice dotjerujem koje su mi promakle i nisam primjetio pri kupovini :) lol

Link to post
Share on other sites

Levi polozaj ti je benzin samo

Srednji - palis na benzin pa on automatski prebaci na plin (kad predjes npr. 2000 obrtaja, zavisi od uredjaja)

Desni polozaj ti je plin samo

Posto ti je riknula pumpa cim zaverglas on prebaci na plin na srednjem polozaju - jer nema bezina, inace bi radio

na benzin dok ne das gas pa predjes obrtaje u kojim on prebacuje sam na plin.

Link to post
Share on other sites

Na skroz desnom on pusti malo plina i prebaci na benzin,ali čim upali pusti plin,ovo je kod paljenja na plin da nebi detonirao zbog previše plina u usisu.

Inače mani je jutros auto upalio na benzin u skroz desnom položaju :huh: ,iako ne pali na benzin,propraćeno gomilom dima i odmah prebacio na plin,ali ipak lepo je bilo osetiti miris benzina makar na tren :)

Link to post
Share on other sites

Svaka cast na brzim odgovorima..

A kako u toku voznje prebacivati sa benzina na plin i obrnuto !?

Kad osposobim rad na benzin da znam kako se to radi..

Jedva cekam da vidim kako ovo auto ide na benzin kad ovako leti na plin :)

Link to post
Share on other sites

OK, znaci ja inace i drzim na srednjem mjestu prekidac i on znaci automatski prebaci na plin jer osjeti da nema benzina zbog kvara u sistemu benzina.. OK sad mi je to jasno i jasno je da je lijevo benzin a desno na prekidacu plin ali ako moze jos pomoci jer nesto mi se cudno ponasa ovaj sistem prebacivanja...

Jutros sam upalio auto na srednjem polozaju tastera kao i obicno i dok je auto radio pokusao sam da prebacim skroz desno prekidac da stalno bude aktivan plin kad ono auto se ugasi i prebacilo je na crvenu lampicu umjesto da je nastavila da svijetli zelena !? Kad je prekidac na desno trebalo bi da je tad stalno na plinu !?? Nije mi jasno kako svijetli i desno crveno?? Naravno da ce se ugasit kad mi neradi na benzin ali zasto prebacuje na desno takodje na benzin ???

Link to post
Share on other sites

Vidi ovako,ostavi ga skroz desno,onda daj kontakt,ako upali zelenu par sekundi,a onda prebaci na crvenu onda je ok.Ako ti je i levo i desno uvek na crveno onda je neko nešto petljao po žicama.

To se plinadžije prave pametne,ugradi običan prekidač benzin-plin i gotovo i tako venturi sistem nije za taj auto kao on je sad uradio nešto pametno,onaj ko želi da očuva benzinski sistem u autu očuvaće ga i sa običnim prekidačem.

Link to post
Share on other sites

Prebacio sam prekidac desno, upalio kontakt i nije se uopste javljala zelena lampica vec stalno je svijetlila crvena..

Samo na sredini kad prebacim onda se upali prvo crvena pa onda zelena i upali se normalno auto..

Znaci nesto je cackano ??

Link to post
Share on other sites

Prebacio sam prekidac desno, upalio kontakt i nije se uopste javljala zelena lampica vec stalno je svijetlila crvena..

Samo na sredini kad prebacim onda se upali prvo crvena pa onda zelena i upali se normalno auto..

Znaci nesto je cackano ??

Pogresno povezano.. Probaj samo da prebacis na skroz levi polozaj, daj kontakt i vidi sta se desava pa verglaj..Verovatno su zice izmesane jer je tako bilo i kod mene na nekom od auta.. :prankster2:

Link to post
Share on other sites

Ima i takvih prekidaca, mislim da su landi, automatsko je levo, plin na sredini i benzin desno

I nema sta da trzne u voznji, nemojte prebacivati na plin dok motor vuce, ako prebacujes u voznji, stisnes kvacilo das malo gasa da se ne ugasi i prebacis prekidac

Link to post
Share on other sites

Ima i takvih prekidaca, mislim da su landi, automatsko je levo, plin na sredini i benzin desno

I nema sta da trzne u voznji, nemojte prebacivati na plin dok motor vuce, ako prebacujes u voznji, stisnes kvacilo das malo gasa da se ne ugasi i prebacis prekidac

Razmisljam se i ja da ubacim plin u 520, casper jel postoji mogucnost da se ubaci rezervoar od plina gde stoji rezervni tocka u e34 520 Touring?

sry sto malo skrecem sa teme...

Link to post
Share on other sites

Sto da ne, valjda je na karavanu to i najbolje resenje :) da ne smeta boca kad treba da ga natovaris ;)

zato i pitam, THX :prankster2:

Link to post
Share on other sites