Recommended Posts

Pozdrav svima! Hteo bih da zemenim volan na multifunkcijski da bih mogao da aktiviran tempomat. Da li zna neko koji multifunkcijski volan može da se stavi na E46? Da li mora da bude baš taj koji je pravljen isključivo za ovaj model, ili je volan univerzalan i postoje još neki modeli koji koriste isti? Imam drugara koji živi u Dubai-u, radi tamo u nekom auto servisu pa mi je javio da može nabaviti multifunkcijski volan od X5. Da li možda taj odgovara za E46?

Link to post
Share on other sites

99posto ce ti odgovatati.. a sto se tempomata tice kod tebe nema nikakvih prepravki s obzirom da ti je i gas na potenciometar... povezes dzekove i to radi... srecno

Link to post
Share on other sites

Ivice hvala ti na odgovoru. Pretpostavljam da 99% znači da ipak postoji jako mala šansa da mi ne odgovara. Taj volan bih ja svakako platio, naravno po nižoj ceni nego u Srbiji. Da li neko može da mi kaže koliko košta polovan ali dobar multifunkcijski volan ovde kod nas. Ne mora biti trokraki, bitno je samo da je multifunkcijski. Pokrenuo sam ovde na forumu još u martu topic "kupujem multif. volan" ali još uvek ništa. Mnogo bi mi pomoglo kad bih znao od kojih modela mogu da iskoristim volan.

Link to post
Share on other sites

Ivice hvala ti na odgovoru. Pretpostavljam da 99% znači da ipak postoji jako mala šansa da mi ne odgovara. Taj volan bih ja svakako platio, naravno po nižoj ceni nego u Srbiji. Da li neko može da mi kaže koliko košta polovan ali dobar multifunkcijski volan ovde kod nas. Ne mora biti trokraki, bitno je samo da je multifunkcijski. Pokrenuo sam ovde na forumu još u martu topic "kupujem multif. volan" ali još uvek ništa. Mnogo bi mi pomoglo kad bih znao od kojih modela mogu da iskoristim volan.

imash u oglasima na polovnim automobilima za oko 120e one novije lepe, bez airbaga a 50e skuplji sa njim.. pozz

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Da. Ako ti se gas (a trebalo bi na tom modelu), regulise preko elektro ventila, a ne sajle.

Link to post
Share on other sites

Treba samo da se udzekuje i eventualno da se dijagnosticki aktivira. Prodajem ja moj volan, trokraki sportski MF.

Link to post
Share on other sites

leone mozes li mi reci koja je razlika izmedju onog starog trokrakog - sportskog-i onog novijeg koji ima one alu detalje na sebi... da li su isti kontakti, i meni je tempomat na sajla principu pa samim tim da li taj novi recimo pase kod mene.. nekako mi je taj noviji lepsi,mada se recimo svima vise svidja ovaj moj..ukusi su razliciti jbg, a i uvek covek hoce bash ono sto nema ;-)

Link to post
Share on other sites

leone mozes li mi reci koja je razlika izmedju onog starog trokrakog - sportskog-i onog novijeg koji ima one alu detalje na sebi... da li su isti kontakti, i meni je tempomat na sajla principu pa samim tim da li taj novi recimo pase kod mene.. nekako mi je taj noviji lepsi,mada se recimo svima vise svidja ovaj moj..ukusi su razliciti jbg, a i uvek covek hoce bash ono sto nema ;-)

Sve je isto, mogu da se povezu. Ima razlike sto stariji nemaju svi opciju za biranje imenika i javljanje na telefon.

Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...
On 1/5/2017 at 2:08 AM, Aleksa Aničić said:

Znaci kupim multifunkionalni volan i samo povzem, bez obzira sto mi je bio obican volan bez vuncija, samo dzekove da povezem i sve ce raditi ? :))

ako ti je  m43 motor a mislim da jeste na tvom autu,  nece ti raditi tempomat posto on na njemu tempomat ide preko sajle .. 

nego ce ti trebati delovi zatezac sajle itd.. vidi se na slici

img-20140610-065721.jpg

Link to post
Share on other sites