E34 520i koje ulje za motor ??


Recommended Posts

2 hours ago, Elvir said:

Da li mozes da se setis koji je tacno LM bio ? Nije valjda mos2 10w40 verzija za koju kako sam procitao, ima ludilo od indeksa viskoznosti, upravo zbog aditiva. 

Probudio sam stari topic jer me zanima Liqui Moly ulje. :) 

ma nema sanse :)

Link to post
Share on other sites

mnogo skupo ulje u odnosu na ono sto pruza,ni ja nisam bio nesto zadovoljan sa njim,meni se najbolje pokazao total,najmanju potrosnju sam imao i najbolje je radio motor isto 10w40,cena je ok skroz

Link to post
Share on other sites

Sintetsko ulje (ne "sintetičko") iako se tako u slobodnom govoru ne naziva je prilicno agresivno u odnosu na zaptivke i gumice u motoru koji je vec dostigao 20-30 god, stoga se ne preporucuje nakon toliko predjenih kilometara, pa se najcesce menja polu-sintetskim (u ovom slucaju 10w-40 gradacija) koje sadrzi isto bazno ulje ali ensto drugaciji paket aditiiva i u ensto drugacijem odnosu u odnosu na mineralno (15w-40, 20w-50...). Tako da, u svakom slucaju, bolje je 10w-40, ali pod uslovom da je motor jos uvek u dbrom stanju, da ne propusta ulje na zaptivkama, ne sagoreva ga, ne curi itd...ako je taj slucaj, onda je preporuka mineralno, iako ono nesto slabije podmazuje i slabije reaguje na hladan start. Ako zime gde se vozi auto nisu previse jake, 15w-40 ce odraditi posao, ako apk jesu, onda mozda probati da se nadje 10w-40 mineralno (ima ga a Lukoilu), ili ici sa 10w-40 polusintetsko, pa dolivati vise puta. U svakom slucaju, treba ispostovati standard kvaliteta. Za E34 je to SG/SH. sto danas sva ulja zadovoljavaju, mada, pre sam za neki visi standard tipa SJ/SL zbog paketa aditiva i sl. Mineralno menjati na 7-8 hiljada km, polusint na 10-12. Preporucujem iskljucivo ORIGINALNA ulja, bilo koje marke, ali samo da su originalna. Posto je goimla falsa i lose robe na trzistu, moje iskustvo, a i vecina vozaca u BMW klubu Šabac, (ima ih oko 30 sa oko starijim vozilima) jesu ulja pumpasa (Lukoil, Mol, Nis...) bez ikakve bojazni. Svi do ejdnog su do sada bili zadovoljni.  Licno vozim M50 motor iz 90-te i vec godinama sipam polusint Lukoil lux 10w-40, a poneki put sam sipao i Nisotec 10w-40. Nisam primetio ikakvu razliku, s tim sto mi za truknu manje trosi Nisotecovo, sto me zacudilo. Napominjem da ulje dolivam tek na 10.000, jer tek negde od 8000 pokazuje teznju ka trosenju (verovatno tada slabi viskoznost ulja), i ako se odlucim na raniju zamenu onda ga i ne dolivam, ako ipak odlucim da vozim 12-13 hiljada, onda dolijem litar. Takodje, ukoliko dolivate, efikasnije je sacekati da ulje padne nesto iznad donjeg markera na meracu pa doliti skoro litar, nego stalno dosipati, jer se tako osvezi kompletno ulje u motoru.                Eto, rezime je da se sipa originalno ulje, a  razne Castrole, Mobile, Totale iz Turske i sl bih zaobisao. Preporuka za G Energy ulje, jer se pravi u Italiji, u bivsoj blendari Chevrona koju je otkupio Gazprom. Best buy u odnosu na cenu, a imate ga na svim njihovim pumpama, i lako ga je naci u slucaju dolivanja i sl. Za nase stare masine, standard je odavno ispunjen. Treba samo paziti na originalnost proizvoda, gradaciju i ipak malo skratiti interval zamene.  

Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Elvir said:

Uzeo sam kod jednog od distribitera za Total/elf.

Pre toga sam sipao Elf 10w40 mu dodje isto kao Total 7000 10w40.

Ovde sam hteo da kazem da sam pre sipao Total 10w40. To mu dodje isto kao Elf 10w40. :)

Quote

 

 

Link to post
Share on other sites

Bitno je da su ulja rafinerijska tj originalna.u svoj e36 sipao sam castrol magnatec,uvek ga je trosio kao lud,tada sam presao na g energy ulje,to je bivsi havolin,a sada ga pravi gazprom,nikakvih problema nisam imao od tada,menjao sam ga na 7-8000km iako pise na 10.000 ali ni auto vise nije nov cak daleko od toga,a bacati pare na skupa ulja i sipati u motore koji su presli 400-500000km je suludo

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Elvir said:

Ovde sam hteo da kazem da sam pre sipao Total 10w40. To mu dodje isto kao Elf 10w40. :)

 

Elf je samo brend, u sustini je to Total ulje. Ista baza, isti aditivi, samo drugi naziv jer se kao takvo reklamira na trkama i sl. oko 500 din je polusintetika po litri, kako god okrenes. Nesto jeftinije na pumpama ili skuplje ako su Caastrol i slicni falsevi. Ko hoce original Castrol neka ga kupi u Becu npr u nekom vecem marketu, ali onda ni cena nije kao ovde. ;) Kod nas Castrol je u najboljem slucaju iz Poljske,a tamo ga pravi rafinerija slicna nasem Nisu. Castrol zapravo i nije firma, vec samo brend BP petrola koji ima postrojenja u svim delovima sveta. Samim tim, zbog upovne moci, nama salju jeftinije varijante ulja koje su po specifikacijama nesto iznad onih koji se kupuju kod nas na pumpama (Lukoil, Nisotec, Mol itd...s tim sto su Molova veoma kvalitetna), ali u praksi cesto nisu. Ogroman broj ljudi koje znam je imao jako losa iskustvima sa nekim pakovanjima Magnateca itd. Zato kazem, iskljucivo originalna, potom standard, onda gradacija i tek na kraju cena. Nemam nista protiv ulkja domacih blendara tipa Fam, Ina, Modrica, Nis itd...svi kupuju bazno ulje preko, aditive od renomiranih proizvodjaca i blendaju u svojim pogonima. (u pitanju je mala kolicina, pa je stoga nekad i bolja kontrola kvaliteta), a i ne da im se bas igrati sa tim jer bi izgubili trajno mesto na trzistu, s obzirom da se prodaju samo kod nas (retko ko od njih izvozi). Nis i Luk mogu cak akcijama malo da obore cenu (na akciji 6 lit nekada platim i 1800 din) jer igraju na kvantitet i na sirokoprodajnu mrezu i probijaju se polako na trzistu ulja za vouila preko 10 god starosti. Naravno, i ne pucaju da osvoje trziste za automobile poput BMW-a iz 2010.god i sl, jer ne zele da placaju razne standarde itd (mada, Lukoil ima seriju Genesis koja se prodaje i u USA i zadovoljava i BMW standard). 

Link to post
Share on other sites

Nekada sam negde procitao(mozda i ovde) da nije pozeljno sipati u E30/E34 M40 15w40 ulje, navodno zbog gustine koja moze uticati na neefektno podmazivanje oko bregaste/podizaca, ujedno i slabe tacke M40 motora. Da li je to tacno ?

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Elvir said:

Nekada sam negde procitao(mozda i ovde) da nije pozeljno sipati u E30/E34 M40 15w40 ulje, navodno zbog gustine koja moze uticati na neefektno podmazivanje oko bregaste/podizaca, ujedno i slabe tacke M40 motora. Da li je to tacno ?

Gustina ulja ce se odraziti tek kod hladnog starta, posebno na niskim temperaturama. U toplijim krajevima, 15w40 je cak i preporuka zbog same gustine, tako da nije to bas sve crno-belo. Razlika izmedju 10w-40 i 15w-40 je samo u kolicini aditiva, ali ista je baza potpuno, skoro 80% isto ulje je u pitanju, tako da tu i nema neke prevelike razlike. Svakako da PS malo bolje podmazuje i brze podmazuje kada je u pitanju haldan start, a to je upravo ono sto je najbitnije kod habanja. Medjutim, cesto moze biti i suvise retko, kada je u pitanju star i dotrajao motor, kada curi i pusta itd...tada se ipak preporucuje 15w-40 , cak negde i gusce od toga. Bitnije da je ispostovan standard SG/SH, ali to je nekad bilo bitno, sada to ispunjavaju skoro sva ulja na trzistu, cak i vise, zato smatram da je suludo bacati pare na navodno "belosvetske" brendove, a sumnjivo je vrlo sta je u tim pakovanjima, ko puni, da li odgovara specifikacijama a pritom kosta. Da je nov motor, onda bih razmislio, ovako, originalnu poslusintetiku ili mineral 15w-40 za malo dotrajalije motore i mirna Bačka. S tim sto minerlano ipak menjati nesto ranije oko 7 hiljada, a PS na 10 otprilike, iako moze da izdrzi i duze, psoebmo akos e vozi na plin, ako ej rpetezno voznja van grada itd. Tada moze i do 15,ali svakako ne vise od 12 meseci. Tako da, sta prvo dodje, 12 meseci ili 10-12 hiljada i to je to. 

Link to post
Share on other sites

U m40 sam sipao uvek 10w 40 i bilo je ok, nisu se culi hidrolodizaci na hladnom startu. Trosio mi je pola litre na 6000km, na koliko sam i menjao ulje. Bolje i da ti potrosi i litru ulja od zamene do zamene, nego sa ti klaparaju podizaci prvih par minuta, a kod dosta sam to video, i kao nije to nista, posle se ne cuju :D

Link to post
Share on other sites
17 minutes ago, pimp said:

U m40 sam sipao uvek 10w 40 i bilo je ok, nisu se culi hidrolodizaci na hladnom startu. Trosio mi je pola litre na 6000km, na koliko sam i menjao ulje. Bolje i da ti potrosi i litru ulja od zamene do zamene, nego sa ti klaparaju podizaci prvih par minuta, a kod dosta sam to video, i kao nije to nista, posle se ne cuju :D

Bas tako...nista strasno ako psotoji odredjena potrosnja, naravno ne prevelika. Nesto iscuri, nesto se potrosi ostrijom voznjom, nesto je i do ulja ako je slabija viskoznost itd... Uglavnom, to je mala potrosnja, a nije strasno ni da je duplo veca. S tim, sto npr kod mene na m50 trosi 10w-40 oko litar na 10-12 hiljada, ali nivo pocne da opada tek posle 8-9 hiljada kada se ulje amlo isposti, so tada ni kapi, tako da u principu i ne dolivam vec menjam kad se spusti na miminum meraca (oko 1 lit).  Bolje dolivati, a da je u pitanju adekvatno ulje, nego sipati nesto tek tako samo zato sto ga manje trosi ili sl, a losije podmazuje i utice na rad motora. 

Link to post
Share on other sites
13 minutes ago, Paun_e36 said:

Mnogo je za 10w40 12-15 hiljade,mnogo je i 10.. mineralno do 5,polusintetika 7-8 i mirna glava. 

To su neke granicne vrednosti...u USA menjaju na slicnom intervalu, jer je ulje kod njih vrlo jeftino. Medjutim, sami proizvodjaci forsiraju pricu o produzenom intervalu trajanja itd, ne vidim razlog zasto bi se bas toliko skracivalo ako je motor dobar i ako na ulju nema garezi. Nije mnogo 10000 za PS ako je motor ok, ako je gorivo cisto, poput TNG-a, ako se pretezno vozi autoputem, malo gradske voznje itd. Uostalom, u Srbiji retko ko gura do kraja intervale, vecina vozaca menja ranije, barem neko moje iskustvo. Doduse, ima nekih koji i ne menjaju uopste. :D Naravno, moze i na 7-8, mada ne bi valjalo ni prekratko jer polusint ima aditive koji se oslobadjaju tek protekom odredjenog broja kilometara (konkretno nakon 5000) i koji upravo obezbedjuju efikasnost u drugom delu intervala, tako da bi bilo neekonomicno skratiti mu interval toliko. Uostalom, relativno je i zavisno od nacina voznje, rezima voznje, goriva itd... ako je ulje i posle 10000 prilicno cisto pri ispustanju, to je ipak i pokazatelj da je mali nivo sagorevanja i da je filter uradio dobar posao, tako ne bi bas trebalo stedeti ni na filteru ulja, jer znacajno utice na cistocu, samim tim i pomazivanje u motoru. U svakom slucaju, bitna je redovna zamena, jer je na duzi rok svakako ispativo za motor i pojeftinjuje celokupno odrzavanje.

 

Link to post
Share on other sites