Sajla haube pukla e36


Recommended Posts

UPOMOC! Cackao sam oko plastike unutar kabine, tj.rucice za otvaranje haube, i odjednom se sajla odlabavila. Znaci tu je, vucem je cimam, ali hauba ni da mrdne. Kako da otvorim haubu da vidim sta je problem, zakacim sajlu, zamenim je, ili sta vec bude trebalo. Uspeo sam da skinem bubreg,ali odatle se nista ne vidi,sem one rucice za rucno otvaranje, a od prve sajle ni traga. Vidim onu drugu koja ide ka desnom drzacu,ali sa njom nista ne mogu da uradim. Ima li neka caka,sta da radim? Auto je e36 coupe! Dajte neku slicicu, hitno mi je za sutra. idem na put, a malopre sam zeznuo to.

Link to post
Share on other sites

Probaj ovo

1. try to remove the nose grill,left side will do if your facing the car

2. remove the 8mm head screw that holds the plastic on the left inner side

of the grill (top only) then bend the plastic to gain access on the hood

latch

3. take a flat scrwedriver about 4mm tip

4. locate the square hole on the buttom of the latch(where the cable is

connected),then insert the screwdriver and push,your rotation should be

counter clockwise(square hole is plastic by the way)

ili ovo

Link to post
Share on other sites

Nasao sam i ja ovaj snimak. Samo kod mene je mislim sajla iscela,nije iz dva dela, i nece pomoci ovo sa skidanjem zmigavca. Ovaj pancir za levu stranu vidim,sutra ujutru cu probati da ga otkacim,ali ovo desno se nista ne vidi.

Gomila postova, i nasih i stranih, al se uglavnom sve svodi na rasturanje pola auta, da se dodje do sajle ove spreda, a za ovo sa strane uglavnom razvaljuju far itd. Dal je moguce da je to toliki problem kod bmw-a. Nasao sam klip gde jedan tip sece brusilicom haubu. he he

Probaj ovo

1. try to remove the nose grill,left side will do if your facing the car

2. remove the 8mm head screw that holds the plastic on the left inner side

of the grill (top only) then bend the plastic to gain access on the hood

latch

3. take a flat scrwedriver about 4mm tip

4. locate the square hole on the buttom of the latch(where the cable is

connected),then insert the screwdriver and push,your rotation should be

counter clockwise(square hole is plastic by the way)

ili ovo

Link to post
Share on other sites

Resio sam problem, pa da javim kako ako se neko nadje u istoj situaciji. Skine se bubreg sa vozaceve strane, odatle imate pristup sajli koja ide na suvozacevu stranu, kukicom je povucete i otpusti se klin na suvozacevoj strani. Zatim pronadjite cetvrtastu kao kutiju u samom desnom uglu gledajuci kroz skinuti bubreg. Onda busilica pa dijagonalno burgijom kroz plastiku 8-10mm, napravite malo vecu rupu. Nisanite tacno u cetvrtastu kutiju,to je u stvari brava gde ulazi klin,plasticna crna spolja. Unutra je feder. Malo obradite rupu,busite u levi gornji ugao od te cetvrtaste kao kutije. Onda srafcigerom kroz rupu, jako gurnite i malo zarotirajte i to je to, otpustice se klince. Onda otorite haubu sasvim normalno, pa gledajte sta dalje. Da bi ste zamenili sajlu, mora da se skidaju skoro svi srafovi na onom prednjem veznom limu, da bi se malo razmrdalo da mozete bravu da izvadite napolje, i nakacite sajlu.

Eto toliko od mene. Mislim da sam detaljno objasnio...

Link to post
Share on other sites