Recommended Posts

Evo ovako da i ja predstavim gospodina...

Bmw e34 525i 93/94 god. sa M50 motorom 141kW i 192 Ks stock.Kada je uzet ima otprilike 3 i po god nije nista radjeno osim ovih felni koje su stavljene,bio je zatamnjivan,skinuo sam folije jer nisu bile lepo odradjene,a stopke su ostale.Do sada je samo odrzavan.Ima ugradjen plin,znam znam da na bmw-a ne ide plin ali cim uzmem dozvolu skidam plin!Imam velike planove u vezi njega styling,tuning i audio.Samo da naglasim prednji znak se ogulio tokom zime i to ce biti u skorije vreme zamenjeno,nabavio sam novi.Da cujem komentare... :)

http://img168.imageshack.us/my.php?image=24022008121ch2.jpg

http://img88.imageshack.us/my.php?image=24022008122si6.jpg

http://img206.imageshack.us/my.php?image=24022008123zu8.jpg

http://img252.imageshack.us/my.php?image=24022008124dk4.jpg

http://img244.imageshack.us/my.php?image=24022008125ko1.jpg

Pozdrav.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Auto ti je prava bombonica i nek ti je sa srecom. Nadam se da ces srediti auto kako si planirao. :)

P.S.-Plin je majka opstanka u ovim vremenima :preved:, al ako kao sto kazu sve je stvar ukusa i mogucnosti.

Link to post
Share on other sites

Hvala svima na komentarima.U planu su beli zmigavci,andjeli sa xenonima,led bele pozicije,kristalne maglenke sa xenonima i zadnje stopke(ne znam da li postoji naziv ali uglavno znate o kojima je rech,gde je zmigavac imaju samo belo a ostalo sve crveno).Pa onda kasnije ce doci na red turbo,chip,celi izduv i neki sportski filter eventualno...Prijatelji su me savetovali da uzmem motor 3.6ccm V8 od e34 m5 pa da na njega odradim turbo...ali mislim da je ova solucija najbolja,jeste da kosta mnogo jer to ide na atmosferski motor pa se sve menja ali dobro otom-potom ima vremena.Za plin da upravo sam to hteo da kazem teska su vremena i sad mi je plin mnogo potreban. :)

PS. radio sam folije na njemu ali losije malo i nisam uspeo da uradim zadnju sajbnu tesko je prici veoma a jos teze isterati vodu.Ako moze neko da mi da neki savet ili slicno kako lepo da odradim.Osim da skinem stakla,onda je lako zalepiti.

24022008126jk1.th.jpg

dscf0344resizetn0.th.jpg

dscf0379resizeub2.th.jpg

motormy2.th.jpg

Link to post
Share on other sites
Hvala svima na komentarima.U planu su beli zmigavci,andjeli sa xenonima,led bele pozicije,kristalne maglenke sa xenonima i zadnje stopke(ne znam da li postoji naziv ali uglavno znate o kojima je rech,gde je zmigavac imaju samo belo a ostalo sve crveno).Pa onda kasnije ce doci na red turbo,chip,celi izduv i neki sportski filter eventualno...Prijatelji su me savetovali da uzmem motor 3.6ccm V8 od e34 m5 pa da na njega odradim turbo...ali mislim da je ova solucija najbolja,jeste da kosta mnogo jer to ide na atmosferski motor pa se sve menja ali dobro otom-potom ima vremena. :)

Imas dosta "sitnica" da odradis, vidi se na slikama ali za to se uvijek ima energije. Prednji branik je uvezan zicom pa te detalje mozes kod nekog plasticara odraditi, ali prije svega pogledaj air-bag (prednji desni) koji je "izletio". On je izgleda pretrpio neki udar, mozda ne veliki. Nakon toga se pozabavi pomenutim poslovima.

Dobrodosao i uzivaj u bembari...

Link to post
Share on other sites
).Pa onda kasnije ce doci na red turbo,chip,celi izduv i neki sportski filter eventualno...Prijatelji su me savetovali da uzmem motor 3.6ccm V8 od e34 m5 pa da na njega odradim turbo...ali mislim da je ova solucija najbolja,jeste da kosta mnogo jer to ide na atmosferski motor pa se sve menja ali dobro otom-potom ima vremena.Za plin da upravo sam to hteo da kazem teska su vremena i sad mi je plin mnogo potreban. :blink:

Mala ispravka ne postoji 3.6 e34 m5 da je V8 :) :preved: :blink: to su ti redni sestaci

Link to post
Share on other sites

Lepa ti je petica a i planovi su ti dobro zamisljeni jos samo da ih sprovedes u delo.Malo mi sad motor sa tim plinom izgleda kao da ima pejsmejker,sve te zice i kablovi to mi nije lepo,ipak i sam kazes da ti treba a i to je stvar ukusa,moje misljenje :)

Link to post
Share on other sites

@525

Buraz nije zica nego ona crna trakica znam skinucu,imao sam malu nesrecu sa zecom pa mi je slomio maglenku i plastiku ispod(srecom nije pukao branik nigde) a ova druga maglenka ne radi sva je "budjava",jbg.Samo dok uzmem dozvolu onda je sve lakse.Sto se Air-bagova tice to samo malo uzdignuta plastika inace auto je skroz proveren nije nigde jace udaran i slicno.Bio je na autodijagnostici,neke malo greskice su izbrisane,ali za airbagove nije bilo nista,nisu ni otvarani.Hvala

@Dzoni 2,7 turbo

Da da izvinjavam se pomesao sam ga sa e39 :) .Ne secam se tacno ali ti redni sestaci oznacavaju se npr. I 6 ili lupam...a od m5 e34 cini mi se da je 3.5 ili 3.6 litre?

@Misko

Hvala

@Djomla

Pa u principu je tako,jeste da slabije ide nego na benzin i trebam sad da ga vozim do Nish-a da mi malo srede plin i da ne brinem,a za izgled motora jbg,sta da se radi,mora se.

I ja priznajem ne izgleda bash najbolje moze to i bolje uvek.Za izgled motora kad malo ojacam finansijsku situaciju,ja imam posao ali i dalje sam low budzet samo ih odrzavam redovno svaki servis!Upravo sam sada zamenio ulje i sve filtere na bmw-a,uzeo sam skoro nove gume(zadnje Pirelli).

Ma da korak po korak ima vremena za sve.Hvala!

Link to post
Share on other sites

@Dzoni 2,7 turbo

Da da izvinjavam se pomesao sam ga sa e39 :) .Ne secam se tacno ali ti redni sestaci oznacavaju se npr. I 6 ili lupam...a od m5 e34 cini mi se da je 3.5 ili 3.6 litre?

imash samo 3.6 i 3.8 od e34 m5 modela :preved: :blink:

Link to post
Share on other sites

Brate, ako rešiš da izbaciš ovaj plin to će vjerovatno biti najgluplje što si uradio, bez uvrede. Ako slabo ide na plin neka ti neko našteluje i pogleda filtere. Ako ti je baš do benzina - prebaciš brate. Čini mi se da je ovo sekvent pročitećeš negdje koliko to košta. Da ne govorimo ako nekada budeš prodavao, to mu je veliki plus. Da ne govorimo da će ti puno više keša ostati za sređivanje.

Super kolica. :)

Link to post
Share on other sites

@Dzoni 2,7 turbo

Tako je...hvala druze!

@Neso

Mislim da je tako najbolje,jer ja ga necu vozati na manifestacije ovo ono na bmw skup obavezno ali cisto iz zezanja,videcemo.On je sekvent da.Pa brate sistem je placen 750eur. to je pre dve god. uradjeno. :)

Hvala!

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Da malo osvezim temu novim slickama.Nije nista menjano shto se styling-a tiche.Uradjen je veliki servis.Menjano ulje,filter ulja,filter goriva,filter vazduha,ishao je na remont plina u Nish-u,nove dizne i ventili plina stavljeni.Novi trapovi i za otprilike mesec dana treba da stignu Koni amortizeri.Naruchio sam i nove maglenke,pa i to da sredimo.Jbg-a sve sam puko na ovo,tako da sam malo kratak finansijski,a i josh nemam dozvolu.A kad to vreme dodje,onda se farba i sredjuju se neke sitnice,i pochinje se sa stylingom i muzikom! :)

Evo nekih slicica:

aV14MovA.jpg

Pq1EnI7S.jpg

aV14QqW9.jpg

aV14RsMS.jpg

aV14SdaA.jpg

Pq1EpcVi.jpg

aV14Tt_9.jpg

Pozdrav!

Link to post
Share on other sites

Pa brate ja bash i ne gledam toliko izgled motora.Volim kad mi je sve sredjeno,ali sta da se radi...

A sad ako ti je 750eur jeftino sa sve ugradnjom onda jbg-a.... :)

Jeftino ili ne,ja znam da je dobro sto je ugradjen plin.Ovo je usrano vreme... :lol2:

Svi vozimo taj auto!Ajde da je moj licno,i da imam posao i sve to ne bi ugradjivao plin.Ali poshto se stalno vozika,onda mora to da se prihvati!

Link to post
Share on other sites

ma neka je bre na plin

nego, majstor koji je ovo radio.... chak i shegrt je pohvala za njega

aj shto je crevo razvuko preko motora i nije ga fixirao,

aj shto je ona 2 izvoda zashtopao ko zna s chim,

aj shto ni dizne nije izbushio na pravom mestu,

aj shto je i njih dihtovao nekim plastelinom,

aj shto je upotrebio svega 7 vezica (belih)

aj shto nishta nije uchvrstio,

aj shto ti plovak nije iz istog kompeta,

aj shto ti cev od punjenja prolazi po gepeq neuchvrshchena,

aj shto nije stavio ni shelne na rebrasto crevo,

aj shto nije stavio ni teleskop...

aj shto i ovaj uredjaj ne koshta vishe od 350 e...

...nego brate shto ti je ove svoje "ruke" (osushile mu se dabogda) naplatio preko 300 e

ovo ne moze da se atestira ni u ludilu

nemam ja nishta protiv tebe drugar, nego shto se ovakvi ljudi predstavljaju kao majstori

poz tebi i dobrodoshao nam

Link to post
Share on other sites

Slusaj Babica!

On covek to jaaaako dobro zna!

Ja se ne razumem u plin, ali druze kada sam se raspitao, rekli su mi da sekvent kosta oko 800 - 850 eur najmanje, a da ima i uredjaja koji kostaju i po 2.000 eur, tako da ... pre 2 god 750 eur sa ugradnjom.... to je bas neki "Rumunski uredjaj" zato ti i ide lose auto!

Link to post
Share on other sites

@babic

Brate sada je sredjen komplet,stavljene nove dizne plina i ventili valjda!Tako da oko tog sistema sve sredjeno.Nisam slikao motor,slikacu!A shto se izgleda tiche,i ja se tu slazem jbg-a...ako bude doshao u moje ruke gledacu kod nekoga da to lepo spakujem! :lol:

@Vlada88

Znam u redu je to.Imam dosta da naucim hehe!Sada auto ide odlichno cak i kad je hladan ide odlichno!

Link to post
Share on other sites

ma bre boli te dupe kako to sve izgleda jer je tvoja poenta ubacivanja plina ustvari novchane vrste a ne estetske

ako to sve radi samo cepaj

nego je mene malo pogodilo to shto si dao tolike pare za taj uredjaj i shto je ono sve onako samo pobacao po motoru tek toliko da radi

ono je voltran ako se ne varam

a sa njim niko nema dobro isqstvo...

Link to post
Share on other sites

Pa da o tome ti pricham.Odlichno radi sve.Pa nije samo taj uredjaj...nego shto morala ugradnja na svaki posebno...plasticna usisna.Vidi jeste zezao,ali to je bilo zato shto smo potpuno zaboravili da treba da sredimo plin i tako to trajalo vishe od pola godine i opa...nije mogao vishe.I odemo da Nish-a i umesto da se prochiste i stave novi filteri kur...otishli ventili svi.Ja video zardjali sve reko shta je sada ovo.I zamenili sad to,stavili nove i to je to.Sada je odlichno!A jel bi mogao ti nekako da mi prepakujesh ono ljudski da izgleda?Ili neka kombinacija zamene da se izvrshi za neki bolji sistem??

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Da sklonim prashinu sa teme...stavljeni novi amortizeri pre nekih mesec dana(zaboravio da slikam).Uskoro treba da uzmem obrvice,zmigavce,tamna stakla,xenoni,maglenke.Idemo polako. :)

Trebam menjati i ulje pa me intersuje kakvo ulje preporuchujete sintetichko naravno??Ja sam do sada uzimao Castrol RS.

gxaVTAJ.jpg

gxaWt_S.jpg

gxaXeoA.jpg

aV9MLdi.jpg

Pq4mMQr.jpg

Pq4n3ir.jpg

gxaZM1J.jpg

Link to post
Share on other sites