Recommended Posts

Poz svim clanovima. Treba da zamenim grejace na e46 2001.god. ali su zapekli i ne mrdaju pa se majstor boji da se ne zalome.

Zvao sam servis u NS i pitao ih...kazu da oni zovu nekoga ko se samo tim bavi i da dodje da ih izvadi pa se jos njemu plati usluga mimo servisa.

Nisam mogao njih da pitam ko to radi, a i ne verujem da bi rekli. Kazu da ima poseban alat za vadjenje, da ne mora da se skida glava. Ako neko zna ko to radi i ako ima neki kontakt telefon bio bih zahvalan.

Link to post
Share on other sites

Probali smo sa WD-40 ali nisu hteli da krenu...majstor kaze da je probao i dok je motor zagrejan ali nikako, plasio se da ne zalomi pa nije dirao.

Cuo sam da u NS postoji covek koji vadi te problematicne grejace, to su mi rekli ljudi iz servisa Radulovic u NS. Voleo bi da dodjem do tog majstora direktno...

Link to post
Share on other sites

sto se tice zalomlenih grejaca cena ide po komadu od 50 do 100 evra jer da bi ga izvadio trba samo dobra burgija i mirna ruka.

posle toga ide ciscenje i ubacivanje reducira da bi mogao novi grejac da stavis

Link to post
Share on other sites

Znaci ako vozis sestaka dizel ,moras za usrane grejace da platis nekom 600e da ih izvadi, pa za te pare cu da skinem glavu i stavim novi diht i usicujem ventile i ocistim usis i ce ostane za jos jedanput za to isto.

Link to post
Share on other sites

zato vozis auto u ovlascen servis da ti zamene grejace i ako ih zalome neka rade o svom trosku

Meni su u ovlascenom servisu rekli ako grejac nece da izadje normalno oni zovu coveka koji se profesionalno bavi vadjenjem grejaca, a ja placam i njegovu uslugu...znaci sve ide o mom trosku.

Link to post
Share on other sites

zato vozis auto u ovlascen servis da ti zamene grejace i ako ih zalome neka rade o svom trosku

Nema od toga ništa,zar misliš da će neko da naleti na gotovu štetu i onda ispašta,naravno da će svaki servis da se ogradi u koliko zna za mogući problem.U koliko je vlasnik ranije stavljao neku jeftinu kopiju onda je veća mogućnost da se takav zalomi zbog lošeg materijala .

Link to post
Share on other sites

Mene covek terao na kadeta da mu pecnem nesto na patosu,ja nisam hteo zato sto lako se uhvati i zastita i tepih,i on navaljivao i navaljivao,i ja mu pecnem i uhvati se tepih,izgore sedista i posle sam morao to da mu platim...Morao sam cak i zadnje sediste posto nije bila ista boja :preved:

Rekao sam mu da vise ne dolazi kod mene,jos cu da mu platim da me zaobidje u sirokom luku...

Link to post
Share on other sites

znam da je u Srbiji tako, mada ne bi trebalo, po toj logici ispada, ako oteras auto da ti npr srede nesto oko instalacije i auto se zapali, sam placas stetu, cemu onda sluze servisi?

Auto koji se od prvog dana servisira u servisu onda će servis svaku neplansku štetu otkloniti o svom trošku.Međutim auto bez istorije održavanja koji je obišao nekoliko servisa naravno da ne može biti predmet brige za sve probleme koji nastanu na autu.

Link to post
Share on other sites

U servisu su mi rekli da zovu coveka koji se profesionalno bavi vadjenjem grejaca prema tome jedino resenje je doci do tog coveka i direktno njemu terati da izvadi i platiti mu, a posle stavljaj sam kakav god hoces grejac. Ali KAKO DOCI DO TOG MAJSTORA???

Da pitam ove iz servisa mislim da je glupo i da mi nece reci... :(

Link to post
Share on other sites

Ljudi zamenio sam grejace :) Sva cetiri grejaca su se zalomila, a majstor ih je specijalnim alatom izvukao bez skidanja glave. Platio sam vadjenje tri grejaca - svaki po 3000din. i jedan 5ooodin. tako da me je vadjenje grejaca izaslo 14000din. Da sam morao da skidam glavu ko zna koliko bi me kostalo. Majstor je iz Futoga, auto servis Krivokuca.

Link to post
Share on other sites