e36 m50b25tu stroker 2.8 supercharged


Recommended Posts

ja znam sve kako i sta treba ali su finansije problem.. Kompresor sam namontirao ali sam stavio dizne koje za isti signal daju 30% vise goriva i nadao sam se da ce to biti dovoljno, nisam bio siguran ali sam tako probao zbog nedostatka para, znao sam ja da je trebao remap ili kao sto sam rekao najbolje vems. A stucao je jer ga lambda sonda podesi na 14.7:1 a/f smesu koja je idealna za atmosferske motore, dok mi za s/c treba smesa oko 12:1. A dok je hladan radi u open loop modu, tj ne ukljucuje lambda sondu i radi po zadatim mapama koje su rich tj bogata smesa, zato je radio hladan dobro. Sve ja znam kako i sta, samo pare trebaju..

Link to post
Share on other sites
  • Replies 158
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a pre neki dan sam ga istestirao na 402 metra, merio pantljikom rucno 402 metra da bude tacno. Postizem 14.5sek u vise navrata, napred i nazad istestirao, mogucnost greske je mozda nekoliko stotinki, najvise desetinka gore dole, poprilicno sam zadovoljan. Drugi dan cu probati drugacije sa nekim drugim gumama pa da vidimo kako ce biti. Kada vratim s/charger ocekujem oko 13.5 sek

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

odnos kompresije je 10.5:1 fabricki bio, a sad je isto toliko otprilike kad se sve oduzme i sabere, manje je kod fabrickih 328 je 10.2:1, kod mene je malo vise jer je malo glava spustena. to je odnos kompresije, a kompresiju nisam merio pa ne znam :) uglavnom puno vremena i truda je ulozeno u sredjivanje polumotora i glave, slajfovanje ventila, smirglanje kanala usisnih i izduvnih itd.. racunam da je svaki klip preko 12 bari. Izmericu nekom prilikom pa javljam tacno :) A sc ce biti kada bude para pa da sve to lepo legne...

nisam update napisao ovde, kupio sam kopiju dinanovog cipa i ugradio, blokada je sada na 7000rpm, malo je bolje medjuubrzanje i malo samo veca max snaga, najvise sam zadovoljan cipom jer mogu prikljuciti lambda sondu pa mi je potrosnja manja, pre je moralo sa iskljucenom lambda sondom da bi isao bas kako treba..

2013_05_15_16_44_04.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

hvala :) neko kaze bolje da su fabricke alu boja, meni se takodje ovako dosta svidjaju.. tako sam ih kupio nisam ih ja radio, prednje su 7j cini mi se a zadnje 8.5j

a prednji branik je neki custom made pojma nemam, nema otvor za intercooler, pa cu verovatno da ga isecem, postavim resetkicu i lajsne pa da stavim intercooler, hladnjak ulja sam ugradio na mesto je hladnjaka klime, uz onaj lim izmedju elektricnog ventilatora i hladnjaka vode je pricvrscen, nego sam imao problem sa crevima, tako da je trenutno fabricko kuciste filtera i hladnjak ulja nije u funkciji dok ne odradim creva ljudski kako treba, onda se vraca emovo kuciste filtera i pusta u pogon hladnjak ulja, dok mi je radio kako treba (dok su creva trajala) nekoliko dana temp ulja nije prelazila 90-95 stepeni pod poprilicno velikim przenjem na +35 stepeni spoljne temp.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

hvala :)

odradio creva kako treba za hladnjak ulja, 160 bari im je izdrzljivost :)

Sve postavljeno i temp ulja ne prelazi sto stepeni, oko 90 je skoro uvek u voznji

Takodje sam visko skinuo i postavio termodavac na crevo iz hladnjaka da mi ukljucuje prednji ventilator, tako mi je sigurnije. Visko skinuo zato sto oduzima konjic, dva

Link to post
Share on other sites