Recommended Posts

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mozda neko radi iz hobija, a neko iz interesa [emoji4] Jel moze nekako bez skidanja grane da se proveri da li su vec skinute?

 

Ne

 

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

 

 

Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima...nov sam na forumu, kao sto napisah u temi predstavljanja, u narednih mesec,dva ide kupovina 320d od 110 kw, iscitah milion tema, svestan sam svih mana i prednosti ovog motora, pa vec unapred kalkulisem sta cu najpre uraditi kad uzmem auto - naravno odmah skidanje klapni, ako prethodno vec nisu skinute...E sad jedno glupo pitanje :) u vezi istih...Da li je neko mozda pokusao da navari klapne na onu polugicu odnosno vodjicu? Kako vidim na slikama, klapna je na ovu polugu pricvrscena nekim nitnama, kako mi se cini, i rekao bih da to cak i ovako preko slike ne uliva poverenje, i ne deluje nesto izdrzljivo...Pa mi je palo na pamet, ako mozda na autu koji uzmem, ako klapnice nisu poskidane, da ih skinem odnesem kod nekog varioca, i da ih on sve pecne po malo sa ove gornje strane i da ih zavari za ovu polugicu, i one posle toga realno tesko da mogu tek tako da se odlome od ove poluge i odlete u motor..Jedino da se odlomi cela poluga zajedno sa klapom :D ...Sad ne znam jesu li metalne ili aluminijumske, mada koje god da su, danas se sve to vari za sitne novce...Sve je ovo neka moja ideja, i pretpostavka, jos i nemam taj auto, ali eto mozda nije lose pokusati i to...Da li je mozda neko probao ovo, i sta mislite generalno o ovom "pokusaju" resenja? U sustini volim da mi na autu bude sve kako je fabrika propisala, pa mi je zato ovo palo na pamet kao resenje klapni, a da ih mozda ne skinem, ako su vec na autu,vec tako preradim...Svaka sugestija na ovu moju ludu ideju dobrodosla :) Hvala

evo slike: https://www.google.rs/search?q=swirl+flaps+e46&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwikt4fwza_UAhXFWhoKHV7xAQgQ_AUIBigB&biw=1366&bih=604#imgrc=jOsddEfmLH37BM:

Link to post
Share on other sites

Kad god pogledam ovu temu, uvijek se zapitam padne li nekome na pamet da promijeni usisnu granu sa redizajniranim klapnama, kako se i radi na preporuku fabrike? Ili su u Srbiji svi pametniji od BMW inzhinjera?

Link to post
Share on other sites

Kod mene su skinute. Nisam nikada probao auto sa njima. Koliko sam čitao, gubitak performansi na manjim obratjima je neznatan ako ih izvadiš. Lošiji su "izduvni" gasovi na manjim obrtajima, ali dovoljno dobri da prođu britanski MOT. Kod nas te provere čak i nema ... Koliko sam uspeo da skapiram, dizeli posle 2009te ni nemaju te "klapnice".

Više informacija na linku: http://www.bimmerforums.co.uk/forum/f91/bmw-diesel-engine-swirl-flaps-all-you-ever-ever-need-know-about-swirl-flaps-t199609/ 

Link to post
Share on other sites

@mzex a zasto bih to uradio? da iscukam iz dzepa nekoliko stotina evra samo da bih imao klapne, koje 80% vozaca tog modela vadi i baca ih, i to ne samo u Srbiji,vec u celom svetu? svakako da necu to da uradim, narocito ako uzmemo u obzir da to nije nikakav vitalni deo motora...iako volim da mi je sve na mestu, pre cu ih izvaditi skroz, ili ih eventualno zavariti kao sto sam pricao..uostalom i redizajnirane su ojacane na mestima sastava da se ne bi otkidale, tako da moja solucija o zavarivanju, jos vise ima smisla..pozz

Link to post
Share on other sites
32 minutes ago, mzex said:

Ili su u Srbiji svi pametniji od BMW inzhinjera?

Ne radi se o tome da li je neko pametniji od BMW inženjera ili ne (što je veoma moguće, i BMW inženjeri su ljudi, samim tim greše i oni. Veruj mi radim u firmi sa 900 inženjera :D ).

Radi se o tome da su naši automobili odavno prešli planirani vek života i da se sada sve svodi na biranje manjeg zla (tj na srpskom, seci uši, krpi ... ) :)

 

Link to post
Share on other sites

KLapne su metalne i mogu da se vare,mozes to da uradis i nece biti problema,ali vrlo lako moze da se desi da se na njih nahvata garez,da dobiju masu a samim tim i manji usis a veci otpor vazduha i moze doci do pucanja klapne i usisavanja u  klip,tako da po meni najbolje je zameniti ih ili skroz ukloniti.

Realno je da se menja rad motora kad se skinu,auto postaje za nijansu bucniji i dobija vise vazduha ,ali ne smeta mu mnogo..Tvoj izbor

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
@777.boban koja je cena tih klapni mislim na nove?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Na aliexpres su oko 25e ja cu da ih micem sa mog e60

Послато са SM-G850F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
39 minutes ago, milosabs said:

Negde sam procitao da je vek grane oko 200000 km i onda se menja

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 

Neki menjaju, neki skidaju.... Ja sam isao na tu jeftiniju varijantu jer mi se nisu davale tolike pare za klapne, jednostavno su skinute i to je to... Ono sto sam primetio je da je auto malo tromiji na nizim obrtajima i da ume malo da zadimi, al dobra mapa to lako popegla :D Klapne su stvar volje i vinansijske situacije. U svakom slucaju ne treba cekati da otpadnu u motor

Link to post
Share on other sites
On 10/12/2017 at 9:34 AM, Djoksa530i said:

I meni auto zadimi od kad su skinute i to na prvo potapanje gasa izbaci bas dima, svako sledece daleko manje.

Auto ti zadimi od neceg drugog, od skinutih klapni nije sigurno.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Imam neke muke sa M47TU motorom vec skoro 3 nedelje, pa sam menjao sva vakum creva, i morao sam da skidam usisnu granu da im pridjem. Iako mi je trgovac onomad rekao da su klapne izvadjene, vidim da naravno nisu. Stoje u OTVORENOM polozaju.

Jel to onda znaci da su "iskljucene"? Jel bi trebalo da su u zatvorenom polozaju kad je auto ugasen?

Link to post
Share on other sites