Recommended Posts

Oce li biti neke slike sa drifta ili da se pravimo kao da se manifestacija nije ni odrzala???????

Link to post
Share on other sites

Bas sam se pitao gde da iskopiram ovaj post od kolege moderatora sa "onog drugog" foruma :prankster2:

"Zbog ogromnog broja ljudi koji su se odazvali uprava kluba nije bila u mogucnosti da izabere kola koja bi predstavljala klub,da se neko ne bi osetio povredjenim i uvredjenim. Te je odluceno da se zastava kluba posalje postom pa ce organizatori da je okace na jednu sljivu i racunace kao da smo bili tamo kao klub. Dobrom voljom organizatora omoguceno nam je da ne platimo kotizaciju za tu sljivu,odnosno za zastavu koja ce biti na sljivi. Ali organizator ne odgovara za eventualni nestanak ili ostecenje zastave usled pojacanog vazdusnog pomeranja tj vetra."

A sto se tice slika, mozda ih i bude samo da strucna ekipa na ovom forumu resi problem gde nabaviti nastavak za tocenje plina, da vidi da li moze da se kupi pola e30-ke za nesto manje od 2000 dinara i da odobri oglase u kojima ce se verovatno u roku od dva dana zateci i neko ko prodaje bubreg ili neki drugi deo tela :D

Link to post
Share on other sites

Bas sam se pitao gde da iskopiram ovaj post od kolege moderatora sa "onog drugog" foruma :prankster2:

"Zbog ogromnog broja ljudi koji su se odazvali uprava kluba nije bila u mogucnosti da izabere kola koja bi predstavljala klub,da se neko ne bi osetio povredjenim i uvredjenim. Te je odluceno da se zastava kluba posalje postom pa ce organizatori da je okace na jednu sljivu i racunace kao da smo bili tamo kao klub. Dobrom voljom organizatora omoguceno nam je da ne platimo kotizaciju za tu sljivu,odnosno za zastavu koja ce biti na sljivi. Ali organizator ne odgovara za eventualni nestanak ili ostecenje zastave usled pojacanog vazdusnog pomeranja tj vetra."

A sto se tice slika, mozda ih i bude samo da strucna ekipa na ovom forumu resi problem gde nabaviti nastavak za tocenje plina, da vidi da li moze da se kupi pola e30-ke za nesto manje od 2000 dinara i da odobri oglase u kojima ce se verovatno u roku od dva dana zateci i neko ko prodaje bubreg ili neki drugi deo tela :D

To za nastavak za plin na moj racun? :D ne mesaj mene,nisam ja ni bio tamo :P

Link to post
Share on other sites

Bio je to vatreni vikend u Cacaku!

Event je bio odlican, bilo je sve sto treba oko staze! Vulkanizer mozda nije bio na visini zadatka ali...

Na stazi nikad vise takmicara, mnogi od vozaca bili su slicnog ili istog kvaliteta sto je najavljivalo odlicnu trku, na nasu veliku radost!

Publika raspolozena i u ogromnom broju!

Naravno, ne moze ni sve biti idealno...

Organizatori celog eventa u Cacku zvali su izvesnog gospodina Dusana iz Slovenije da bude sudija, iako SDC ima vec svoj sudijski tim. Tako da su na Stage 3 sudije bile Kalkan, Dusan, Sale i ja. (ja sam bio jedini predstavnik SDCa medju sudijama).

Kontao sam da to nece biti problem jer trojicu sudija poznajem od ranije i znam da su korektni.

Problemi nastaju vec u kvalifikacijama, gde Dusan svojim bodovima daje prednost odredjenim vozacima, bez pravih argumenata (cast izuzetcima koji su svoje bodove potpuno zasluzili).

Kada su krenuli twinovi, krenula je tenzija da raste a samim tim je pocela i moja (kasnije se ispostavilo celodnevna) rasprava sa sudijom iz Slovenije zbog njegovih odluka! Ostatak sudijskog tima je uglavnom bio na mojoj strani (zbog slaganja sa mojim rezultatima) ali su cesto bili i po strani, sto ne mogu da zamerim.

Sudija iz Slovenije,tj Dusan, nastavlja sa svojim nekorektnim sudjenjem, sto su cak i pojedini vozaci primetili ili osetili na svojoj kozi. Da Kalkan i ja nismo u nekoliko navrata intervenisali, sudjenje bi bilo krajnje smesno! (u intervenisanje smatram da uopste nismo uvazili bodovanje doticnog, nego smo presudili bez njega jer nismo mogli da verujemo o cemu covek prica!)

Nakon jos jedne odluke koja je poremetila ukupan rezultat, svi vozaci (krajnje nezadovoljni odlukama slovenackog sudije) u pratnji mehanicara i jednog dela publike dolaze do sudijskog tima i traze objasnjenje za toliko cudnih odluka..krajnje opravdano! Naravno, gopspodin Dusan nema argumente i napusta svoje mesto sudije. To je u stvari bilo jedino sto je mogao uraditi nakon svega.

REZIME: U prvom momentu mislio sam da nije dobro sto se sve to desava, ali ubrzo sam shvatio da je to u stvari moralo pre ili kasnije da se dogodi na nekoj trci gde dolaze strane sudije (cast madjarima i kalkanu) koje imaju neko svoje vidjenje drifta uopste, a da ne pricamo o pristrasnosti. Zao mi je sto je od strane organizatora SDC tim zapostavljen i stavljen u nezavidan polozaj (osim mene, koji sam bio jedan od 4 sudije)

Mogu svima reci da na SDC trkama u buduce vise nece biti takvih situacija i problema sa nekorektnim sudijama, jer smo to sada u Cacku na celu sa vozacima svi zajedno resili!

Ide nam dodela nagrada za sezonu 2013, gde ce svi vozaci biti prisutni i gde ce se utvrditi svaki detalj takmicenja!

SDC ide napred, pozdravljam Vas sve!

Link to post
Share on other sites