Recommended Posts

pozz!

ostao sam bez benzina,i kad sam nasuo upalio je bez problema al je pocela pumpa jako da zuji!

e sad kad zuji tako jako jel to znak da ce uskoro da rikne ili ce se stabilizovati?vadio sam je iz rezervara i mrdao i nista i dalje se jako cuje zujanje?

Link to post
Share on other sites

Za koji dan voznje ce sigurno da prestane da zuji,riknuce! ;)

e neka je i nek rikne pocela mi od tad i sva osvetljenje da titraju,kao da se ona muci pa vuce puno struje!

Link to post
Share on other sites

riknuce

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Ja do sada nisam imao problema sa pumpom, uvek u rezervoaru oko 20 lit pa i vise, sekvent ispravan, fino vice, ne trza, medjutim, danas kad sam uparkiravao auto, izadjem da otvorim kapiju, kad ono zujanja kao usisivac da je u gepeku. Skoro sam zamenio bas i filter goriva, creva su dobra, tako da je verovatno pumpa odradila svoje zbog starosti i kilometraze, pretpostavljam. Moje pitanje je u kom roku bi je trebalo zameniti, koliko dugo ovako moze da se vozi? Da li je to u vecini slucajeva znak da je bas crkla ili moze biti u pitanju da je povukla neki mulj kroz sito i sl? 

Link to post
Share on other sites

Apsolutno nema nikakvog pravila kada ce prestati da radi,meni je zujala 2 godine na e46 i preventivno sam je zamenio zbog odlaska na put,drugaru na kockici buvalno vec pet godina zuji ali i dalje radi a meni je na sluzbenom puntu posle samo dva meseca zujanja prestala da radi,tako da svakako nema pravila

Link to post
Share on other sites

Hm... Dve godine? Pa, dobro da, zavisno i kolikos e prelazi za to vreme, mada neki kazu da ce toliko i da mi traje zamenska koju kupim, osim ako nije Bosch ili neka preko 100 eur. Evo danas npr, upalim ga na pola ključa, ostavim ga da radi malo na benzinu, ne zuji. Sve kao do sad. O.o                                                                                                  Desilo mi se samo jedanput za 4 god koliko je kod mene da mi ostane bez goriva, a obicno ga vozim sa 20 lit u rezervoaru, mada bio je cesto i blizu rezerve na oko 10 lit, tako da svakako nije bas radila u idealnim uslovima. Godisnje prelazim oko 15000 km. Videcu da pre zamene eventualno proverim kod majstora sito u kakvom je stanju i da ga malo procistim, mozda je i do njega. Skoro sam bas zamenio filter benzina i proverio creva. tako da ne verujem da je to razlog nekog zapusenja i sl. Ostaje znaci samo sito ili da novu vozim u gepeku, pa kad ova stane da se menja.   

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, CasperBg82 said:

Mozes da ocistis sito za svaki slucaj, a svakako nema potrebe da vozis novu u gepeku s obzirom da uvek mozes upaliti i direktno na plin :)
 

Da, nego to kazem jer sad trenutno imam za pumpu, a dal' cu imati kad rikne, to je vec pitanje. :D 

Link to post
Share on other sites
18 hours ago, cokanovic said:

Hm... Dve godine? Pa, dobro da, zavisno i kolikos e prelazi za to vreme, mada neki kazu da ce toliko i da mi traje zamenska koju kupim, osim ako nije Bosch ili neka preko 100 eur. Evo danas npr, upalim ga na pola ključa, ostavim ga da radi malo na benzinu, ne zuji. Sve kao do sad. O.o                                                                                                  Desilo mi se samo jedanput za 4 god koliko je kod mene da mi ostane bez goriva, a obicno ga vozim sa 20 lit u rezervoaru, mada bio je cesto i blizu rezerve na oko 10 lit, tako da svakako nije bas radila u idealnim uslovima. Godisnje prelazim oko 15000 km. Videcu da pre zamene eventualno proverim kod majstora sito u kakvom je stanju i da ga malo procistim, mozda je i do njega. Skoro sam bas zamenio filter benzina i proverio creva. tako da ne verujem da je to razlog nekog zapusenja i sl. Ostaje znaci samo sito ili da novu vozim u gepeku, pa kad ova stane da se menja.   

U pravu si,sa tim autom prelazim malo,ali opet nema pravila kada ce skroz prestati,najbolje je resenje svakako da se zameni jer moze bilo gde i bilo kada da prestane da radi

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Posle onog dana kada je zujala, vise se nije oglasavala, auto radi normalno, pali, ne trza u voznji, vozim ga sporadicno i na benzin u duzem interevalu. Z asada sve ok, ali osluskujem. Mozda se desilo da je nesto povukla pa je zazujala...ko ce ga znati. Uglavnom, cekam najgori momenat pa da me izda. :D

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Definitivno resio da menjam pumpu, zuji jos uvek ko blesava, a presao od kad je pcoela da se cuje skoro 12.000 km. Ide mi na zivce pa sam mislio da je promenim. Imam plin, pa nije problem ako crkne da ga upalim i suput kupim pumpu, ali me zaista zivcira zujanje, cujem ga nekad i u kabini. :D Kakva su vasa iskustva, s obzirom da nemam novca za BOsch i nesto iz prve ugradnje? Sta mislite da iole valja od ponudjenog: Mapco (6000 din), HOFFER, FISPA, MEAT & DORIA, VALEO, ERA, AIRTEX, Messmer (6670 din), TOPRAN (6750 din)? ITN, Magneti i jso neke no name ipak ne bih. 

Link to post
Share on other sites

Meni je majstor izvadio samo ulozak,i kupio sam boshovu ali za opel astru (bukvalno su identicne), nekih 6000-7000 dinara,od tada sam presao 20.000  bez ikakvih  problema,samo nadji majstora koji hoce da se zeza da izvadi samo ulozak jer ja ni u jednoj radnji nisam nasao da prodaju samo ulozak za e46 nego samo kompletnu pumpu,ali opet ti ponavljam da je identican ulozak iz opel astre,pozdrav

Link to post
Share on other sites
20 minutes ago, Dekivozdovac said:

Meni je majstor izvadio samo ulozak,i kupio sam boshovu ali za opel astru (bukvalno su identicne), nekih 6000-7000 dinara,od tada sam presao 20.000  bez ikakvih  problema,samo nadji majstora koji hoce da se zeza da izvadi samo ulozak jer ja ni u jednoj radnji nisam nasao da prodaju samo ulozak za e46 nego samo kompletnu pumpu,ali opet ti ponavljam da je identican ulozak iz opel astre,pozdrav

Da, znam...pa cene se razliku delom i zbog toga. Ja sam i mislio da uzmem samo ulozak. Razdvoji se samo ona plastika. Imas istu pumpu, sa uloskom, bez uloska, kompletan onaj kit sa dodatkom nekim itd...tri razlicite cene a ista pumpa. S tim sto za E34, samo ulozak je 30 eur - no name kina, a od 50 eur pa do 150 eur ostale. A na trzistu svega i svacega. Bosch je prvi izbor, ali mi je trenutno to skupo.

Link to post
Share on other sites