Recommended Posts

Kada mi je ulkjucen protokomer auto mi se odmah ugasi, sa iskljucenim ga vozim normalno osim sto mi naravno fali snage... Bio na diagnostiku,ranije mi je isao kao mrtav... Zamenio senzor bregaste i radilice, stavio drugi protokomer i ide mnogo bolje nego ranije i ne trese u leru ali i dalje se gasi kada je prikljucen MAF. Neka ideja sta bi moglo biti ?

Link to post
Share on other sites

Tresao se zbog senzora bregaste, mada sam i senzor radilice zamenio iako je ta mogucnost bila iskljucena kao i za step motor koji je ociscen a prethodno i proveren sa drugim... Ranije je vukao kao lud sa dosta losim crevima i nije se gasio sa protokomerom, ona su kao nesto lepljena silikonom i sve je to bilo dobro do nekog trenutka ... Jbg nisam bio na profesionalnu neku dijagnostiku, ali ne verujem da moze biti nesto toliko ozbiljno da se ovako ne moze otkriti. Aj probacu i sa novim crevima, i onako sam to planirao kroz neko vreme :D

Link to post
Share on other sites

Pa ide bolje ali ne osetno... Nekad odma povuce lepo,nekad ne... Ne umem da opisem... U svakom slucaju vise ne secka,ne trokira,ne trese. Jednostavno mu samo fali snage jer je protokomer raskacen, samo eto ne znam zasto se gasi kada ga prikacim, istog trenutka...

Link to post
Share on other sites

Normalno je da se gasi dok prikacis protokomer dok motor radi. Zakaci ga dok je ugasen i upali ga pa probaj, moze se desiti da ne upali iz prve dok se uskladi sa protokomerom al mora upaliti. Probaj pa javi, glavi ti vanos reko bih posto nekad povuce a nekad ne...

Link to post
Share on other sites

Druze i ovako i onako. I kada je prikacen pre paljenja i obrnuto.. Zar bi se gasio da je do vanosa ? Moj majstor sumnja na kompjuter, nego nije mi blizu i ne mogu odmah da resim sa njim, a i cisto sam hteo da cujem jos neka misljenja ako je iko imao slicne simptome... Meni generalno nije problem nista da zamenim, jer imam duplih delova, nego cisto da ne "lutam" :) videcemo vec, javicu, posto vidim da nema vise saveta polako cu da resim sa majstorom.

Link to post
Share on other sites

Druze i ovako i onako. I kada je prikacen pre paljenja i obrnuto.. Zar bi se gasio da je do vanosa ? Moj majstor sumnja na kompjuter, nego nije mi blizu i ne mogu odmah da resim sa njim, a i cisto sam hteo da cujem jos neka misljenja ako je iko imao slicne simptome... Meni generalno nije problem nista da zamenim, jer imam duplih delova, nego cisto da ne "lutam" :) videcemo vec, javicu, posto vidim da nema vise saveta polako cu da resim sa majstorom.

Pa skini sve sa onog slupanog i probaj,od protokomera,dizni,kompa,struje....pa ako je isto i dalje onda je vanos.MOzda je naka glupost tipa regulator neki davac i sl.

Samo se spusti 200m niz ulicu tu ti je BAta i nek ti proveri na diagnostici sta izbacuje.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...