e46 320d 150hp, zvuk


Recommended Posts

ako auto ide ko nevreme ili su katalizatori ne zacepljeni ili ih nema :)  Kazem moguce da katalizator je u fazi raspadanja pa proizvodi taj zvuk prilikom  pustanja papucice gasa... 

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 4 months later...

I ja od nedavno (nakon zamene viljuski, amortizera i ostalih stvari prednjeg trapa :) ) slican problem imam, tj bar mislim da imam  :D na leru dok stojim, dodam gas i tacno negde na 1400 obrtaja pa sve do 2000 cujem pistanje, kako predje 2000 obrtaja izgubi se kompletno zvuk :D isto je i dok je u brzini, kad krecem prva druga treca, posto menjam brzine na oko 2200 obrtaja, cujem pistanje koje se ranije nije culo toliko (ili se mozda i culo a da nisam obracao paznju). Iskreno, meni ne smeta mnogo taj zvuk posto mi je muzika uvek upaljena pa neutralise to, ali da li smeta kolima to? :D posto se uvek cimam da je turbina otisla (ili polako odlazi :D ), al auto vuce normalno, gram ulja ne potrosi od servisa do servisa :D e sad meni je cini mi se iskljucen egr i taj prvi katalizator izvadjen, mozda je zbog toga ali mislim da se nije culo ranije ovako :D 

Link to post
Share on other sites