Recommended Posts

Na te cifre treba dodati i 1310,00dinara za zamenu sobracajne, zatim 324,00 dinara za obrazac saobracajne i onda na kraju to iznese u Beogradu 7154,00 dinara... ;)

U saobracajnu se upisuje koliko znam da imas vozilo prepravljeno na TNG ,koliko znam

Link to post
Share on other sites
  • Replies 425
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

U saobracajnu se upisuje koliko znam da imas vozilo prepravljeno na TNG ,koliko znam

Da, u pravu si...upisu da je auto na gas...u napomeni...ali, tek nakon sto uplatis takse koje sam naveo...tako je bar u Zemunu!Ako je negde u Bgdu drugacije, javi pa da ih tuzimo... ;)

Link to post
Share on other sites
Da, u pravu si...upisu da je auto na gas...u napomeni...ali, tek nakon sto uplatis takse koje sam naveo...tako je bar u Zemunu!Ako je negde u Bgdu drugacije, javi pa da ih tuzimo... ;)

Moguce , na cukarici mom ortaku nisu naplatili to, ja sad idem da atestiram ovih dana pa sam se raspitivao i rekli su mi samo ono sto sam napisao... moguce da je svuda drugacije ovo je Srbija brale...xaxxx

Link to post
Share on other sites
Moguce , na cukarici mom ortaku nisu naplatili to, ja sad idem da atestiram ovih dana pa sam se raspitivao i rekli su mi samo ono sto sam napisao... moguce da je svuda drugacije ovo je Srbija brale...xaxxx

Javi šta si uradio, ali budi spreman na još oko 1700 dindži izdatka...iskreno, želim da prođeš bez toga, ali...SRBIJA!!! ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Desava se negde da moras i novu saobracajnu da uzmes da bi prepravili tezinu vozila, sa bocom je tezi pa je to kao mnogo bitno...a negde samo upisu u napomenu da je ugradjen pogon na tng i cao djaci...kao i taksa za gas, negde je placas pri svakoj registraciji a negde ne...

Link to post
Share on other sites
Desava se negde da moras i novu saobracajnu da uzmes da bi prepravili tezinu vozila, sa bocom je tezi pa je to kao mnogo bitno...a negde samo upisu u napomenu da je ugradjen pogon na tng i cao djaci...kao i taksa za gas, negde je placas pri svakoj registraciji a negde ne...

Srbija brate, kao i to da je mom ortaku istekla reg jedno 7 daan i oni mu trazili da menja tablice ,inace to se dogodilo u Sapcu...cccc strasno

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Cena atesta BMW 318i touring 1991god:

1.Započeti tehnički pregled, gde se ustanovi ugrađeni uređaj 1100 RSD,

2.Uput za atest Ljermontova (sa molbom, uplatincama itd) 1600 RSD,

3.Atest (Ruzveltova AMS 3800, plinadžije ako ima nekih stvari van pravilnika, npr toro boca u E34 3800-5000) 3800 RSD,

4.Tehnički sa težinom vozila 1100 RSD,

5.Nova saobraćajna 340 RSD,

6.Administrativna taksa 1335 RSD.

Ukupno: 9280 RSD.

Može se uštedeti samo ako se radi upisivanje u saobraćajnu pri registraciji (1335 RSD).

Link to post
Share on other sites
@Misic

Kako moze toro boca u E34?

Opušteno imam toro bocu u e34, 61 litar.

Ne plaća se dodatno prepravka, nego sam morao preko servisa za ugradnju plina da radim atest, da bi se napravili ludi da to nisu videli.

Zato sam platio atest 5000, a ne 3800.

E sad, za 5 godina šta ćemo? Pojma nemam...

Link to post
Share on other sites
Cena atesta BMW 318i touring 1991god:

1.Započeti tehnički pregled, gde se ustanovi ugrađeni uređaj 1100 RSD,

2.Uput za atest Ljermontova (sa molbom, uplatincama itd) 1600 RSD,

3.Atest (Ruzveltova AMS 3800, plinadžije ako ima nekih stvari van pravilnika, npr toro boca u E34 3800-5000) 3800 RSD,

4.Tehnički sa težinom vozila 1100 RSD,

5.Nova saobraćajna 340 RSD,

6.Administrativna taksa 1335 RSD.

Ukupno: 9280 RSD.

Može se uštedeti samo ako se radi upisivanje u saobraćajnu pri registraciji (1335 RSD).

I ove cene se razlikuju od mesta do mesta.

Mene je tehnicki(ovaj prvi) i uput za atest kostalo 2.000 i sam atest 3.600, a upis u saobracajnu cu raditi pri registraciji.

Link to post
Share on other sites
Opušteno imam toro bocu u e34, 61 litar.

Ne plaća se dodatno prepravka, nego sam morao preko servisa za ugradnju plina da radim atest, da bi se napravili ludi da to nisu videli.

Zato sam platio atest 5000, a ne 3800.

E sad, za 5 godina šta ćemo? Pojma nemam...

Ja sam kupio e34 sa obicnom bocom koja me strasno nervira, jer na e30 imam toro (koju inace svakom preporucujem).....a majstori mi rekose da ne moze na e34 toro boca, jer je rezervoar ``lepljen`` za rez.tocak.

Da li ti je zbog toga spusten malo rezervoar ili kako je to izvedeno?

Link to post
Share on other sites

Rezervoar je spušten max 8mm koliko su debela bakarna creva plina, ali ne verujem da je i toliko.

Rezervoar ima metalne "zatege" sa donje strane, na isto mesto su vraćeni i isto stegnuti - do kraja.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ovo je informacija koja je posluzila za popunjavanje mesta u novinama. Zakon je donet, narod pohrlio na atest, medjutim jos nije donet pravilnik o primeni ovog dela zakona koji se odnosi na gas..........

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

ATEST

Za atest je stupio novi zakon :

- Prvo idete u ovlasceni servis ili direktno u AMSS, kako bi utvrdili da imate TNG i posedujete papir od Uredjaja i Plinske boce.

- Kada zavrsite atest, idete na Tehnicki Pregled kako bi promenili masu vozila, i upisuje se da vozilo ima TNG u kolima.

- Onda idete u SUP u kojem ste prijavljeni, i tako vam daju novu saobracajnu, na kojoj pozadi pise "Vozilo je na TNG".

Zelenu nalepnicu koju dobijete od AMSS zalepite na zadnju sofer sajbnu.

I zeleni papir koji ste dobili kao potvrdu da imate ugradjen TNG, cuvate uz saobracajnu.

A papite od plinskog uredjaj i boce cuvate kod vas.

- Atest na plinsku bocu se dobija na 5 godina.

- A na uredjaj 10godina.

Nema vise onih peripetija oko jermontove i ostalih zajebancija...

Pozdrav

Hvala

Link to post
Share on other sites