Recommended Posts

Stavili su nekakvo sranje u katalizator da neznam ni ja kojoj svrsi je sluzilo sto sam ja odmah izbacio,lepo napakovao kako treba da bude ali je problem ostao.Mislim i dalje se cuje to brujanje sada vec stvarno neznam sta je u pitanju.Pocecu da verujem da se buka cuje iz menjaca iako sam siguran da nije.Tako da neznam vise sta da radim.

Link to post
Share on other sites

Naravno,sve je pregledano.Ovo brujanje lici kao kad je auspuh pocepan a on u stvari nije a cuje se samo izmedju 1700 i 2000 obrtaja tako da ni ja vise nisam svestan sta bi moglo da bude.

Link to post
Share on other sites

Naravno,sve je pregledano.Ovo brujanje lici kao kad je auspuh pocepan a on u stvari nije a cuje se samo izmedju 1700 i 2000 obrtaja tako da ni ja vise nisam svestan sta bi moglo da bude.

A onaj usis sa leve strane motora kako stoji??Pogledaj da ti on ne bruji,hoce tako da se cuje.

Link to post
Share on other sites

Neznam da li ce da moze.Da pojasnim jos jednom.U toku voznje auto se sasvim normalno ponasa,nemam nikakvih problema ide kao strela.Problem se manifestuje da kada menjac prebaci iz nize u visu brzinu onda kada padnu obrtaji na recimo 1500 onda je sve ok ali ako padnu na 1700 do 2000 u autu bruji kao kad je pocepan auspuh da kazem po Pirotski gudii cim predje 2000 obrtaja sve je ok,mislim i tada je ok samo sto se mnogo mnogo jace cuje,neki mi kazu da postoji mogucnost da je do menjaca i da ima nesto u njemu sto ga tera da tako bruji ali ja ne razumem sta pogotovu sto menjac za sada radi super.

Link to post
Share on other sites

Druze rekao mi je jedan majstor a i ja moram da pitam svakoga ko bi mogao da mi pomogne posto me ovo izludjuje.Katalizator smo opet otvorili u njemu je bila stavljena izbusena cev a okolo nje neko vlaknasto sranje za koje ni ja sto nisam strucnjak neznam zasto sluzi posto ne igra nikakvu ulogu.Ali se to brujanje i dalje cuje stvarno me ubija u pojam

Link to post
Share on other sites

Koji usis,za sta on sluzi.A i ne verujem on bi brujao stalno a ne samo na te obrtaje koje sam opisao.

0f0c0af3a14dac12117ee60.jpg

Juce sam imao ovaj slucaj na e46 zbog toga ti kazem da proveris ne kosta te nista,isto je tako brojao auto na manjim obrtajima pa se smiri kad predje,ta plastika od vibracija stvara takvu buku da ti se cini da bruji ko zna gde.

Link to post
Share on other sites

am auto kod majstora samo sto kod mene nema bas dobrih zato se i obracam na forumu da pitam da li je neko imao slican problem ali na kraju cu morati da potrazim nekog,da li imate savet koji je dobar.

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Prijatelju da li si resio problem brujanja na kraju? Imam identican, tj. isti problem kao i ti - znaci izrazeno brujanje izmedju 1700 do 2000-2100 obrtaja...cim predje taj broj obrtaja sve ok...Gume su stare pola godine, imaju odlicnu saru....rekao bih da ne dolazi od motora, vec je tu nesto drugo u pitanju...drugi katalizator je izvadjen...Jesi li resio misteriju na kraju?

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Ja resio bome, posto sam auto tek bio uzeo( desetak dana bio kod mene), nisam uopste ni proveravao gume, da li su napumpane dovoljno..Pregledao sam saru i datum proizvodnje, ali nisam ih provero za vazduh, mada uopste nisu izgledale ispumpano, ama ni najmanje...Elem slucajno sam otiso do pumpe da sipam gorivo i rekoh da proverim gume  - svaka je bila tek malo preko 1 bara napumpana...auto je stajao par meseci pre nego sto sam ga kupio, i vlasnik to nije gledao ocigledno...Elem napumpam ja gume na oko 2,3 bara i sve fercera, vise nije bilo nikakvog brujnja ni nicega..mada se jos uvek cudim kako se apsolutno ne vidi da je guma polunapumpana, stoji skroz normalno..i nisu run flat, tako da....bitno da je muka resena :)

Link to post
Share on other sites