Recommended Posts

  • Replies 176
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ljudi, pa mi vozimo uglavnom motore koji su presli oko 200kkm. I ne vozimo ih nezno, vec zalazimo u obrtaje i cesce nego sto bi trebalo. I ajde da vidim da ti takav motor nimalo ne trosi ulje?

Neka, nek trosi, jer mora da trosi, samo nemoj da trosi previse. Do 300ml na 1000km za mene je prihvatljivo ako se forsira auto.

Link to post
Share on other sites

Moj e21 315 ne trosi ni gram ulja od menjanja do menjanja a to je 7500km a vozi se dusmanski kad mi dodje,dobice uskoro pet brzina pa ce se mucenik malo rasteretiti,e21 323i je stalno u 6000 obrtaja i ne trosi ulje,eventualno zna da potrosi malo kada ulje izgubi viskozitet a to je posle 5000km...

Link to post
Share on other sites

Moj auto je neobjasnjivo za 3500km potrosio 1 litar Castrola SLX 5-40...i to u poslednjih 1000 km...

Nigde ne curi, provereni izduvni gasovi...motor je dobar..

Objasnjenje je u skart ulju koje je naglo izgubilo viskozitet...vidim da su i drugi imali isti problem sa Castrolom..

Sad istrazujem koje ce biti sledece ulje...

Link to post
Share on other sites

zdog tih falsifikata na trzistu ja sipam seleniju 20k , kazu ljudi da se ne isplati falsifikovati limena kantica od selenije pa je zato i ne kopiraju. kupujem je u ap sportu i za 2,5 god nikad nisam dosuo ulje

Link to post
Share on other sites

Sa Castrolom bilo mineralnim bilo sintetickim uvek sam imao potrosnju ulja,prvih par hiljada nista posle pocinje da ga trosi sve vise i vise....U e21 323i sipam polusinteticko ulje Sunoco Futura,racunam da nije zvucna marka pa je niko nece kopirati.U E21 315 sipam Mobil Super m mineralno i nemam nikakvih problema.Zaprepastio me je podatak iz knjige Ditera Korpa o BMW-u gde stoji da potrosnja ulja od 0.4 do 1.2l na 1000km NORMALNA a potrosnja ulja od 1.5l na 1000km je ALARMANTNA! Da li su tada ulja bila takva ili su u pitanju ekstremni uslovi voznje,ili se fabrika ogradjuje od eventualnih reklamacija?

Link to post
Share on other sites
Moj auto je neobjasnjivo za 3500km potrosio 1 litar Castrola SLX 5-40...i to u poslednjih 1000 km...

Nigde ne curi, provereni izduvni gasovi...motor je dobar..

Objasnjenje je u skart ulju koje je naglo izgubilo viskozitet...vidim da su i drugi imali isti problem sa Castrolom..

Sad istrazujem koje ce biti sledece ulje...

ista stvar je bila i kod mene,ali sa shellom je druga prica.i na 5.000km je zute boje(kazu zbog toga sto vozim na plin),ne mogu da kazem kao kad sam sipao,ali nije crno,pregoreno,itd.itd.sa uljima kod nas ti je kao kad udjes u lavirint,te ovo je ok,te ono je ok,ne znas vise koga da slusas,majstore i majstore,prijatelje,prodavce.......itd.uglavnom,opsta ludnica!

Link to post
Share on other sites

Bayerische Motoren Werke Aktiengesellschaft - uputstvo za upotrebu - april 1991:

MOTORNO ULJE :

nivo ulja nikad ne sme da opadne ispod donje oznake na mernoj sipki. Kolicina ulja izmedju obe oznake iznosi ca. 1 litar. punjenje suvisne kolicine ulja ( iznad gornje oznake ) moze biti stetno za motor i nepovoljno utice na podatke o optrosnji motornog ulja.

Motornom ulju nisu potrebni nikakvi dodaci, sto vazi i za menjac, servo volan i diferencijal.

POTROSNJA ULJA: max. 0.15l /100km !!!! zavisno od nacina voznje i opterecenja .

ako to govori uputstvo za upotrebu - u ovom slucaju za motor m40 iz 1991 godine, kako je moguce da neko kaze da njegov auto ne trosi ni malo ulja a ovo je predvidjena potrosnja za NOV MOTOR...

Link to post
Share on other sites
Bayerische Motoren Werke Aktiengesellschaft - uputstvo za upotrebu - april 1991:

MOTORNO ULJE :

nivo ulja nikad ne sme da opadne ispod donje oznake na mernoj sipki. Kolicina ulja izmedju obe oznake iznosi ca. 1 litar. punjenje suvisne kolicine ulja ( iznad gornje oznake ) moze biti stetno za motor i nepovoljno utice na podatke o optrosnji motornog ulja.

Motornom ulju nisu potrebni nikakvi dodaci, sto vazi i za menjac, servo volan i diferencijal.

POTROSNJA ULJA: max. 0.15l /100km !!!! zavisno od nacina voznje i opterecenja .

ako to govori uputstvo za upotrebu - u ovom slucaju za motor m40 iz 1991 godine, kako je moguce da neko kaze da njegov auto ne trosi ni malo ulja a ovo je predvidjena potrosnja za NOV MOTOR...

ja pogledao u knjizicu,pise upravo tako(doduse na nemackom,ali malo nemacki,malo engleski i shvatis sushtinu)!motor isti,M40,a sad ovi sto tvrde da ne trose ni kap :D ........bolje za njih! :D

Link to post
Share on other sites

sreca pa ja imam i knjigu na srpskom jeziku posto je auto kupljen u tehnounionu kod nas. to su original podaci a sad, sto ti kazes ako im ne trosi ulje, svaka cast, mada ja u to necu da verujem. to je jednostavno ne moguce i ko se iole razume u mehaniku verovatno ima isto misljenje. :D :D :D

Link to post
Share on other sites

Ja u auto sipam Castrol EDGE ( zamenjeno pakovanje, nekad bilo RS ), bas retko ulje. Menjam na 10 000 i otprilike na 2 zamene

saspem kanticu od 1l ( koju drzim u gepeku uvek :D ), mozda malo jace.

Auto mora trositi ulje, nov ili star, slab ili jak. Faktori koji uticu na to su definitivno stil voznje i viskozitet ulja.

Naravno ne racunam ako vam je otisao dihtung ili slicno :D

Link to post
Share on other sites

definitivno ..... ce troskariti malo

Link to post
Share on other sites
Gde god da sam gledao prva preporuka je Castrol TXT Softec 5-40 full sintetika pa sam probao.. Videcemo..

Nekada sam ja kupio to ulje "da castim" svoja kola, ali sam se brzo razocarao...

Ne zbog ulja, ulje je super, kosta oko 950 din\l, i na poledjini pise "BMW long life".

Jako je retko (5W-40) i moj motor ga je trosio k'o lud (M50, 24v).

I sad on malo troska iako sam presao na Valvoline 15W-40, tako da ne kudim to Castrol ulje,

nego samo delim svoje iskustvo sa vama.

Link to post
Share on other sites

Svi su mi rekli da ce potroshnja ulja biti primetna zbog toga shto je izuzetno retko ali ja sam na prvu loptu prezadovoljan jer motor prede a prima gas kao lud,ako potroshnja ulja ne bude preterana zadrzacu se na ovom ulju pa makar ga menjao i na 7000.. Videcemo..

Link to post
Share on other sites