Recommended Posts

Uskoro pocinjem da rasturam moj motor, M10 je u pitanju, pa me zanima jel komplikovano kod njega uzubiti lanac? Da li mi je potreban neki specijalan alat npr za blokadu bregaste ili to mogu da zabelezim nekako? Takodje me zanima kakva je situacija i za M20 motor za zupcasti kais? Da li su mi potrebni neki posebni alati ili ne?

Link to post
Share on other sites

Znaci pamet u glavu i nema problema :) Samo me zanima koji je broj torexa na zavrtnju klipnjace? Video sam da m20 ima torexe na klipnjaci pa me zanima koji je tacno torex?

Link to post
Share on other sites

Kod m20 obrati paznju na polozaj radilice,vidi na autodati da se ne sjebes pa napravis kurslus!!

Ali kako god ga uzubio 22 na radilicu i okreci motor.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Poceo sam sa rasturanjem M10 motora, zanima me kad budem vracao razvodnik paljenja da li i na njemu imam neke oznake u kom polozaju treba da stoji kao na radilici i bregastoj? Ako neko ima sliku sa tim oznakama ne bi bilo lose...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Treba da sklapam motor, M10 je u pitanju, kako da uzubim lanac? Jel za radilicu gledam dole na zamajcu? Kako da namestim ventile, ima li i tu neka oznaka? Nista nije obelezavano na bregastoj i radilici. Hvala unapred na pomoci :)

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...
  • 1 month later...

uu bre.

M20 ima repere na radilici i bregastoj. Teze je juga uzubciti nego njega... A M10 je isto dimkin pic. Aliobelezi razvodnik i turi motor u nulu pre nego sto ga rasturis... Bice lakse da ga sastavis.

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...