Recommended Posts

Pozdrav, imam problem sa autom, 2003 godiste 2.0 dizel 136 konja, u voznji je samo odjednom poceo da gubi snagu i da padaju obrtaji, ugasio se i to je to.

vergla samo u prazno. na dijagnostici ne prikazuje nikakve greske, proverena pumpa u rezervoaru radi, sta jos pogledati ? da li je neko imao slican problem ? hvala unapred

Link to post
Share on other sites

Apsolutno nikakvu gresku ne prikazuje na dijagnostici, pumpa pogledana na stolu ispravna, ali kad se stavi na auto nema snage ni do filtera da dogura, stavili smo drugu pumpu , dogura do filtera ali idalje vergla u prazno, kako da utvrdim da li je bosh pumpa?

Link to post
Share on other sites

Apsolutno nikakvu gresku ne prikazuje na dijagnostici, pumpa pogledana na stolu ispravna, ali kad se stavi na auto nema snage ni do filtera da dogura, stavili smo drugu pumpu , dogura do filtera ali idalje vergla u prazno, kako da utvrdim da li je bosh pumpa?

A kad si filter nafte menjao? Ako ne menjas redovno i jos ako vozis s malo nafte moguce da je tu problem. Ili senzor radilice, ali senzor dijagnostika mora da prijavi.

Link to post
Share on other sites

Promenili i filter nafte za svaki slucaj iako je promenjen pre 5000 km i auto odjednom prima gas ide, radi .. svasta.. nista mi nije jasno vise

Filter nafte se ne prlja prema kilometraži nego od nafte,sipali su ljudi ranije ložaka pa da vidiš kako otkazuju delovi jedan po jedan,dizne,pumpe,filteri.U ponedeljak je jedan 320d od 150ks došlepan u servis kaže ne pali.Digli majstori auto na dizalicu kucnuli pumpu i on upali ali neravno radi.Znamo za taj problem,pumpa na izdisaju.Skinemo filter i pumpu i iz filtera izađe gorivo crno,ne prljavo ono bordo što zna da bude od prljavštine nego baš crno.Druga pumpa i filter + rad izađe mu štete 200e.Čovek tek kupijo auto i zbog tuđeg nemara zaginu na startu.Inače kao tvoj od 136ks imaju problema sa Bosch pumpom.Ako bude opet problema spremaj se za veliki trošak.

Link to post
Share on other sites

Promenili i filter nafte za svaki slucaj iako je promenjen pre 5000 km i auto odjednom prima gas ide, radi .. svasta.. nista mi nije jasno vise

Najjaci sam online majstor :lol:

Link to post
Share on other sites

Drzi taj tank uvek preko pola i ne sekiraj se.

Drugar vozi e46 320d, isti motor kao tvoj, prolse godine identicna situacija kao kod tebe. Kad je na kraju price promenio i filter, auto prodisao. Od onda drzi tank preko pola i nije imao frku vise...

Link to post
Share on other sites

Ali vec 2gi put mi se desava ista stvar, do duse predhodni put je auto odmah upalio i radio,isao cim smo stavili pumpu, ova je crkla iz nepoznatih razloga posle samo 5 meseci.

Razumeo bih da se auto ne odrzava lepo i da je gorivo na rezervi .

Filter nafte svaki 2gi servis 20.000 km , izgleda nam je toliko dobro gorivo da treba menjati na svakom servisu filter

Link to post
Share on other sites

Opravku elektronike uradio Dule iz Sremske Mitrovice Mikijev zemljak,opravka koštala 150e plus mi smo mu uzeli 50e za skidanje elektronike bosch pumpe.Dobro je prošao jer remont pumpe izađe i do 700e.Imaš servis u Stopanji i Žeravici.

Link to post
Share on other sites