Drift u krug-KAKO?


Recommended Posts

Pokušavao sam da par puta driftujem u krug, čisto da probam, i ne uspjeva mi.

Auto ide u krug skoro kao normalno, iako sam isključio DSC (svijetle 2 lampice-isključeno sve) i gas do kraja u 1. brzini i čujem da gume proklizavaju.

Koliko sam gledao na klipovima ne bi trebalo da ima tu neke mudrolije ali eto ja ne uspjevam.

Imam osjećaj kao da je zbog dobrih guma, kao da je veliko trenje pa ne može. Gume su 225/45/r17 GoodYear Eagle F1, ljetne. Ili možda nema dovoljan broj obrtaja pa treba benzinac?

Imate li savjet kako kako da pomenuto odradim?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ako je bio pun gas, onda namotaj i volan sto vise kada dobije na brzini!

I gledaj molim te da bude sto veci parking da ne izgine neko.

Probaj i da smotas tockove, i na 4500-5000 obrtaja pusti kvacilo, ima da se vrtis kao cigra :)

Naravno DSC OFF.

I probaj prvo na nekom sljunkanom-zemljanom putu gde je jednostavnije, pa tek onda na neki parking.

Link to post
Share on other sites

Nije drift, ali je zato NEPOTREBNO JE*ANJE SVIH 4 CILINDRA NA DIZELASU, to gradska limuzina, nije to predvidjeno za drift...

???????

Sta ce da mu bude?!!!

Pa nije zakacio plug PoBogu!

Malo ga izvrti u krug u mestu i cao zdravo. Motoru nista. Kvacilo, gume...ok.

Nije to audi ili golf ili...ne daj Boze alfa.

Samo ga opici malo u krug, nece nista da mu bude, i jos vise ces ga voleti :)

Link to post
Share on other sites

Nije to audi ili golf ili...ne daj Boze alfa.

Koje gluposti HAHAHAHAHAHAHA!!!!

Ma gde ga jebava - ipak je to BMW, na njegov dizel agregat lekovito deluju visoki obrtaji. Nemoj uopste ni grejati motor prethodno - nije to fijat raspali

Link to post
Share on other sites

kum i ja redovno gasimo asc na njegovom pa ga malo zanesemo, kad ima neka lepa krivina na uglacanom asfaltu. Sta ce mu biti.. Ne treba siliti auto taj na parkingu u krug, ali jebes bmw-a ako ga nekad ne zaneses, pa makar bio i mrtvi dizel. Meni to jako smeta na karavanu ix sto ne moze da se zanosi kad nije sneg

Link to post
Share on other sites