Preporuka za ulje u menjacu


Recommended Posts

Što bi dirao ulje uz manuelom menjaču. Mislim da samo proveriš količinu, ali ipak čekaj još nečiji odgovor.

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Pozz, vidim da je na ovoj temi pisano odavno, ali mozda mi neko odgovori.

Primetio sam da je poceo menjac da mi ide malo teze u brzine, ja aj da proverim ulje, odem u servis, podigli ga na dizalicu i kad smo proveravali na prstu majstoru ulje onako zuto bistro i u njemu kao guste crne sline, mislim da je to najpribliznije da tako objasnim. Hocu da zamenim ulje u menjacu, pise da se ne menja ali ja ocigledno moram. U pitanju je   e91 320d 390L, manuelni menjac 6 brzina. ako moze informacija koje ulje i koliko ide u menjac. Hvala unapred na odgovorima. 

Link to post
Share on other sites

Pazi, meni je teze upadao u brzinu sa Motulom, nisam bio zadovoljan, pa sam na kraju uzeo u Delti fabricko ulje, 3700din je litar. Ali nebo i zemlja kako upada u brzinu, vredi svaki dinar. 

Link to post
Share on other sites

Menjacko ulje da ispostuje gardaciju, menjaj ga na 60 do 80000 km

 

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

 

 

Link to post
Share on other sites

Nije ulje samo gradacija, kod ulja je bitna viskosnost na odredjenim temperaturama, zato teze ulazi u brzinu, pise u PDF fajlu za svako ulje viskoznost. Bilo koje ulje koja ispunjava BMW MTL LT 1 ili 2 normu. Kod nas sam samo nasao Ravenol, ali nekakao mi nije ulivao poverenje. 

 

http://www.ravenol.rs/proizvodi/ravenol-mtf-1-sae-75w-85

http://www.ravenol.rs/proizvodi/ravenol-mtf-3-sae-75w

Link to post
Share on other sites

Otvori dva tehnicka lista ulja istih gradacija , pa ces videti razlike, viskoznost ulja,  tacke tecenja pa do gustine ulja(viskoznosti) na razlicitim temperaturama, tacku isparljivosti.. Zato i postoje fabricka odobrenja za odredjena ulja, jer nije svako isto. Da ne davim vise, svako ulje koje ima fabricka bmw odobrenja odgovara, to je poenta cele price. 

Link to post
Share on other sites

Drugar ponavljam, otvori tehnicki list ulja pa ces videti, razlike su minimalne, ali su RAZLIKE. Naravno da je sve povezano, inace bi sva ulja bila ista..ali viskoznost varira dosta u zavisnosti od vrste ulja i proizvodjaca(pricam o istoj gradaciji)Mozemo u nedogled da pricamo o ovom :) Izneo sam svoje iskustvo, e sad kako ko hoce i sta hoce nek sipa :)

Link to post
Share on other sites

Sve ja to znam i slazem se sa tobom, nema potrebe da otvaram tehnicke listove.

 

Kao sto si tekao, razlike u viskoznosti su minimalne kod ulja istih gradacija. Prema tome, koliko ce u praksi biti razlike u promeni stepena prenosa.... I ne bas

Jos mnogo karakteristika razlikuje ulja generalno, nije ni sve u gradaciji i viskoznosti...

 

p.s. Prvo si rekao da su razlike minimalne, pa posle da varira dosta..

Link to post
Share on other sites

Najbitnije od svega jeste sam kvalitet baznog ulja, potom nivo i kvalitet aditiva... sama viskoznsot se razlikuje od ulja do ulja (brenda do brenda) ali je to ipak zanemarljivo, sve dok se korisit propisana gradacija ulja. Samo budi siguran koju gradaciju trazi za taj menjac i kupi bilo koje krsteno ulje te gradacije i bice ok. Geldaj da uzmes neko "originalno", Febi, Lukoil, MOL, OMV...ja bih licno izbegao Castrol, Total, Mobil  i sl izvikana zbog gomile falsa na trzistu. Mada, s obzirom da kupujes menjacka, ne verujem da se toliko falsiraju kao motorna, ali svakako nije isti kvalitet kao ulja proizviedena za Evropu, stoga bi moj izbor bio nesto slicno Febiju, Lukoilu i sl...

Link to post
Share on other sites

@cokanovic, to je ono sto ja pokusavam da kazem, hvala na pomoci.

Jer necemo otici u radnju i traziti tehnicki list za svako, pa gledati koje ulje ima kakvu viskoznost (jer svejedno ne znamo koja nama treba, to nigde ne pise), ono sto znamo je gradacija i specifikacija za nas menjac (ili motor).

Link to post
Share on other sites
8 hours ago, AcoNik said:

Za one koji kupuju ulje po normi koje zadovolja, ne treba ni tehnicki list, niti bilo sta..razlike su ogromne bas zbog tih aditiva, te viskoznosti koja nije bitna..i tako tim sitnicama koje su izmislili da se mi raspravljamo :) Ostali koju kupuju ulje samo po gradaciji, a ne fabrickom odobrenju ne znam sta da kazem. To bi bilo isto kao da za motor gledas samo gradaciju ulja, a ne normu koju zadovoljava..

Decku sam iz iskustva preneo, moju zamenu ulja u menjacu, mog problema posle te zamene, i kasnijeg mog istrazivanja zasto je to tako. Ako ikada budes menjao ulje u menjacu, sipaj bilo sta od 75-80 , pa javi kako salta ;)

 

Link to post
Share on other sites

Ok kapiram, ali dobio sam od druga ulje Swd Rheinol synkrol 4 SMT 75w-80 iz Nemacke, radi u servisu za kamione. On mi kaže da to sipaju u kamione i on je sipao svoj auto.

Da li da iskoristim to pošto već imam ili da kupim ovde kod nas neko sklj a pise febi na flasi npr.?     

 

Link to post
Share on other sites
33 minutes ago, Igyshava said:

Ok kapiram, ali dobio sam od druga ulje Swd Rheinol synkrol 4 SMT 75w-80 iz Nemacke, radi u servisu za kamione. On mi kaže da to sipaju u kamione i on je sipao svoj auto.

Da li da iskoristim to pošto već imam ili da kupim ovde kod nas neko sklj a pise febi na flasi npr.?     

 

75w-80 je u redu, ali koliko vidim to je standard 

  • API GL-4.   Pogledaj u knjizici servisnoj da li zahteva taj standard ili mozda API GL-5? Ono Febijevo na slici gore je API-GL5, sto je visi standard. 
Link to post
Share on other sites

Cisto da kazem da pre preporuke oko ulja, treba proveriti na plocici menjaca, koje tacno ide ulje. Moze ici i ATF ulje u BMW manuelne menjace. U svakom slucaju bolje resenje.

Link to post
Share on other sites

Proverio sam na pločici menjača pre zamene i piše MTF LT-2 i odgovara GL-4. tako da sam zamenuo ulje.

Danas sam preko dana vozio auto, lunjao tako malo tamo ovamo i primetio sam da dosta lakše ulazi u brzine menjač u odnosu na pre zamene.

Zahvaljujem na pomoći svima.

Link to post
Share on other sites