Pomoc oko ovlascenja


Recommended Posts

Treba da uzmem uskoro neki auto na ovlascenje, covek je odjavio talbice e sad u ovlascenju treba da se upise registarska oznaka, sta tu da upisem? Da li da upisem broj tih starih tablica ili da ne pisem nista ukoliko mi ovi u opstini dozvole da overim tako?

Link to post
Share on other sites

Jos sigurnije od SUP-a ti je da proveris u nekoj agenciji za registraciju. Ovlascenje se obicno daje kada je vozilo registrovano ( ja sam danas napravio jedno za stari BMW koji sam prodao neki dan ) i tu nema nikakve mudrosti, u opstini ih kola prakticno ne interesuju, samo ko daje i na koga glasi ovlascenje. Na obrascu nisam cak ni naveo broj saobracajne posto ga nisam zapisao, vazan je nosilac ovlascenja a od generalija za voyilo sam naveo br sasije,zapreminu i boju. Taksa je do 1000 din, u zavisnosti u kojoj opstini radis ovlascenje.

Poz!

Link to post
Share on other sites

Mozes da upises "*"(zvezdicu) na pocetku i kraju reg broja,tako se oznacava kada je odjavljeno vozilo.

Sta ce ti ovlascenje ako je auto odjavljen,idalje je stari vlasnik i ako hoces da ga registrujes mora on licno zbog nove saobracajne i novih tablica,sa ovlascenjem mozes samo da produzis registraciju.

Link to post
Share on other sites

Treba da uzmem uskoro neki auto na ovlascenje, covek je odjavio talbice e sad u ovlascenju treba da se upise registarska oznaka, sta tu da upisem? Da li da upisem broj tih starih tablica ili da ne pisem nista ukoliko mi ovi u opstini dozvole da overim tako?

ako ces da prenosis auto na sebe,uradi ugovor,a ako ces da produzavas reg.na starog vlasnika uradi ovlascenje i nemoj da upisujes br.tablica jer ces mozda imati problem pri sledecoj regisraciji kad budes imao nove table,a u ovlascenju upisane stare,nece da registruju auto kad se ne poklapaju svi podatci...Desilo mi se par puta,znam iz licnog iskustva.Znaci ili ostavi prazno polje pa upisi nov br.tablica kad ga budes reg. ili iskucaj sam ovlascenje u kojem se ne spominje br.tablica.

Link to post
Share on other sites

Mozes da upises "*"(zvezdicu) na pocetku i kraju reg broja,tako se oznacava kada je odjavljeno vozilo.

Sta ce ti ovlascenje ako je auto odjavljen,idalje je stari vlasnik i ako hoces da ga registrujes mora on licno zbog nove saobracajne i novih tablica,sa ovlascenjem mozes samo da produzis registraciju.

moze da preuzme i saobracajnu i tablice i sve ostale radnje u vezi auta sa ovlascenjem.Naravno ukoliko je navedeno u ovlascenju da ovlasceno lice moze da izvrsava sve te radnje.

Link to post
Share on other sites

I to je tacno, od opstine do opstine ti je kao da si promenio drzavu. u jednoj imas sve, a u drugoj ti kazu FT1P tj. fali ti jedan papir!

Link to post
Share on other sites

Planiram da uzmem ovlascenje, odstampao sam ovo sa neta:

http://www.autoregistracija.com/download/obrazac-ovlascenje-za-upravljanje-tudim-motornim-vozilom/

Na ovom ovlascenju pise da mogu prijaviti i odjaviti vozilo. Pitao sam u agenciji kazu mi da ne pisem nista dok ne dobijem nove tablice, pa onda naknadno da upisem nove tablice. Valjda cu moci da podignem nove tablice i saobracajnu sa ovlascenjem bez vlasnika, al moram i to pitati u supu.

Link to post
Share on other sites

Meni u Nisu trazili da dodje licno predhodni vlasnik i ako sam imao ovlascenje da mogu i da odjavljujem i da registrujem itd... Ocigledno da zavisi od lika koji radi pa kako on odluci ili misli da treba. Zato smo i otisli u rac krasni.

Link to post
Share on other sites

Meni u Nisu trazili da dodje licno predhodni vlasnik i ako sam imao ovlascenje da mogu i da odjavljujem i da registrujem itd... Ocigledno da zavisi od lika koji radi pa kako on odluci ili misli da treba. Zato smo i otisli u rac krasni.

Da li je uz Nišu bio nadrkani matorac sa bradom i maskirnim prslukom???

Link to post
Share on other sites