Kupovina Bmw 520d F10/saveti/preporuke


Recommended Posts

To je tacno, slazem se sa tobom.

Ja zavrsio ovog danas, ostale neke tehnikalije oko papira da se zavrse.

Javili se Frencuzi iz servisa, sve je ok, neke sitnice su bile u pitanju tj reklamacije u vezi alarma......

Tako da je bembara u pripremi.Julka vec dogovorena za prodaju.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sta od zastite da stavljam? Pre bih zeder. Znam da se na Mercedesu javljaju problemi u vezi istog, tako bar ide prica na Merc forumu. Nadam se da kod F10 funkcionise bez problema?

Link to post
Share on other sites

Doktore, jel imas neku preporuku za servis a da je to korektno i da nije u NIS? Nisam jos usao u BmW vode tako da nisam bas u toku, da je u pitalju Alfa ne bi bilo dileme.Toma rules.

Koje ulje ide u njega? Jesi li radio servis menjaca?

Link to post
Share on other sites

Ja vozim e39,f10 je za mene enterprajz.Sto se Bg-a tice Bogdan-Stari Banovci i Bata-Mirjevo.Servis menjaca jesam radio - zamena ulja i filtera.Imam majstora u Nisu ako nadjes auto i put te nanese kod nas.Moj majstor jeste dobar ali misljenja sam da mu je krov e60.E39 poznaje do detalja.

zx spectrum 32

Link to post
Share on other sites

Idem cesto do Nisa, ali vezao bih se za nekog u BG-u. Mirijevo mi je blizu, bitno je da majstor zna znanje. Ne znam koje su cene odrzavanja u Delti i Radulovica, verovatno znatno skuplje, oni su mi nekako sigurica...... Na koliko im je servisni interval?

Jel treba da se gasi egr(softverski)? Na koliko se menja ulje u menjacu?

LJudi pisite :help:

Link to post
Share on other sites

Ulje u menjacu je navodno dozivotno ali...preporuka je da se menja na 80 do 100000 km.Sto se egr tice,nemam pojma.Servisni interval-10/15 000 km.

zx spectrum 32

Link to post
Share on other sites

Sta od zastite da stavljam? Pre bih zeder. Znam da se na Mercedesu javljaju problemi u vezi istog, tako bar ide prica na Merc forumu. Nadam se da kod F10 funkcionise bez problema?

Ugradi guardian, bolji je a jeftiniji od zedera. Inace ga rade ljudi koji su nekad radili u Zederu.

U zemunu su. Ima ga i na drugim mestima, ali ih svi uzimaju od njih.

Darko 0652949594

Link to post
Share on other sites

Druze, jel vredi da se barem servis menjaca odradi u Delti, ili da se "rizikuje" sa nekom jeftinijom varijantom?

Vidim da si na pocetku naglasio da litra ulja kosta 60 eur, sto je ovim racunom i potvrdjeno, u cemu je stos, da li je stvarno to ulje specificno ili je nesto drugo po sredi.

pozz

Link to post
Share on other sites

Samo da naglasim da je Delta ispala i naj povoljnija u odnosu na druge ovlascene servise, ne nesto mnogo, ali opet povoljnija.

Delta je rekla da se ne radi servis auto menjaca, ali da mogu da odrade.

Stefanovic je rekao da se radi na 150.000km, i da pre toga nema potreba nista dirati ako isti dobro radi.

BMW Kum iz Cacka je naveo da se obavezno radi na 100.000km.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
On 12/11/2014 at 11:32 PM, mzex said:

Mjenjao sam lanac u Sloveniji, u zvanichnom servisu, izashlo me oko 800E.

Samo N47 motor ima taj problem , 525D i 530d pre restajlinga nemaju (poslije restajlinga 525D je 2000ccm N47 biturbo, prije restajlinga je 3000ccm).

Za Belgijsko trzhishte su namjerno podesheni na manju snagu radi nekih poreskih olakshica za kupce.

Da li ovi sto su pravljeni za Belgijsko trziste N47 sa 163 ks imaju takodje isti problem sa lancem kao i ovaj sa 177 ks?

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Da li neko radi vracanje ovih 'belgijanaca' na standardnih 184ks? Prepostavljam da je sve samo softverski smanjeno i da se mozda moze tako i vratiti na 184ks! Sta mislite, molim malo komentara!

Koliko je o izvoljiva ili rizicna operacija?

Jel neko do sada uradio, kakva su iskustva? Koji servis bi preporucili samo za tu operaciju 163ks na 184ks?

Link to post
Share on other sites
On 9/26/2017 at 3:47 PM, Konzul said:

Da li neko radi vracanje ovih 'belgijanaca' na standardnih 184ks? Prepostavljam da je sve samo softverski smanjeno i da se mozda moze tako i vratiti na 184ks! Sta mislite, molim malo komentara!

Koliko je o izvoljiva ili rizicna operacija?

Jel neko do sada uradio, kakva su iskustva? Koji servis bi preporucili samo za tu operaciju 163ks na 184ks?

Mene ne zanima da cipujem belgijanca, nego da ga vratim na fabrickih 184ks!

Kako se to radi? Ko to radi? Da li je muguce?

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...
  • 2 months later...