Kupovina Bmw 520d F10/saveti/preporuke


Recommended Posts

Kao sto stoji u naslovu teme u planu je kupovina Bmw-a F10 520d.

Auto cu licno kupiti u inostranstvu sa nekih 100k-120k na satu.

Ono sto me interesuje, i gde ocekujem vasu pomoc, je definisanje odredjenih stavki vezanih za ovaj model. Sto se tice Alfi koje sam vozio/vozim, tu sam detaljno upoznat sa problemima/resavanjem istih, te sam stoga hteo da se informisem oko potencijalnih slabih tacaka kod konkretnog modela, kako bih eventualno predupredio moguca iznenadjenja.

Poznato mi je da je E60 u odredjenom periodu imao problema sa lancem. Da li to vazi i za F10 2010/2011 godiste? Da li se savetuje preventivna zamena lanca i pratecih stvari?

Da li je problem sa usisom tj sa krilcima i dalje prisutan? Da li se savetuje preventivna zamena usisa, ili se to moze resavati skidanjem klapni i korekcijom performansi blagim remapom.

Verovatno bih isao na automatski menjac, pretpostavljam da na toj km ne bi trebalo biti problema. Manuelni menjac i famozni zamajac bi takodje trebali dobro da sljakaju na toj km.

Automatski menjac nema zamajac?

Generalno, na sta treba obratiti paznju prilikom kupovine? Znam da je nezahvalno postavljati ovakvo pitanje, ali verovatno postoje forumasi koji dobro poznaju tematiku i mogu da ukazu na odredjene pojedinosti.

Za sada toliko

Pozdrav

:thumbsup:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

520D F10 proizvedeni do 03/2011 imaju problem i dalje sa lancem.

Sve ostalo je OK, preshao sam sa mojim nekih 40 000km a bio je kupljen sa tom kilometrazhom otprilike koju i ti trazhish, nemam problema nikakvih.

Link to post
Share on other sites

Bilo je problema sa automatikom sa 8 brzina, rodjak ima auto sa 145 000 na satu, kupio ga u delti i menjac je "otkazao" do sada 2 puta, prvi put su u pitanju bili neki ventili koji su zamenjeni, a drugi put je morao da kupi drugi menjac.

Link to post
Share on other sites

Hvala ljudi, svaki savet, iskustvo, informacija su dobrodosli.

@ Nino, obraticu paznju na stanje turba.

Da li postoji program za dijagnostiku koji se moze skinuti preko neta, a sa kojim mogu preko OBD-a da proverim parametre? Na Alfi sam preko multicsan-a imao uvid u to, kako funkcionisu dizne, boost presure, desired boost preasure, intake.........i da li je sve u granicama fabrickih propozicija.Kombinovanjem odredjenih parametara i njihovom proverom u voznji se moze videti u kakvom je stanju motor.

@Pondom, 530d je svakako bolja opcija, ne bezim ni od te mogucnosti :yes:

@Mzex, da li motori proizvedeni pre i posle 3.2011 imaju istu oznaku? I koja je oznaka motora proizvedenog posle 3.2011?

Da li na osnovu broja sasije negde na netu mogu da proverim tacan datum proizvodnje vozila, posto prodavci obicno navode datum prve registracije.

Da li si nesto radio oko EGR-a/Dpf-a?

@Djoksa, cena novog menjaca nije uopste zanemarljiva. Da li je rodjak probao sa remontom?

Da li je menjao ulje u menjacu?

@Gagi, nisam razmisljao o Xdrive-u, ali ne bi se bunio. Mislim da ih nije bilo sa prvobitnim 2.0d motorom.

Link to post
Share on other sites

Ne znam tachno da li imaju neku drugu oznaku, prochitao sam u njihovom internom PUMA reportu, da je problem lanca na N47 prisutan do marta 2011..

Nisam imao nikakvih problema osim tog lanca, mjenjao sam ga, moj je proizveden 10/2010.

Mozhesh da nadjesh tachan datum proizvodnje iz VIN broja (zadnjih 7 cifara broja shasije), npr na http://www.bmwarchiv.de/vin

Link to post
Share on other sites

Izgleda da je problem sa lancem prisutan i posle marta 2011

http://www.babybmw.net/viewtopic.php?f=3&t=42277

Na drugoj strani teme moze se videti da problem postoji i kod 320d F30 iz juna 2012-te.

Onda je najbolje zameniti ga odmah po kupovini, sto je sigurno sigurno je :yes:

@Mzex, gde si radio zamenu lanca? O kojoj cifri se radi? Koji proizvodjac lanca se preporucuje?

Da li 525 ili 530d imaju ovaj problem?

Gledao sam par modela u Belgiji koji imaju 120kw, kada se ukuca VIN broj na BMW archive, stoji da imaju 135kw.

U cemu je fora? Da li su samo formalno, kroz papire smanjili snagu za konkretno trziste?

Link to post
Share on other sites

Mjenjao sam lanac u Sloveniji, u zvanichnom servisu, izashlo me oko 800E.

Samo N47 motor ima taj problem , 525D i 530d pre restajlinga nemaju (poslije restajlinga 525D je 2000ccm N47 biturbo, prije restajlinga je 3000ccm).

Za Belgijsko trzhishte su namjerno podesheni na manju snagu radi nekih poreskih olakshica za kupce.

Link to post
Share on other sites

Evo, iz njihovog PUMA reporta:

Case 1: For engines N47, N47DKO, N47S, interval from 01.03.2007 to production 05.01.2009.

pa onda spisak dijelova shta mijenjati

Case 2: N47 engine, N47DKO, N47S, N47T production interval 05.01.2009 - 01.03.2011

opet spisak dijelova

i zakljuchak:

Attention: No repairs are allowed in vehicles with production date after 03/2011 and vehicles in which all existing measures have already been made. The sound now is the moment, the normal state of this world! No risk of broken chain!

Not allowed engine change because of this claim!

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ako do sad nisi uzeo auto, i ako trazis 2.0d, uzmi sa 163ks motor je isti kao u E60. On nema problema sa lancem dok je taj novi sa 184ks problematican kao i onaj u E60 sa 177ks

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Zamena lanca sa tim pratecim zajebancijama za 520d F10 je oko 800e kod Radica na Vozdovcu. Nisam menjao i nemam taj auto, al slucajno sam saznao iz prve ruke.

Link to post
Share on other sites

I da dodam (delimicno je van teme), isti taj Radic tvrdi da se ulje u ovom automatiku ne menja! Msm ja verujem da je BMW to napisao (lifetime ili tako nesto), vec je bilo polemika oko toga. Licno mi se to ne svidja i ne bih poslusao, a ne znam ni da li bih kupio auto na kojem to ulje nije nikad menjano... Vidim da po stranim forumima predlazu zamenu na 60 000 milja.

Inace i ja merkam F10 520d 184ks. Svaki savet dobrodosao!

Dobar post o tome...

http://www.bimmerfest.com/forums/showthread.php?t=574563

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Pozdrav svima, nedavno sam kupio F10 520d automatik 184 ks kraj 2011. god. sa 91.700 km iz Nemacke naravno. Ja cu ipak zameniti ulje u menjacu i koliko sam informisan litar ulja za moj menjac je 1750 din. Ide 8,5 litara plus filter.

Link to post
Share on other sites

A jeste sad, 500e litar, pa nije to francuski konjak. Ulje je ulje. Mercedesovo npr. je oko 15-20e/litar, nije ni BMW-ovo sa druge planete. A kad smo vec kod toga, ja na istom tom Mercedesu menjam ulje u menjacu na 50 000 km i oseti se veeeelika razlika- kad se zabode kickdown mnogo brze reaguje na njega, bolje vuce uopsteno, menja brzine brze i glatkije, bas se oseti razlika u svakom smislu. Znaci to je kad se cela kolicina od 8L zameni (ispere se ceo sistem pa onda sipa novo ulje). A mogu da zamislim koliku bih tek razliku osetio da nije menjano 200 000 km. Tako da ja podrzavam te "nedozvoljene i nepreporucljive" zamene, 50 000 i menjaj, moze samo da bude pozitivno.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Pozdrav Drustvo, nije me bilu duze vreme, ove godine zaglavih sa interesantnim primerkom Giuliette.

Dodje vreme i za zamenu, naravno ponovo je u opticaju F10.

Iskrslo je nesto ovih dana u vidu ovog primerka

fr_Appraisal_Pdf_1394513_2_Page_1.jpg
fr_Appraisal_Pdf_1394513_2_Page_2.jpg
E sad ono st me brine je broj poseta servisu za vreme eksploatacije vozila
Screen_Shot_2015_11_20_at_2_52_22_PM.jpg
U Delti su mi jos rekli da je u garantnom roku menjan DVD ili CD charger, Radio i SZL(kazu rucica menjaca)??
Kako Vam se ovo cini?
Vidim da ima neku budzu na volanu, sta to moze da bude?
Link to post
Share on other sites

Pozz Doktore, nema te nesto na maticnom forumu, drago mi je sto te cujem.

159-ka ostaje do kraja kod mene, Giuliettu prodajem zbog potrebe za vecim autom.

Opcija je bio i A6 C7, ali mi je bembara vise legla.

Za ovaj sam se bas zagrejao, jedino mu fali sira navigacija i sportski volan.

Link to post
Share on other sites

posto ja opet razmisljam o promeni ali na e60, danas sam seo u jednu sa m paketom i jednu klot...veruj mi da je razlika prevelika i bas ali bas u svakom detalju.

Link to post
Share on other sites

Znam sve Doktore, ali u ovom momentu mogu da idem jedino na neku ovakvu opciju, M paket mi je preskup. Ovaj bih vozio max 2 godine, a mozda im kasnije malo i legne cena pa se i uklopim, a videcemo i kakva ce biti Giulia :) . Trenutno mi je bitno da bude automatik, da ima kozu ili sportska sedista(polukoza), xenone, da bude do cc 100.000 km a osalo je manje vise standard za tu klasu.

Link to post
Share on other sites

Giulia dok izadje proci ce jos puno vode Nisavom.Uglavnom,mjet ce biti 2.200 ccm od 136 ks pa navise.F10 ozbiljno drzi cenu.Pazi e39 2003 je duplo jeftiniji od e60 istog godista.

zx spectrum 32

Link to post
Share on other sites